The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 02-01-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Имам странното чувство, че опита на някои в дегустацията на "фабрично" вино се простира до наливното и онова в картонените кутии. Иначе не виждам причина целенасочено да се пишат в темата глупости
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
Rafaello (02-01-2013)
  #52  
Стар 02-01-2013
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Васил Вижте мненията
Вино е имало някога.Сега това са нагодени на вкусовете на сомелиерите разни ферментирали с изкуствени добавки "вина"!Майсторлъка е бил тогава.Добит с опит от векове.
Не се заблуждавай. В момента се произвеждат невероятни вина, вкл. и в България. Колкото и да не ми се иска да призная, но професионалните винарни знаят как и правят далеч по-добро вино от домашното. Просто технологията е недостъпна за домашния производител, което не означава, че домашното вино не струва - напротив.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Wanderer за този полезен пост :
Rafaello (02-01-2013)
  #53  
Стар 02-01-2013
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
Имам странното чувство, че опита на някои в дегустацията на "фабрично" вино се простира до наливното и онова в картонените кутии. Иначе не виждам причина целенасочено да се пишат в темата глупости
Цитирай:
Първоначално написано от Dei Irati Вижте мненията
Не се заблуждавай. В момента се произвеждат невероятни вина, вкл. и в България. Колкото и да не ми се иска да призная, но професионалните винарни знаят как и правят далеч по-добро вино от домашното. Просто технологията е недостъпна за домашния производител, което не означава, че домашното вино не струва - напротив.
Е това вече е мнение на хора, които много добре знаят какво пишат и как стоят нещата в действителността!!! Благодаря, бях се отчаял колко е промит мозъка на масовия потребител.
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
  #54  
Стар 02-01-2013
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rafaello Вижте мненията
....
Повечето от качествените български вина отиват за Англия, Швеция, Норвегия.
Потвърждавам - за НГ си купих бутилка българско каберне на цена 220kr - 55лв. Елексир.
Сега се сетих - миналата година в Кауфланд (в България) имаше прИмоция на "италианско" червено вино, 3 литра стъкло за некакви си 4-5лв. И си спомням как хората взимаха по 2-3 без да се запитат що за вино е това с цена за литър, левче и малко. Аз знам какво е - вино на прах.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е

Последно редактирано от Wanderer : 02-01-2013 на 18:16
Отговори с цитат
  #55  
Стар 02-01-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Всеки уважаващ себе си магазин има два бидона с надпис "Бяло" и "Червено" но не пише вино де - да не ги осъди някой Иначе бутилка .750 почва от 3.5Е за най-обикновенното. Тук в България пускат чат пат френски вина по 8 лв. и нагоре но качеството им е по зле от българското вино на тази цена. Стават за пиене де, стават и да се изпраскаш пред някой снобар въздухар, че пиеш френско вино. Незаменимо удоволствие пък е да напълниш стара бутилка от френско вино с Асеновградски мавруд и да слушаш как се прехласват по изтънчения вкус. Естествено след съвсем "неволно" изтървана реплика, че си донесъл виното от Франция, струвало ти е 24 евро и го пазиш специално за случая За съжаление вино мога да пия само по една чаша, максимум 2, затова наблягам на бирата.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
Rafaello (02-01-2013)
  #56  
Стар 02-01-2013
фрибсд фрибсд не е на линия
хулиган
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 35
Благодари: 0
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Айде и аз да пусна мойте 5 стотинки,конкретно по темата.
Гроздето го бера между 20 и 30-ти септември ( тая година тука в Свиленград-ско беше много сухои топло и мАтриала беше готов около 10-ти за ранните сортове).
Аз имам 6 реда по 60 метра редове лозе със мерло,хамбурски,памид,димят и малко болгар. Вадя около 1200-1500 кг. мАтриал в зависимост от годината.400-500кг продавам ( от белите,за да си избия разходите по работа и материалите) ,другата половина ползвам за вино и ракия.Никога не правя вино с еднакви пропорций,винаги експириментирам, правил съм 1:1,2:1,1:2,3:1 .. добавял съм памид,димят болгар,зависи пак от годината и качеството на материала и най важното какво съм пил предната година и какво вино ми се пие Та,аз си правя вино така.Набраното грозде го мачкам веднага,като машинката ми отделя чепките,преди го ронех щото нямах машинка. Меря му захарността,обикновенно е между 21-24% за червените и 20-22% за белите,добавям 1 кг захар на 100 литра, ако се наложи ( при белите). Съдовете в който държа джибрите са ми обикновенни пластмасови бидони с капаци за храни по 200 литра.Бидоните ги държа в двора на открито,но са на завет и с южно изложение,слънцето ги напича от 9-16 часа посля ги завивам с дебел найлон и отгоре хвърлям брезентово платнище и ги пристягам с гумени ленти.Към 10 сутринта пак ги отвивам,бъркам ги поне по 3-4 пъти на ден.Завират на 3-4 ден,обикновенно на 7-8 ден джибрите "падат" ,което значи че бурната ферментация е преминала.Обикновенно всичко е приключило на 12-14 ден (в зависимост от есента ).Точа виното от джибрите и го съхранявам в обинковенни 100 литрови пластмасови бурета с кранчета.Буретата ги държа в лятна кухня,като пак ги завивам с найлон и брезентово покривало.Виното почвам да претакам през 14 дни в кофи и после изливам в бидони от високо около 1.5 .Мия пластмасовите бурета и отново наливам виното в тях,и така през 14 дни 3 пъти. В края на октомври имам вино и почвам да го консумирам ( червеното). В края на март и началото април минавам на бидоните с бялото.
Бялото го държа в джибрите 1-2 дни за завилимост от % и температурата и го точа.Преди го точех на мъст (веднага след меленето) и го чаках да стане до пролетта но така "закъсвам" като ми свърши червеното

Та така,общо взето се иска мерак,другото идва с времето.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на фрибсд за този полезен пост
DON Джолан (04-01-2013), VRaiko (02-01-2013)
  #57  
Стар 04-01-2013
Аватара на DON Джолан
DON Джолан DON Джолан не е на линия
благороден спамер
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Службата за въртенето на Земята
Мнения: 1,099
Благодари: 70
Получил благодарност:
267 пъти в 163 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ей... Как па за една нощ написахте 4 страници? Честита Нова Година! Не вино, а елексир! И главата не боли. Обещавам другата Нова година да изпия не 1 бутилка, ами цело буренце домашно винце от собствената изба. Хлъц!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на DON Джолан за този полезен пост :
  #58  
Стар 04-01-2013
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DON Джолан Вижте мненията
Ей... Как па за една нощ написахте 4 страници? ...Хлъц!
Ами много яка тема отвори. Сърди се на себе си Честита Нова Година и на теб.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #59  
Стар 04-01-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ти май за 2-ри или 3-ти път му честитиш вече. Винцето ли дойде много?
__________________
Отговори с цитат
  #60  
Стар 04-01-2013
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Стига сте се пънали със сернистата киселина, някои знаят свойството й да "изветрява".Използвайте калиев метабисулфит за да е чиста работата.И кел файда да наблъскаш серниста като няма да се внасят селектиран щам дрожди?Кого ще подтискаме и защо?

Истината е една-маниакална хигиена.Без нея нищо не правим.Една неправилно подведена ферментация било то от температура, дрожди и т.н. обрича на неуспех цялата гимнастика.

Продават се на някои места наистина читави щамове дрожди, ензими и бактерии.За домашни условия повече няма какво да се направи и тези работи са достатъчни, да не пропускаме и украински виномер за 2лв. който поне малко от малко ще ориентира за началната захарност, рефрактометър не всеки може да си позволи а и не е нужно.
25+% захарност напънати със селектиран щам дрожди и витаминен комплекс ще ги изпапкат за норматив, само да има подходящи условия.Ходи чакай от "диваците" да я свършат тази работа.

Мачкай гнилоча с чепките и го хвърли под навеса на студа е класическа българска рецепта за вино.Типичното "мъжко" вино трябва да ти направи езика лилав, да е с алкохол не повече от 7-8%, да скърцат зъбите и да горчи от танини.Ако е мътно след два месеца още по-добре, тогава се вижда вече наистина майсторлъка на домашния винар.Щях да пропусна, задължително е да се използва директен сорт грозде и при сервиране да се направи в запотена кана с пуснати вътре една шепа ябълки, портокали и други за да предадат поне някакъв аромат.
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
вино, винско, домашно, За, Рецепта, Рецепти


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Оглеждам се за домашно кино, изтървах промоцията на техномаркет. sunnyboy115 DVD и BLURAY плеъри 56 01-05-2012 21:01
Заменям система за домашно кино JVC Андрей Колев Приключили продажби 0 27-10-2011 02:48
Върви ли Хоби тв с каката по рецепта 5581? teolink Кошче 1 19-08-2011 00:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:21.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.