The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #91  
Стар 06-01-2013
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да ви кажа нещо за метиловия алкохол. Противоотровата за него е етиловия алкохол. При лечение от натравяне с него се прави промивка на стомаха с етилов. Затова и няма много натровени като цяло от домашни ракии. Ако го пиеш като чист метилов алкохол много по-малко количество ще ти окаже влияние отколкото ако го пиеш под формата на ракия. И все пак си го има вътре в много голяма част от домашните ракии. Особено плодовите.
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
  #92  
Стар 06-01-2013
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Коко ела във Виница да изпиеш 1 истинско вино - аз имам основно образование , - но нямам средно (не се гордея , но не се и срамувам) - жена ми има 2-висши - и ко от това - вино не може да прави.
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....
Отговори с цитат
  #93  
Стар 06-01-2013
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PayNera Вижте мненията
Коко ела във Виница да изпиеш 1 истинско вино - аз имам основно образование , - но нямам средно (не се гордея , но не се и срамувам) - жена ми има 2-висши - и ко от това - вино не може да прави.
Не бе приятел, не искам да се заяждам, но като всеки занаят и това се учи. Щом има такава професия и такова образование, значи си има и чалъм. Пак ти казвам мааленските методи ги остави, явно си има точно установена технология.
Отговори с цитат
  #94  
Стар 06-01-2013
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тя технологията е ясна - това е все едно да сготвиш манджа.В винзаводите имат нужната техника и технолози - които могат да ти направят вино не само от грозде. . Какво искам да кажа ??? на мен виното ми излиза 2-2.20лв. за литър като спазвам технологията и виното си го правя от ЧИСТ ГРОЗДОВ СОК - ако трябва да си купиш вино от магазина за 2-2.20лв-литъра - тогава не само няма да е вино - но със сигурност можеш да ослепееш или полудееш (не от пиянство)
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....

Последно редактирано от PayNera : 06-01-2013 на 18:44
Отговори с цитат
  #95  
Стар 06-01-2013
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

@пайнер, я боцни виномера и термометъра в една чаша с вода на 20 градуса за калибровка и после ги пусни в чашата с домашното пак на 20 градуса да видим аджеба на тези две снимки за какво става дума.То веднага ще си покаже какво е виното.
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
  #96  
Стар 06-01-2013
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
@пайнер, я боцни виномера и термометъра в една чаша с вода на 20 градуса за калибровка и после ги пусни в чашата с домашното пак на 20 градуса да видим аджеба на тези две снимки за какво става дума.То веднага ще си покаже какво е виното.
У нашето село не сме запознати с такова животно - виномер ??? имаме - спиртомер и захаромер - какво искаш да ти пусна във виното и във водата?
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....
Отговори с цитат
  #97  
Стар 07-01-2013
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Виномера е пак от същия вид ареометри като спиртомера и захаромера само че е с две скали на него.Виж по магазините, сигурно го имат.Украински са и са дълги около 15см, струват по два лева.За разлика от смотаните бг. захаромери които един с един не показват точно и са с много къси шийки, този мери що годе точно, дава малки разлики спрямо рефрактометър за 120лв. и грешката може да се пренебрегне.По едната скала мериш захарност а по другата алкохол % об. Хубавото при него е че с дългата си шийка мери в тесен диапазон -захарност 0-25% а алкохол 0-18%об.Идеален е да ти покаже какво става с виното ти.Заковеш ли поне 12%об. значи си се справил горе-долу, тръгнал си от добра захарност и са я изпапкали дружките.Но се съмнявам да достигнеш 12%об, ако хванеш 10% и това ще е добре предвид че си оставил диваците да попръцват в бидона.
Пък за догодина ще го направиш виното както трябва, ще вдигнеш до 25% и малко отгоре захарност, ще приспиш диваците за два часа и като подкараш с културен щам дожди и витаминен комплекс гледай как от воле ще изпращиш 13%об. алкохол.Недай си Боже да вдигнеш още захарността и да използваш щам за трудна ферментация.Ще докараш >14%об.алк., тогава пък ще гледаш сеир как жена ти от една бутилка пада под масата


Ето това ти е виномера:

__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Въйко за този полезен пост :
PayNera (07-01-2013)
  #98  
Стар 07-01-2013
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря ти много - убии ме до сега не бях чувал за такова нещо.Утре ще си купя - да имам.Аз пия предимно бяло вино - както писах по-назад и гроздето като го меля - и после измеря захарноста - гледам да е 22% - ако гроздето е с повече захарност - добавям вода докато достигна 22% захарност.Така наи - го обичам бялото вино - да не е много силно.Иначе знам как да накарам материал да преври и на 28% захарност - но това вече за ракията.Благодаря за информацията за виномера.
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
вино, винско, домашно, За, Рецепта, Рецепти


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Оглеждам се за домашно кино, изтървах промоцията на техномаркет. sunnyboy115 DVD и BLURAY плеъри 56 01-05-2012 21:01
Заменям система за домашно кино JVC Андрей Колев Приключили продажби 0 27-10-2011 02:48
Върви ли Хоби тв с каката по рецепта 5581? teolink Кошче 1 19-08-2011 00:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:12.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.