The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 05-08-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

46Е, 45Е и 39Е ще ги хващаш стабилно с булсатска или подобна 65см - 20лв. Като 45Е и 46Е се хващат с един същи конвертор.

4.8Е и 19Е ще се хванат без проблеми с 80см (25-27лв).

Чинии - 50лв, 4 конвертора - 40-50лв, дайсек 4х1 - 5лв, 2 мултифид държача - 15лв и си счастлив
Отговори с цитат
  #22  
Стар 05-08-2019
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,060
Благодари: 710
Получил благодарност:
508 пъти в 277 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
46Е, 45Е и 39Е ще ги хващаш стабилно с булсатска или подобна 65см - 20лв. Като 45Е и 46Е се хващат с един същи конвертор.

4.8Е и 19Е ще се хванат без проблеми с 80см (25-27лв).

Чинии - 50лв, 4 конвертора - 40-50лв, дайсек 4х1 - 5лв, 2 мултифид държача - 15лв и си счастлив
И след време ако мръднат руските от 4,8изток на 4 запад примерно или му се пригледа мач тв на 53 или нещо от 75 ко прави ?
__________________

Отговори с цитат
  #23  
Стар 05-08-2019
Аватара на kitaec
kitaec kitaec не е на линия
От шопско
 

Дата на присъединяване: Jun 2019
Мнения: 106
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
4.8Е и 19Е ще се хванат без проблеми с 80см (25-27лв).
Аз и двете ги хващах на вилата с 60см-ва офсетка, можеби и от конвертора много зависи.
Е липсваха 2-3 транспондера но повечето бяха без проблеми
__________________
С цървули по дивия запад
С питане и до Цариград се стига
Само времето ще покаже къде е истината
Отговори с цитат
  #24  
Стар 05-08-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
И след време ако мръднат руските от 4,8изток на 4 запад примерно или му се пригледа мач тв на 53 или нещо от 75 ко прави ?
Да доживеем до тогава
Към ту оня момент той ще е по-опитен, по-мъдър
Може да му се променят щения из основи
Или дори отпаднат...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на братушка за този полезен пост :
ТКЗС (05-08-2019)
  #25  
Стар 05-08-2019
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Към Пиромана: Имам в гаража една офсетка, останала ми от 16 градуса. Малко ръжда има по нея, но ще работи и така. Ако дойдеш да си я вземеш, ти я давам подарък заедно с конвертор. Сложи си я на покрива, научи се да я настройваш, като добиеш опит, ще и сложиш и мотор. Като погледаш къде какво има, ще решиш какво точно ти трябва и тогава ще инвестираш. Чинията се намира в Панагюрище.

Последно редактирано от oldman : 05-08-2019 на 17:23
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldman за този полезен пост :
ТКЗС (05-08-2019)
  #26  
Стар 05-08-2019
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,060
Благодари: 710
Получил благодарност:
508 пъти в 277 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз се отказвам повече да съветвам когото и да било в тоя форум за каквото и да е ! Тука всеки втори, който е имал Булсат или виваком за година - две стана абсолютен експерт по всичко по настройки, по обхвати, по мултифидове и какво ли още не . Успех желая на питащия и дано успее да вземе правилно решение !
Китаец : Ами ако каналите които търси са на тези липсващите транспондери какво става ? Или като се заоблачи една идея и останалите изчезнат ?
__________________

Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ТКЗС за този полезен пост :
жоркин29 (05-08-2019)
  #27  
Стар 05-08-2019
Аватара на жоркин29
жоркин29 жоркин29 е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,049
Благодари: 995
Получил благодарност:
2,958 пъти в 1,271 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Мултифийда е компромисно решение.За гледане без въртене на антената става и да идеш на желания канал веднага.Най-добре антена възможно най-голяма на мотор,за да се изкара макса от даден спътник.

Изпратено от моят Lenovo K10a40 с помощта на Tapatalk
__________________
парабола-2м.(80E-30W);офсет 1.20см.,90см.,3x60см.
Octagon SF8008 TWIN DVB-S2X/S2X,Octagon SF 8008 Combo DVB-S2X/C/T,Edision Primo S2-IP,VU Zero
Отговори с цитат
  #28  
Стар 05-08-2019
Аватара на kitaec
kitaec kitaec не е на линия
От шопско
 

Дата на присъединяване: Jun 2019
Мнения: 106
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
Китаец : Ами ако каналите които търси са на тези липсващите транспондери какво става ? Или като се заоблачи една идея и останалите изчезнат ?
Тогава прави като мен: запазва си силният конвертор и сменя антената с 80см-ва такава или прави тунинг с облъчвател
Само давам пример, че в повечето случаи и 60 см-ва антена върши работа(408канала от 19Е), но за съжаление колкото е по-малка антената толкова по-трудна е настройката...
__________________
С цървули по дивия запад
С питане и до Цариград се стига
Само времето ще покаже къде е истината
Отговори с цитат
  #29  
Стар 05-08-2019
Аватара на b_ignatov
b_ignatov b_ignatov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Местоположение: София
Мнения: 631
Благодари: 161
Получил благодарност:
133 пъти в 92 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Абе ние му напълнихме главата на Пиромана с идеи
Айде и аз да се изкажа накрая.

Занчи.....моят съвет е да не бърза с взимането на решение.
Вземи си една малка антенка от някъде и започвай да въртиш. Така ще добиеш представа къде какво има и какво искаш да гледаш. След това ще ти стане интересно и ще пробваш сам да гледаш на мултифийд. Нещата стават все по-интересни нали? След като видиш, че вече нямаш място на рейката и място за още антени, може да склониш и към мотор. Незнам само, защо не ти се занимава, сам да си направиш настройките по антената? Това е най-готината част от всичко.
Аз вчера докато се чудих на вилата, какво да чопкам, си направих един водач за планката и качих още един конвертор.

Голям кеф ми стана

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Отговори с цитат
  #30  
Стар 05-08-2019
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пиромана Вижте мненията
Насочих се към мотор не за да се гледят някакви екзотични канали. Съвсем обичайните сателити искам да хващам. 46Е, 45Е, 39Е и 19.2Е + ако може 4,9Е.
Просто се местят или появават канали на друг сателит и май няма да се науча сам как да преместя конвертора на еди-колко си сантиметра на държача да хваща друг сателит. Давам за пример как Виваком минаха през 2019 към Хелас 3, 39Е за Нова, БНТ1, БТВ...
няТироидална чиния също е вариант, но само чинията е 280 - 300 нова. Втора ръка, ако намеря къде, ама няма към момента.
Точно в този форум толкова хора се оплакват, че Н-Н мотора забива, има луфтове, иска поддръжка, та затова мисля линеен - това в отговор защо не Н-Н мотор към потр. ВАС. Продължавам да проучвам за здрав Н-Н мотор, изцяло метален и на лагери. Поне може ли Н-Н мотор да се сменя без да се налага да викам техник да го настройва пак? Само слагам новия Н-Н мотор, същия модел и скалата на металната стойка на същите градуси? Това поне може ли?
Не ми се ще с 2 чинии, както предлага потр. Братушка - между другото от София ли сте и предлагате ли настройка и монтаж за район Подуане - панелен блок 7 етажа покрив?

Всичкото това , което си написал се решава с Н-Н мотор за 100-130лв, антена 100см за 50-70лв и конвертор 15-25лв, като по-високите цени са за по-маркови компоненти.
Ако си чел за профилактика на Н-Н мотор, защото и аз веднъж съм писал за подобно нещо, то конкретно при мен се получи, заради непрекъснатите донастройвания, заради първоначално леко кривият ми кол, който ме мързеше да го изправя. Профилактиката се състоеше в смяна на две пружинки за 80ст и калибриране на 0-та, което производителят не се беше постарал да направи съвсем точно. Един вид нулата беше отместена с около половин градус. Това отместване много странно се компенсираше с кривият кол. Пълен смях(това е съвсем сериозно)
Един ден ми писна и отстраних "дефектите", два от които си бяха по моя вина.
Ако твърдо си решил да слагаш 120см, тогава наистина е по-добре с линеен, защото 15-18кг са множко за Н-Н мотор.
Ти си решаваш
Що се отнася до настройките, тук в форума има хора от София, които се занимават професионално с сателитна телевизия и предполагам, че ще те известят на лични.....ако вече не са го направили
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 05-08-2019 на 18:04
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
19Е, 39е, 45е, Готови, държачи, Има, ЛИ, Мултифийд, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Купувам държачи за Toroidal 90 dzumba АНТЕНИ, CA-МОДУЛИ, КОНВЕРТОРИ, МОТОРИ, ПОЗИЦИОНЕРИ и др. 1 24-01-2018 21:19
Купувам 2 бр.ЛНБ държачи за Maximum T/E-85 Mad_Tax ДРУГА САТ. ТЕХНИКА 0 10-09-2015 00:27
Държачи за мултифиид иваниванов1 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 6 23-04-2015 09:47
Продавам тройни държачи insight Приключили продажби 3 14-03-2012 20:32
Готови ли сте за нова кръв? ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 15-11-2010 15:43


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.