The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #161  
Стар 09-05-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Васил Вижте мненията
Слънцето ще ти опече конвертора...

Имам вече стопен един ПВЦ облъчвател направо се разтече ,но не мисля да я оставям в това положение.Ще има матиране след това задължително.Сега слънцето е високо и не отразява във фокуса но и това време ще дойде.Когато лепих просто ей така за момент си поставях ръката където се падаше отразеното от слънцето не е истина .Но със фолиото мисля че се дига КПД то на антената колкото и минимално да е В момента 11895 V 27500 където са музикалните си бачка съвсем нормално.Е процентите малко се менят но си е супер.40-49-50%.
Отговори с цитат
  #162  
Стар 10-05-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kalabriec Вижте мненията
Вече съм горд собственик на 3.30м Парабола на ANDREW,перфектна антена,сега ми предстои само да си я докарам, и какво ще правя с 240 см не ми се побира в ума.Ако някой прояви интерес за 240см да звънка. На 240 ще струговам нов облъчвател питата месинг а вълновода сплав на Алуминия.
Хм странен си,но ако мина през Каварна тази година ще мина да те видя с антената! Говориш по няколко теми на веднъж! И аз незнам точно как да ти отговоря, но пък ще опитам.
Скоро накой подпитваше за такава антена собственост на к-к Русалка. Но не му се разбираше добре точно какво е решил да прави.
Всъщност тази антена ANDREW е за бригада монтажници. Ще вложиш пари в нея ама да ли ще си струва!?? Струговаш, твориш, но какво правиш всъщност!? Всички антени ,които са криви имат по няколко фокуса, но и листата на диаграмата на антената също влияят. Облъчватели най-различни, но вълновода е конусен колкото f/d е по-голямо толкова и конуса е по-голям. Питите са лещи и служат и за шумоподтискане, от отразени сигнали и влиянието на листата. Съвет настройвай без пита и после я добави.За ANDREW намери схема на оригинален облъчвател защото това е профи антена, за която предполагам има авторство върху нея.
Отговори с цитат
  #163  
Стар 10-05-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kalabriec Вижте мненията
Реших да тунинговам малко параболата и ето какво се получи .Поръчах си 2 ролки самозалепващо Алуминиево фолио ,но за съжаление не ми достигнаха около 10 ина метра.http://s26.postimg.org/nx1ydkhvd/IMGP8113.jpg
Човече спри се веднага! Не прави глупости ЩЕ СЕ НАРАНИШ ! махни това фолио веднага ако антената ти е метална! Такава операция се прави на сянка и то върху полимерна антена като се слага защитен слой върху фолиото. Слънцето ще те изгори Теб където и да е на небето!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
фолкръм (10-05-2014)
  #164  
Стар 10-05-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Човече спри се веднага! Не прави глупости ЩЕ СЕ НАРАНИШ ! махни това фолио веднага ако антената ти е метална! Такава операция се прави на сянка и то върху полимерна антена като се слага защитен слой върху фолиото. Слънцето ще те изгори Теб където и да е на небето!


Блалгодаря CITRON, сега и аз ще се опитам да напиша нещо. Първо за малката 240 см.Късно е вече защото е облепена а слоят който залепва за метала е толкова як че няма разлепване вече ,само остава да я довърша. После ще има едно леко матиране за да няма печени неща. Сега за 330см на ANDREW.Това е една висококачествена професионална антена която вече бих могъл да кажа че е моя ,само трябва да отида и да я взема. Познавам антената като очите си,понеже съм я бачкал настройвал и много други неща по нея. Има си всичко а облъчвателят е оригиналният на ANDREW с доста голям диаметър и много много пръстени.Всичко по нея си е запазено все едно че е нова. Ще се постарая до няколко дена да отида и да и направя малко снимки.Така или иначе ще бъде тя.http://postimg.org/image/p53blv7ud/ Това е снимка на такава антена почти 1 към 1 само дето тази на снимката е 3 метрова иначе никаква разлика.

Последно редактирано от Kalabriec : 10-05-2014 на 15:36
Отговори с цитат
  #165  
Стар 10-05-2014
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kalabriec Вижте мненията
Блалгодаря CITRON, сега и аз ще се опитам да напиша нещо. Първо за малката 240 см.Късно е вече защото е облепена а слоят който залепва за метала е толкова як че няма разлепване вече ,само остава да я довърша. После ще има едно леко матиране за да няма печени неща. Сега за 330см на ANDREW.Това е една висококачествена професионална антена която вече бих могъл да кажа че е моя ,само трябва да отида и да я взема. Познавам антената като очите си,понеже съм я бачкал настройвал и много други неща по нея. Има си всичко а облъчвателят е оригиналният на ANDREW с доста голям диаметър и много много пръстени.Всичко по нея си е запазено все едно че е нова. Ще се постарая до няколко дена да отида и да и направя малко снимки.Така или иначе ще бъде тя.
Енчев ако си е твоята 240 антена дето съм виждал преди да идеш в Либия, че тя си беше добре, C - Band даже вадихме. С каква цел я облепи, да вдигнеш КПД-то ли?
Колегата Цитрон явно е специалист добре ти каза, но то си е ясно и без това, ако не се нараниш, ще опечеш всичко що е във фокуса.

Тая 330 наистина трябва да се види, аз такова нещо не съм виждал, има една на Гранд Хотел Варна на Дружба, май и тя е толкова някъде, едно време с нея гледаха еврейския лъч на АМОС., Има една и на Слънчев Ден, хотел Вероника май беше и тя на там клони. Стоят си като паметници. Твоя ANDREWS май ще ги бие и тях

Поздрави и успех!
Отговори с цитат
  #166  
Стар 10-05-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
Енчев ако си е твоята 240 антена дето съм виждал преди да идеш в Либия, че тя си беше добре, C - Band даже вадихме. С каква цел я облепи, да вдигнеш КПД-то ли?
Колегата Цитрон явно е специалист добре ти каза, но то си е ясно и без това, ако не се нараниш, ще опечеш всичко що е във фокуса.

Тая 330 наистина трябва да се види, аз такова нещо не съм виждал, има една на Гранд Хотел Варна на Дружба, май и тя е толкова някъде, едно време с нея гледаха еврейския лъч на АМОС., Има една и на Слънчев Ден, хотел Вероника май беше и тя на там клони. Стоят си като паметници. Твоя ANDREWS май ще ги бие и тях

Поздрави и успех!

Онази беше 210 Руска,тази е друга само ако знаеш колко се смениха. Няма да я оставя да пече за всичко съм помислил.Но сигурно ще се разделям с 240 см.Искам нещо много специално и мисля че го намерих.Нямам търпение да се захвана да я намистам.Очакваме заминаване пак за Мена лъча хехехех.И ако това се случи ще остане за есента.Спомняш ли си как ходих до 100.5 Е.
Отговори с цитат
  #167  
Стар 10-05-2014
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kalabriec Вижте мненията
Онази беше 210 Руска,тази е друга само ако знаеш колко се смениха. Няма да я оставя да пече за всичко съм помислил.Но сигурно ще се разделям с 240 см.Искам нещо много специално и мисля че го намерих.Нямам търпение да се захвана да я намистам.Очакваме заминаване пак за Мена лъча хехехех.И ако това се случи ще остане за есента.Спомняш ли си как ходих до 100.5 Е.
Помня и 40,5 запад аз - аржентинците и бразилците. с 330 може да пробваш 28,2 - BBC, ако знаеш колко барове и кръчмета по морето ще ти завиждат. Дано да стане. Може и Тора ниския банд. Бе големи опции имаш, атракция ще е.

Поздрави!
Отговори с цитат
  #168  
Стар 10-05-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
Помня и 40,5 запад аз - аржентинците и бразилците. с 330 може да пробваш 28,2 - BBC, ако знаеш колко барове и кръчмета по морето ще ти завиждат. Дано да стане. Може и Тора ниския банд. Бе големи опции имаш, атракция ще е.

Поздрави!
На запад беше до 45 W, -NHK и още нещо имаше.
Отговори с цитат
  #169  
Стар 10-05-2014
Аватара на ivan02121983
ivan02121983 ivan02121983 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Местоположение: Велико Търново
Мнения: 788
Благодари: 1,769
Получил благодарност:
468 пъти в 205 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 3
Talking

http://forum.satinfobox.com/viewtopic.php?f=5&t=1500
А сега е още по-силен сигнала на 40.5запад
Вярно Коко се беше хвалил преди,че в Каварна с 240см излизало 40запад
когато аз още ходех прав под масата и питах Мамооо това Камионче ли е Изровихме кучето
__________________
D=205см,d=32смMotor 96.5°E-31.5°W(Ku-band)
D=305см,d=54смMotor 100.5°E-11.0°W(C-band)
D=305см,d=54смMotor 38.0°E-47.5°W(C-band)
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ivan02121983 за този полезен пост :
  #170  
Стар 10-05-2014
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kalabriec Вижте мненията
На запад беше до 45 W, -NHK и още нещо имаше.
АА то това беше по аналогово време - NHK и Galavision Mexico.
Но не знаех, че чак до 45 запад си я докарвал, от наи източната точка на България да докараш 45 запад е огромно постижение. Дори 100,5 изток е по-лесно.
Поздрави!

Последно редактирано от koko_varna : 10-05-2014 на 16:41
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
, , Антени, видове, купувам, Над, парабола, резултати, тях


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
парабола 2.80 благой САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 9 14-02-2013 08:31
Купувам парабола 210 см само за гр.Габрово ivancha6 Приключили продажби 12 09-09-2012 13:01
Купувам конвертор за парабола-Инверто Бойко Приключили продажби 0 14-09-2011 15:36
120 парабола фейкър САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 08-04-2011 11:49


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:09.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.