The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #131  
Стар 23-04-2014
lgspasov lgspasov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: GB
Мнения: 187
Благодари: 172
Получил благодарност:
67 пъти в 47 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BULLET Вижте мненията
какво е нивото и работят ли 24 часа или само до обяд
вечер изчезват, предполагам че може да се гледа и 24ч. не съм пробвал
Отговори с цитат
  #132  
Стар 04-05-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране Парабола 240.

Диаметър 240см,работна част около 225/230 см. Дълбочина 26 см.F/D= 0.55. Играх си няколко часа докато докарам фокусното разстояние и по сметките излезе 1м 27 см , но се оказа че най добри резултати се получават на 1м 23 см. Има още за доизцеждане. Конвертора е бяло Инверто а облъчвателят намерен от някъде. Подготвил съм материали и в най скоро време ще струговам като този на Инваком .Дали е уместно да пусна вълновода малко по дълъг ,да речем с 15 ина мм? При тази исключително плитка паница моля за съвет .Дзумба , при обявените от таб параметри за 1.5 мм назад , при моя случай колко трябва да се вкара навътре? В момента 28.2 Абсолютно всички транспондери с изключение на лъча за UK. Там нямам никакъв шанс, понеже съм в Каварна. Но искам максимума от тази паница. Никога не съм си падал по дълбоките паници, за мен те са добри в ниският банд C. Исках да кача снимка но не мога да направя по малка от 103 Кб,и не се кача

Последно редактирано от Kalabriec : 04-05-2014 на 20:53
Отговори с цитат
  #133  
Стар 04-05-2014
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Снимки се качват в picbg.net или в postimage.org после копираш линка и го плесваш тук.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #134  
Стар 04-05-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kalabriec Вижте мненията
Диаметър 240см,работна част около 225/230 см. Дълбочина 26 см.F/D= 0.55. Играх си няколко часа докато докарам фокусното разстояние и по сметките излезе 1м 27 см , но се оказа че най добри резултати се получават на 1м 23 см. Има още за доизцеждане. Конвертора е бяло Инверто а облъчвателят намерен от някъде. Подготвил съм материали и в най скоро време ще струговам като този на Инваком .Дали е уместно да пусна вълновода малко по дълъг ,да речем с 15 ина мм? При тази исключително плитка паница моля за съвет .Дзумба , при обявените от таб параметри за 1.5 мм назад , при моя случай колко трябва да се вкара навътре? В момента 28.2 Абсолютно всички транспондери с изключение на лъча за UK. Там нямам никакъв шанс, понеже съм в Каварна. Но искам максимума от тази паница. Никога не съм си падал по дълбоките паници, за мен те са добри в ниският банд C. Исках да кача снимка но не мога да направя по малка от 103 Кб,и не се кача
http://s26.postimg.org/l0vgqr9tl/IMGP8091.jpghttp://s26.postimg.org/y8uujp7cp/IMGP8099.jpg
http://s26.postimg.org/dpzyemtfd/IMG...h/IMGP8098.jpg

Последно редактирано от Kalabriec : 04-05-2014 на 23:41
Отговори с цитат
  #135  
Стар 04-05-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране






така е по-ясно
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на yavor1 за този полезен пост
Kalabriec (05-05-2014), дрим (05-05-2014)
  #136  
Стар 05-05-2014
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Съвета на дзумбата беше за друга антена - по-дълбока.При теб ,мисля че трябва да стърчи поне 5-10мм. Ако ще го струговаш направи го на резба за да можеш да определиш опитно.После може да си направиш без резба.Нека пантсиани да каже ,той има по-голям опит.Дълбоките паници са с по голямо усилване.Именно твоята е за С банд.
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
  #137  
Стар 05-05-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Aaaaaaaaa не съм съгласен, всички паници за Ц банда са много дълбоки.И в постовете пише че колкото е по плитка паницата фланеца трябва да се изважда навън по облъчвателя тоест да се приближава към антената.зависи от F/D.При мен е 0.55. Когата F/D има малка стойност за пример 0.3 фланеца са вкарва навътре по облъчвателят отдалечава се от антената .Много прост пример е даден на конверторите за Ц банда.Там е разграфено как да се разположи фленеца според F/D. Когато чинията е дълбока се вкарва навътре а при плитки чинии се изкарва навън ,приближава се към рефлектора.Монтирал съм Параклипс 240 много дълбока, фокуса и беше някъде на 72 или нещо такова см. Като застанеш странично до периферията и погледнеш отвора на вълновода едвам се вижда ,не мисля че са по добри за Ku банд. Даже за мойта би трябвало да се извади не както Дзумба казва 1.5 мм а мисля че и повече ,за моя случай при F/D 0.55. Тя си е направо за Офсетен облъвател,защото фокуса е изнесен много и отвора на офсетния се вижда,докато при дълбок рефлектор забрави това да се получи . Просто си представи един много плитък и един много дълбок рефлекторс поставен вълновод на фокуса и ти си до периферията и се мъчиш да погледнеш към отвора на вълновода.Сещам се и за още нещо ,беше писано в някой пост че даже и фланеца при плитките антени отпред също е по хубаво да не е в една равнина а е хубаво да бъде леко конус.Преди много години в зората на Сателитната телевизия монтирахме 3.30. на фирмата ANDREW на плочата на старата ни кабелна телевизия. Облъвателят и беше така отпред леко конусувиден със много много пръстени.Имаше страшен фокус,милиметър и няма никой.Чинията не беше никак дълбока.Имаше монтиран ортомод и на него 2 броя Kalifornia Amplifire един за вертикална и един за хоризонтална от ония дето имат светодиотче до F .Имаха много голямо шумово число и ортомода внасяше допълнително затихване но пак вадеше ASTRA 19.2без никакви спаркове.Даже си спомням че CNN беше много проблемен а при нас си излизаше на 6. Какво ли би станало сега с един хубав ИНВАКОМ и един хубав облъчвател.Малко се отплеснах но моля за извинение. Спомени хубави какво да се прави.

Последно редактирано от Kalabriec : 05-05-2014 на 13:39
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Kalabriec за този полезен пост :
ivan02121983 (06-05-2014)
  #138  
Стар 05-05-2014
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Като си толкова "в час" за какво задаваш въпроси!? Прави както знаеш.
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
  #139  
Стар 05-05-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може би твоят рефлектор е от дълбоките ,та ти се иска да бъде така както казваш.Не съм тук за да се дразня с когото и да е било просто разсъждавам. Мисля че всички сме тук всеки да изказва някакво мнение ,да сподели опит и да вземеме есенцията т.е най доброто за изпитаме някакво удоволствие от това което се стремим. Да се покаже нещо което грубо казано не е предназначено за нас. За информация искам да споделя че съм започнал от ефирни антени после преминах на Сателитни.1983 година започнах с ефирните .Първата ми антена беше Руски 180 см Офсет.Имаше един магази ХЕРОС във Варна по уличката на направи си сам,после се появиха СКЮ ,във Варна беше Владо. 210 см Руска. Горе на блока имах една релейка 150см и се почна със сваляне на осцилации на Конверторите с 250 Мн за да мога да я позувам като релейка гора на блока .От Франгата пращаха за Виница а по права линия след това е Каварна та нямах проблем .После Ц банд и така,Това само за малко инфо нищо че пише че съм форумно сукалче.Исках само да обменим впечатления специално за питата на облъчвателя как да е разположена по вълновода за да се постигна максимума нищо повече.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Kalabriec за този полезен пост :
ivan02121983 (06-05-2014)
  #140  
Стар 05-05-2014
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като и да е разположена питата не дава кой знае какви очебиещи резултати. Дали ще е на 2 или 3 мм зад началото на вълновода , все равно.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
, , Антени, видове, купувам, Над, парабола, резултати, тях


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 60 (0 членове и 60 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
парабола 2.80 благой САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 9 14-02-2013 09:31
Купувам парабола 210 см само за гр.Габрово ivancha6 Приключили продажби 12 09-09-2012 14:01
Купувам конвертор за парабола-Инверто Бойко Приключили продажби 0 14-09-2011 16:36
120 парабола фейкър САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 08-04-2011 12:49


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.