The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 27-10-2011
dodger dodger не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Русе
Мнения: 89
Благодари: 15
Получил благодарност:
26 пъти в 11 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TPOTOAP Вижте мненията
Ако в Перник сложат айпад в някой Голф - така ще се впише идеално
Но иначе не смятам, че аифон е чак пък толкова луксозен продукт. За България може би важи в по-голяма степен, но в Англия например да кажеш, че айфон е лукc, ще прозвучи като виц
То там е възможно да ти се падне iPhone/iPad от английското "Зрънчо"...
Отговори с цитат
  #42  
Стар 28-10-2011
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТИНТИН Вижте мненията
Отделно ИШайба-та е бутиков продукт -това влиза в стратегията на Apple да продават бутукови продукти, но някакси пак не се вписва в моя план. Просто нямам нужда от такова нещо.
Малко отклонение ще направя -в най новото концептуално бентли
какво има
Цитат:
"Пред всяко от креслата на облегалката на предните седалки е монтирана стилна дървена табла. При отварянето и се оказва, че там са монтирани таблет iPad и безжична клавиатура.

На борда, разбира се, има интернет, а за да няма проблем със скоростта на сърфиране и при работата с тежки програми, таблетите споделят ресурс с монтиран в багажника Apple Mini Mac.

На тавана на луксозното бентли е поставен 15.6 инчов LED екран, на който могат да се гледат филми, както от DVD, така и от компютъра в багажника. Има възможност на монитора да се следят и телевизионни предавания. Когато екранът е ненужен той се прибира в ниша на тавана.

В колата са поставени и стилни лампи за четене, те променят посоката на светлинния поток, като могат да се управляват и от таблетите. Дискретно осветление е осигурено за клавиатурите на двата "Айпада", всички ниши, конзолата за управление на климатичната инсталация и всички останали важни зони"


А сега кажи това как се вписва в живота на масовия потребител

Нито ще се кача на въпросното бентли, нито ще го карам.



Отделно и цената е една фантастична ...пак без коментар.
И двете оп.системи да ги сложим на един кантар пак бих се спрял на андроид -защото при него имаш СЪКРОВЕННОТО ПРАВО да избираш от много модели в различни класове и да подбереш този който е по твоята черга, за разлика от Apple -а това лично за мен и за много хора предполагам тук е от съществено и най-вече от първостепенно значение.

Еееее, аре стига де. Това че една компания е вкарала малко дизайн и материали в продуктите си не ги прави директно музейни експонати.

Друг е въпроса че хората от Бентли и по-точно този от снимката по-долу явно си разбират от работата, и просто Маците са едно от най-добрите решения за такава система.




Бентлито със сигурност не се вписва в ежедневието на масовия потребител, но това не значи че и мак-а не се вписва.

Давам ти пример, понеже ми се налага да споря много на тази тема.
Преди няколко месеца направих сравнение в цените на един АйМак и на ПС с подобни параметри сглобено в Плесио.

АйМак 21,5", i5-2,7Ghz, 4GB Ram, 1TB HDD, ATI Radeon-HD6770 - 1TB.
Струва 3 040 лв. В комплекта е включена ОС, уайърлес клавиатура и мишка, монитора е FullHD 1920x1080, има вградени колонки (доста добри), ДВД записвачка, файъруайър 800, камера, УиФи адаптор и т.н.
Общо взето го включваш в контакта и имаш всичко необходимо.

Подобна конфигурация в плесио, с хубаво дъно, хубава кутия и захранване, хубави уайърлес клавиатура и мишка на Лоджитех и с Уин 7 Хоум Бейсик което и на най-големия си враг не бих инсталирал е с ...... 9 лева по-евтино. или по-точно 3031,60 ЛВ.

Можеш да спестиш от чаркове още към 200 лв да кажем от тази машина на плесио, и получаваш кютук със скапана ОС която я инсталираш и конфигурираш 1 ден на който да играеш на минички.

Последно редактирано от kkrkk : 28-10-2011 на 10:44
Отговори с цитат
  #43  
Стар 28-10-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Разликата е, че при сглобената конфигурация можеш да не сложи ати видео, а нвидия или въобще да се лишиш от външна видеокарта, ако не ти е нужна, като вместо нея си сложиш и7 процесор, можеш да смениш двд-то с блурей или да добавиш още няколко гиги в хардове и т.н., докато при мак-а имаш само няколко опции, ще ги видите най-отдолу http://www.apple.com/imac/specs.html
Разликата е в персонализацията, не оставяйте другите да мислят вместо вас какво ви е нужно и какво не!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
Stuka (29-10-2011)
  #44  
Стар 28-10-2011
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Разликата е, че при сглобената конфигурация можеш да не сложи ати видео, а нвидия или въобще да се лишиш от външна видеокарта, ако не ти е нужна, като вместо нея си сложиш и7 процесор, можеш да смениш двд-то с блурей или да добавиш още няколко гиги в хардове и т.н., докато при мак-а имаш само няколко опции, ще ги видите най-отдолу http://www.apple.com/imac/specs.html
Разликата е в персонализацията, не оставяйте другите да мислят вместо вас какво ви е нужно и какво не!


Съгласен съм когато става дума за сбирток. Макар че да сложиш и7 на машина с вградено видео е все едно да сложиш двигател от ферари на жигули със счупено предно стъкло.
Целта ми е да покажа че цените на маковете не са нещо кой-знае какво. Не знам в България защо се възприемат като някакъв безумен лукс?
Това си е просто компютър като всеки друг, малко по-наблъскан с дреболии които иначе си купуваш отделно така или иначе и с доста по-добър дизайн.
Всеки сериозен производител на маркова техника използва определени части от определени производители. По този начин той гарантира че системата ще работи безпроблемно.
Примерно ДЕЛЛ ползват само видеокарти на Нвидиа или вградените интелски.
При маковете също можеш да кустомизираш много неща, предимно при Мак Про серията. Повярвай ми, ако искаш повече дискове, памет или нещо друго ще ти вземат парите.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 28-10-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Какво не ти допада в графичният ускорител на интел който е интегриран в и7?
Не на всеки му е нужна външна графична карта, а още повече, че ати 6770 си е среден клас карта, не е като 69хх или гтх580.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 28-10-2011
Музикантът Музикантът не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 759
Благодари: 63
Получил благодарност:
353 пъти в 184 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
Примерно ДЕЛЛ ползват само видеокарти на Нвидиа или вградените интелски.
Имам лаптоп DELL Inspiron N5010 и видео картата е ATI Mobility Radeon HD5650.
__________________
TV: LG OLED55C9
Box: Nvidia Shield TV 4K
Отговори с цитат
  #47  
Стар 28-10-2011
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
Еееее, аре стига де. Това че една компания е вкарала малко дизайн и материали в продуктите си не ги прави директно музейни експонати.
Гледам че обърна темата за макове и други профилирани продукти.
Да ти казвам ли да не ти ли казвам че .....откакто смениха power pc архитектурата на IBM и започнаха да залагат на Intel то неофициално се появиха хакинтошите....
От малкия скромен опит който имам да ти казвам ли да не ти ли казвам че.... с една седмица четене в http://www.insanelymac.com/
може да си сглобиш една отлична конфугурация за нуждите за които ще ти трябва за определено доста по малка сума от това което продава бутиковия производител. Говоря за наистина работеща конфигурация при това в доста случай по-производителна.
Достатъчно е да се разровиш из българските и чуждите форуми.
Колега да те не са музейни експонати -но част от тяхната стратегия е именно точно да предлагат такива продукти. Продукта е един- ИШайба -веднъж в годината и то на много висока цена. На практика потребителя няма избор -няма нисък, среден клас -всичко е висок клас. Отделно се създава една шумотевица -2 години поред се губят мостри в барове -нонстоп да се поддържа любопитството -все едно продукта е нещо революционно и така всяка година -ай сектир с тия селски номера! Плащане на хора да им се редят на опашки-създаване на излишна суматоха.
Това е като при англичаните -цяла Европа карат с ляв волан, само те с десен -и съответно за втора ръка автомобилите ги пробутват на нас щото само при нас има пазар на такива автомобили.
Мерат в други мерни единици.
Така и Apple винаги откриват те топлата вода.
__________________
"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis M. Ritchie</pre>
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на ТИНТИН за този полезен пост
register (28-10-2011), Stuka (29-10-2011), Цец0 (28-10-2011)
  #48  
Стар 28-10-2011
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Какво не ти допада в графичният ускорител на интел който е интегриран в и7?
Не на всеки му е нужна външна графична карта, а още повече, че ати 6770 си е среден клас карта, не е като 69хх или гтх580.

АйМак-а все пак е домашен компютър или такъв за малък и среден офис, това видео му е напълно достатъчно.

Никога не съм ползвал вградено видео в никоя от системите които съм сглобявал или работил на тях та не мога да коментирам достойнствата и недостатъците на вграденото видео. Но понеже се занимавам с видеообработка и рекламни материали и винаги ми е била нужна добра видеокарта винаги съм избирал външна. Иначе като тръгна да отварям някое псд което е 800-900МБ и му се ебава бойната слава на компютъра. Да не говорим като обработвам 60-70 часа видеоматериал във Фул ХД.
Затова и на Мак Про-то в офиса смених АТИ-то с Нвидия. Макар и да не са обявени на сайта им, тези кустомизации са възможни. Е верно че чаках 2 месеца да ми докарат машината от щатите понеже тези неща не дават да ги правят локалните дилъри, но вече втора година нямам грам забележка към машината освен към мишката за която се оказа че има дизайнерски проблем при скрола и се пълни с прах, а за да я разглобиш и почистиш трябва да я счупиш.

Цитирай:
Първоначално написано от Музикантът Вижте мненията
Имам лаптоп DELL Inspiron N5010 и видео картата е ATI Mobility Radeon HD5650.
Аз пък вкъщи съм с Dell Vostro 1710 с Нвидиа и когато го купувах не съм забелязал да предлагат модели с АТИ видеокарти.
Може би понеже гледах само 17" Востро и ЕксПиЕС сериите. Възможно е да има на по-малките модели или са почнали да ги предлагат през последната година.



Цитирай:
Първоначално написано от ТИНТИН Вижте мненията
Гледам че обърна темата за макове и други профилирани продукти.
Да ти казвам ли да не ти ли казвам че .....откакто смениха power pc архитектурата на IBM и започнаха да залагат на Intel то неофициално се появиха хакинтошите....
От малкия скромен опит който имам да ти казвам ли да не ти ли казвам че.... с една седмица четене в http://www.insanelymac.com/
може да си сглобиш една отлична конфугурация за нуждите за които ще ти трябва за определено доста по малка сума от това което продава бутиковия производител. Говоря за наистина работеща конфигурация при това в доста случай по-производителна.
Достатъчно е да се разровиш из българските и чуждите форуми.
Колега да те не са музейни експонати -но част от тяхната стратегия е именно точно да предлагат такива продукти. Продукта е един- ИШайба -веднъж в годината и то на много висока цена. На практика потребителя няма избор -няма нисък, среден клас -всичко е висок клас. Отделно се създава една шумотевица -2 години поред се губят мостри в барове -нонстоп да се поддържа любопитството -все едно продукта е нещо революционно и така всяка година -ай сектир с тия селски номера! Плащане на хора да им се редят на опашки-създаване на излишна суматоха.
Това е като при англичаните -цяла Европа карат с ляв волан, само те с десен -и съответно за втора ръка автомобилите ги пробутват на нас щото само при нас има пазар на такива автомобили.
Мерат в други мерни единици.
Така и Apple винаги откриват те топлата вода.
Разбира се че знам за хакинтош, дори освен 7-та в нас съм си инсталирал и МакОс, Делл-овете са особено податливи на това.
И все пак не е същото, разликата в работата се усеща когато работиш и на двете системи.

Ами всяка фирма си избира рекламната стратегия. Кво лошо има в това?
Явно тяхната работи. За всеки влак си има пътници.

За АйФона си прав че има само един клас но това е защото е насочен към определен тип хора. Не говоря за българските гъзари и пу*ита, а за хора които се интересуват техниката им да работи стабилно защото с нея е свързана и голяма част от бизнеса им. Както и не им пука че видиш ли можело да овърклокнат процесора на телефона си с 20Мхц, да сложат на десктопа си Лепа Брена по бикини и да им звъни с Доко-Доко.
Не съм съгласен че е и висок клас. Нищо особено не е, но е стабилен при работа.

Прав си, темата се разводни, но нещата са свързани.

Последно редактирано от kkrkk : 28-10-2011 на 12:53
Отговори с цитат
  #49  
Стар 28-10-2011
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране







Последно редактирано от register : 28-10-2011 на 13:59
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на register за този полезен пост :
Stuka (29-10-2011)
  #50  
Стар 28-10-2011
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Абе заеби тази работа.
Аз вярвам на това което виждам с очите си.
Ето ти пак две конфигурации.

Mac Pro
Two 2.4GHz Quad-Core Intel Xeon “Westmere”
6GB 6x1GB DIMMs of 1066MHz DDR3 ECC SDRAM
ATI Radeon HD 5770 with 1GB GDDR5 memory
1TB Serial ATA
18xSuperDrive
OS X Lion;
Apple Keyboard with Numeric Keypad,
Magic Mouse,

Цена:7,131.00лв + 500$ за Mac OS X Server v10.6 Snow Leopard - Unlimited Client License
грубо 8 000лв.


Ето ти и от Перси една конфигурация за сървър.

Кутия: Chieftec CH-01B-B-SL
Power Supply: 550W PSU
Дънна платка: Supermicro X8DTL-iF
VGA: Matrox G200eW
2Х Intel® Xeon Quad-Core E5620 2.40 GHz
3Х памет 2GB Server 1333MHz DDR3 Reg. ECC
Western Digital 1000GB SATA II RE4 64MB
Microsoft Win 2008 Server Entr 32/64-bit, 25CAL, OEM
ОХЛАЖДАНЕ (КУТИЯ) Chieftec AF-1225S, 120 mm
ОХЛАЖДАНЕ (ПРОЦЕСОР) Supermicro SNK-P0035AP4, 4U+ Active 1366

Цена с избраните
компоненти:
7048.00 лв. без ДДС
8457.60 лв. с ДДС
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, Да, Джобс, Искам, Стив, унищожа


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
bTV излъчва биографичният филм за Стив Джобс ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 1 13-10-2011 17:14
„Как Стив Джобс промени света”-филм на Discovery Channel kabel ДОКУМЕНТАЛНИ 0 12-10-2011 15:03
Почина Стив Джобс михоф33 Дъра-Бъра 18 07-10-2011 09:11
Стив Джобс подаде оставка от Apple Музикантът КОМПЮТРИ и периферия 2 30-08-2011 13:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:01.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.