The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ДРУГИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 27-12-2012
Дявола94 Дявола94 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Настройка на цифрови ефирни канали ?

Здравейте , имам спешна нужда от помощ . Преди 2 дни си купих LED TV Philips 221TE4L има вграден тунер за цифрова телевизия . Абонат съм на Булсатком , но от чисто любопитство реших да направя търсене на цифрови ефирни канали , защото ми казаха , че би трябвало да излязат 3-4 канала . Свързах ТВ-то с кабел директно от антената на булсаткома с обикновенната букса на тв-то . Кзаха ми , че трябва да задам , като страна Финландия - направих го , нито един канал не ми излиза , пробвах пак и пак и пак и нищо . Можете ли да ми кажете някакви настройки или как да постъпя ?
П.П Ако има някакво значение намирам се на 10 км от Благоевград , казаха , че би трябвало всички населени места в окръга да имат достъп до тези ТВ .

Последно редактирано от Дявола94 : 27-12-2012 на 17:53
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27-12-2012
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дявола94 Вижте мненията
Свързах ТВ-то с кабел директно от антената на булсаткома с обикновенната букса на тв-то .
Е браво как успя?

Може да ползваш някаква стара изостанала антена от времето преди булсаткома на първо време, за да провериш какво ще хванеш в твоя район. Със сателитната няма да стане.
__________________
__________________________________________________________________________
TP-Link 1043
[openwrt (samba, mumudvb, transmission, oscam, asterisk, squid, miniDlna)] + USB QQBOX DVB-S + Af9015 DVB-T;
Skystar HD2; TD88 multifeed (13 19 23,5 28, 39)
Ariva 120 Combo; Amiko Alien
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27-12-2012
halvata1 halvata1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 98
Благодари: 330
Получил благодарност:
52 пъти в 31 поста
Сваляния: 312
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За да хващаш ефирна цифрова телевизия, не ти е необходима сателитната антена. Просто една антенка за дециметровия обхват, тв тунера да е DVB-T MPEG 4 и най-важното да има "излъчване" в твоя район.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27-12-2012
Дявола94 Дявола94 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А антенката може ли да е вътрешна ( не съм много на ти с тея неща )
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27-12-2012
halvata1 halvata1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 98
Благодари: 330
Получил благодарност:
52 пъти в 31 поста
Сваляния: 312
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дявола94 Вижте мненията
А антенката може ли да е вътрешна ( не съм много на ти с тея неща )
За Пловдив може, но за твоят район трябва да ти каже някой от вашият край.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27-12-2012
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от halvata1 Вижте мненията
За Пловдив може, но за твоят район трябва да ти каже някой от вашият край.
За неговия район /регион/ не се знае кои може да му каже. Просто защото колегата @Дявола94 не е посочил точно от къде е. Профила му е не пълен и не може да получи актуална информация, а и явно не ползва чичко Гъгъл за инфо. за параметрите на цифровата евирна тв. за неговия район /регион/. Възможно да е на такова място на 10км. от Благоевград, че да няма достатъчно силен сигнал или тв-то на колегата с антената да са в "дупка" или "сянка".

Последно редактирано от Dalavera : 27-12-2012 на 20:33
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29-12-2012
Дявола94 Дявола94 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
За неговия район /регион/ не се знае кои може да му каже. Просто защото колегата @Дявола94 не е посочил точно от къде е. Профила му е не пълен и не може да получи актуална информация, а и явно не ползва чичко Гъгъл за инфо. за параметрите на цифровата евирна тв. за неговия район /регион/. Възможно да е на такова място на 10км. от Благоевград, че да няма достатъчно силен сигнал или тв-то на колегата с антената да са в "дупка" или "сянка".
Така извинявам се наистина за непълната информация , намирам се в едно село Падеш точно на 10 км от Бл-град , пробвах с вътрешна антена , но хванах само аналоговата БНТ1 , възможно ли е сигнала да не е достатъчно силен , тъй като селото е обградено с планини ?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29-12-2012
Аватара на emskia
emskia emskia не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Ibiza
Мнения: 323
Благодари: 151
Получил благодарност:
32 пъти в 22 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Явно като задаваш тв-то да търси не го го настройваш правилно. На моя Самсунг има режим на търсене на само ефирна цифрова!!!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29-12-2012
mezdrata mezdrata не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 48
Благодари: 13
Получил благодарност:
6 пъти в 4 поста
Сваляния: 174
Ъплоуди: 0
Unhappy

Колегата от Падеш да си спомни или да пита на къде са сочели антаните им по времето на комунизма с колко големи антени са ползували за втора програма,а ако го влече може да пита иза Скопие от къде са гледали или Белград 2и 3канал иможе да му се усмихне щастието от някой ъгъл.Иначе казано Скопие беше на 22канал,Белград на 26 и34,канал 3 на 28к-л,втора наша на 29к-л,руската на 41к-л мисля че беше,а и имаха на 52к-л БНТ 1.Сръските бяха от Бесна кобила,ако му говори нещо името Скопие имаха на Осговска ретранслатор а нашите бяха от Конеската планина и някакви локални ретранслатори.Та колко са били големи тогава антените минимум толкова трябва и в момента да бъдат.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29-12-2012
Дявола94 Дявола94 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mezdrata Вижте мненията
Колегата от Падеш да си спомни или да пита на къде са сочели антаните им по времето на комунизма с колко големи антени са ползували за втора програма,а ако го влече може да пита иза Скопие от къде са гледали или Белград 2и 3канал иможе да му се усмихне щастието от някой ъгъл.Иначе казано Скопие беше на 22канал,Белград на 26 и34,канал 3 на 28к-л,втора наша на 29к-л,руската на 41к-л мисля че беше,а и имаха на 52к-л БНТ 1.Сръските бяха от Бесна кобила,ако му говори нещо името Скопие имаха на Осговска ретранслатор а нашите бяха от Конеската планина и някакви локални ретранслатори.Та колко са били големи тогава антените минимум толкова трябва и в момента да бъдат.
Така, не мога да се сетя или да знам какво е било по времето на комунизма щото съм на 18 години
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дявола94 за този полезен пост :
komar1 (30-12-2012)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
3d, bulsatcom, led, tv, ефирни, Канали, на, Настройка, Помощ, цифрови


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Параметри на цифрови канали M-SAT Cable JovaniJo Оператори в гр. ВАРНА 2758 04-10-2023 08:02
Проблем с цифрови канали на Мсат дколев КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 15 16-05-2017 03:29
Разкодиране на цифрови канали НЕРОДЕН КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 1 25-05-2011 18:51
Честоти за цифрови канали!!! ТВ маняк КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 4 30-01-2011 19:41
Разкодиране на цифрови канали Energysource КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 1 23-12-2010 22:19


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:33.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.