The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: *88, Спътник Hellas Sat 3/4 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на A1 TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #141  
Стар 12-02-2019
Аватара на Бернар
Бернар Бернар не е на линия
Пингвин
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Местоположение: София
Мнения: 111
Благодари: 56
Получил благодарност:
33 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
... щом тук толкова хора се оплакват ,...
Не познавам колегите, които се оплакват ТУК и които съм сигурен, че наистина имат описаните от тях проблеми, но има едно НО.
За да коментираш съпорт, предполагам, че ще те питат с какво оборудване си ... иии , като започнеш да обясняваш ще те прекъснат с отговора, че не могат да съпортнат проблем с не тяхно оборудване. Просто предполагам, колко абоната се обаждат с всевъзможни проблеми, но и "проблеми"
Отговори с цитат
  #142  
Стар 12-02-2019
Аватара на Ачо
Ачо Ачо е на линия
пенсионер
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Търговище
Мнения: 449
Благодари: 134
Получил благодарност:
193 пъти в 115 поста
Сваляния: 268
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бернар Вижте мненията
Не познавам колегите, които се оплакват ТУК и които съм сигурен, че наистина имат описаните от тях проблеми, но има едно НО.
За да коментираш съпорт, предполагам, че ще те питат с какво оборудване си ... иии , като започнеш да обясняваш ще те прекъснат с отговора, че не могат да съпортнат проблем с не тяхно оборудване. Просто предполагам, колко абоната се обаждат с всевъзможни проблеми, но и "проблеми"
Колега,тука говорим за проблеми с модула.Би ли ни казал,какво операторско оборудване дават за модулите,4к телевизори ли?
__________________
GIGABLUE QUAD4K TRIPLE,GIGABLUE UE 4K CABLE COMBO,OctagonSF4008,AB PULSe 4K UHD COMBO,AB IPBox TWO COMBO
Samsung 65NU7102-4K,Samsung 55KU6072-4K...
Отговори с цитат
  #143  
Стар 12-02-2019
Стивт Стивт е на линия
Дядо Мраз
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 640
Благодари: 29
Получил благодарност:
136 пъти в 96 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бернар Вижте мненията
Не познавам колегите, които се оплакват ТУК и които съм сигурен, че наистина имат описаните от тях проблеми, но има едно НО.
За да коментираш съпорт, предполагам, че ще те питат с какво оборудване си ... иии , като започнеш да обясняваш ще те прекъснат с отговора, че не могат да съпортнат проблем с не тяхно оборудване. Просто предполагам, колко абоната се обаждат с всевъзможни проблеми, но и "проблеми"
Е нали модулите които дават и картите, са от тях !!!
__________________
САТ-ТВ Гоце Делчев
0899 77 88 68
http://xcomputersbg.com
Отговори с цитат
  #144  
Стар 12-02-2019
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,385
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стивт Вижте мненията
Е нали модулите които дават и картите, са от тях !!!
Това че са от тях не значи нищо, когато не покриват нормативи за съвместимост.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #145  
Стар 12-02-2019
аспух аспух не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 597
Благодари: 49
Получил благодарност:
106 пъти в 70 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Когато проблемът е в несъвместимост между тв и модул обикновено се ескалира към доставчика на модулите, който пък сигнализира до производителя на модулите. Дълбоко се съмнявам А1 да е подел подобна инициатива, особено ако фирмата производител на модули не е немска.
Отговори с цитат
  #146  
Стар 12-02-2019
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,233
Благодари: 122
Получил благодарност:
599 пъти в 315 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бернар Вижте мненията
Не познавам колегите, които се оплакват ТУК и които съм сигурен, че наистина имат описаните от тях проблеми, но има едно НО.
За да коментираш съпорт, предполагам, че ще те питат с какво оборудване си ... иии , като започнеш да обясняваш ще те прекъснат с отговора, че не могат да съпортнат проблем с не тяхно оборудване. Просто предполагам, колко абоната се обаждат с всевъзможни проблеми, но и "проблеми"
Да си дойдем на думата - кол център е съвсем различен отдел от техническия съпорт . В кол центровете има определени правила какво да се говори и накъде да се завърти разговора при невъзможност да се отговори еднозначно и категорично , след което ескалират проблема към по-знаещите , но с тяхни думи , каквото са "разбрали" . До сега тези модули работеха ли и колко време или ги раздават от 2 седмици ? Ако са работили , дали и кой е променил нещо ? Ако не става с модулите да не ги дават , докато не решат проблема , какъвто явно съществува и да кажат на хората , че имат проблем - нещо което те никога не са правили . Тия хора които споделят тук за явен проблем да не са идиоти или от вчера гледат сат тв ? Нищо лично , ако обичаш не ми обяснявай кой и как следи сигнала , качеството , грешки , компенсации , корекции и как действа глобалното затопляне на ледниците на Антарктида върху транспондерите ползвани от а1
Единствено съм съгласен , че не са много хората които могат да обяснят реалното състояние на проблема , но и те на кого да го обяснят , на кол центъра ли ?

Последно редактирано от mistor : 12-02-2019 на 21:51
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mistor за този полезен пост :
bate_dino (12-02-2019)
  #147  
Стар 12-02-2019
ИнСайт ИнСайт не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2019
Мнения: 38
Благодари: 11
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
Единствено съм съгласен , че не са много хората които могат да обяснят реалното състояние на проблема , но и те на кого да го обяснят , на кол центъра ли ?
Не, служителите от кол центъра регистрират сигнал и след това технически грамотен човек се свърза с теб и обясняваш какъв ти е проблемът. Аз лично го направих за няколко въпроса, всички бяха решени изненадващо бързо, единствено по темата за силната компресия на някои от каналите ми предложиха да мина на оптичната мрежа, което все пак е някакво решение. По другите въпроси - активиране на канали, online ТВ и т.н. реакцията беше бърза + техническо обяснение как и защо се е случило така.
Отговори с цитат
  #148  
Стар 12-02-2019
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ИнСайт Вижте мненията
Не, служителите от кол центъра регистрират сигнал и след това технически грамотен човек се свърза с теб и обясняваш какъв ти е проблемът. Аз лично го направих за няколко въпроса, всички бяха решени изненадващо бързо, единствено по темата за силната компресия на някои от каналите ми предложиха да мина на оптичната мрежа, което все пак е някакво решение. По другите въпроси - активиране на канали, online ТВ и т.н. реакцията беше бърза + техническо обяснение как и защо се е случило така.
Супер. От утре ще си нося катушка с оптичен кабел на гърба като си тръгна на село. Колко му е да свържа на спободен sfp порт на Хелас сат. Е варианта е да нося и приемника им,вместо модула с картата в джоба.
П.С. радвам се, че все пак са ти решили проблема и грамотен се е свързал с теб.
__________________


Последно редактирано от bate_dino : 12-02-2019 на 23:08
Отговори с цитат
  #149  
Стар 15-02-2019
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Нещата с Максовете май се нормализираха. Поне при мен барбароните изчезнаха.
__________________

Отговори с цитат
  #150  
Стар 15-02-2019
Аватара на Ачо
Ачо Ачо е на линия
пенсионер
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Търговище
Мнения: 449
Благодари: 134
Получил благодарност:
193 пъти в 115 поста
Сваляния: 268
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Потвърждавам,вчера взех модула за малко проби,на мутанта и гигата всичко работи нормално без да маже.Довечера съм на вилата при сина,ще видим как е на телевизора положението.
__________________
GIGABLUE QUAD4K TRIPLE,GIGABLUE UE 4K CABLE COMBO,OctagonSF4008,AB PULSe 4K UHD COMBO,AB IPBox TWO COMBO
Samsung 65NU7102-4K,Samsung 55KU6072-4K...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
a1, hellas, sat, вече, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Вече сме на позиция tedy58 Кошче 177 06-07-2017 01:04
тв + и Ф+ вече при Виваком!!! Нандо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 112 10-12-2013 03:17
DSF вече е Sport1 naskol77 СПОРТ 14 12-04-2010 15:59
Platforma DV - вече с EPG Джак HDTV нови канали и новини 0 24-05-2009 11:24
MGM вече и в Словения ТИНТИН Новини 0 18-04-2009 22:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.