The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 30-05-2012
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране “БУЛСАТКОМ” ОТНАСЯ СОЛЕНА ГЛОБА ЗА СМЪРТ НА РАБОТНИК

Кабелният оператор “Булсатком” АД ще бъде глобен от Инспекцията по труда в Добрич за смъртта на монтажник,който паднал от стълба по време на работа.
43-годишен мъж и негов колега трябвало да инсталират интернет в село Победа. При качването си по разгъната на 5,5 метра стълба единият от работниците загубил равновесие и паднал от три метра височина. Мъжът загинал на място.

Трудовите инспектори са установили, че стълбата е била здрава и в стабилно положение. Работникът обаче не е използвал предпазните средства, които са били в автомобила - каска, колан и въже. Мъжът е щял да оцелее, ако е бил със задължителните при работа на височина колан и каска.

На фирмата е съставен акт за липса на подходящо облекло и обучение за работа на височина. Ще има и солена глоба от няколко хиляди лева./БЛИЦ
R.I.P
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30-05-2012
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д.е.м.т Вижте мненията
Кабелният оператор “Булсатком” АД ще бъде глобен от Инспекцията по труда в Добрич за смъртта на монтажник,който паднал от стълба по време на работа.
43-годишен мъж и негов колега трябвало да инсталират интернет в село Победа. При качването си по разгъната на 5,5 метра стълба единият от работниците загубил равновесие и паднал от три метра височина. Мъжът загинал на място.

Трудовите инспектори са установили, че стълбата е била здрава и в стабилно положение. Работникът обаче не е използвал предпазните средства, които са били в автомобила - каска, колан и въже. Мъжът е щял да оцелее, ако е бил със задължителните при работа на височина колан и каска.

На фирмата е съставен акт за липса на подходящо облекло и обучение за работа на височина. Ще има и солена глоба от няколко хиляди лева./БЛИЦ
R.I.P
И фирмата ко е виновна че работника не си е сложил колана и каската. Като се е правил на супермен. Не вярвам да не е минал инструктаж и да не се е подписал на него.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на BOBIKAT за този полезен пост :
НАА (30-05-2012)
  #3  
Стар 30-05-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Бог да прости колегата.
Като бачках в местната кабеларка, се катерех до върха на уличните лампи, не знам колко метра са, поне 10 и никога не спазвах указанията по безопасност на труда. Само един колега "държеше" стълбата в долния край. Глупав и прост бях. А може и още да съм. Както и да е. Това от една страна, от друга - в Норвегия се използва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО хидравлична платформа, колан, куки, каска, дори имаме "котки". Абсурд е да правиш монтаж без тези предпазни средства, дори и на 2-3 метра височина. Просто изхвърчаш от фирмата на секундата. Разбира се има и стълби за малките височини, но останалите предпазни средства са на лице. След това нещастие, ще има някакво затягане на мерките, но ще е ден до пладне. Сигурен съм, за жалост.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30-05-2012
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д.е.м.т Вижте мненията
Кабелният оператор “Булсатком” АД ще бъде глобен от Инспекцията по труда в Добрич за смъртта на монтажник,който паднал от стълба по време на работа.
43-годишен мъж и негов колега трябвало да инсталират интернет в село Победа. При качването си по разгъната на 5,5 метра стълба единият от работниците загубил равновесие и паднал от три метра височина. Мъжът загинал на място.

Трудовите инспектори са установили, че стълбата е била здрава и в стабилно положение. Работникът обаче не е използвал предпазните средства, които са били в автомобила - каска, колан и въже. Мъжът е щял да оцелее, ако е бил със задължителните при работа на височина колан и каска.

На фирмата е съставен акт за липса на подходящо облекло и обучение за работа на височина. Ще има и солена глоба от няколко хиляди лева./БЛИЦ
R.I.P
От кога?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30-05-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,769
Благодари: 498
Получил благодарност:
422 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Преди години кандидаствах за работа в булсаткома ама като ми казаха че плащат по 7 лв. за монтаж на антена и избягах много далече сега незнам колко плащат? но като цяло си е мизерийка там да работиш, там има хора които лапат голямия комат на гърба на монтажниците и жените по офисите които им изкарват парите!
Монтажниците са тия, които изкарват парите, те са лицето на фирмата но тука е България и всеки гледа да те изтиска максимално и да ти подхвърли трохички Това е положението, човека който е паднал сигурно е бързал за да хване надницата днес, но за съжаление...... жалко, лека му пръст
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30-05-2012
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dei Irati Вижте мненията
Това от една страна, от друга - в Норвегия се използва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО хидравлична платформа, колан, куки, каска, дори имаме "котки". Абсурд е да правиш монтаж без тези предпазни средства, дори и на 2-3 метра височина.
И къде точно се тобирчите по Норвегията , какво монтирате?
То там стълбове има само за улично осветление май.
Имате ли застраховки и какви?
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!

Последно редактирано от gentu : 30-05-2012 на 20:13
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30-05-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
И къде точно се тобирчите по Норвегията , какво монтирате?
То там стълбове има само за улично осветление май.
Имате ли застраховки и какви?
В Норвегия да прекараш кабел за телевизия/интернет по уличен стълб е абсурд! Стълбовете (70% дървени, въпреки влагата) са само и единствено за електрификацията на съответното населено място и точка. Сателитните системи, които в по-голямата си част са точка от договор при, забележи - покупка на LCD телевизор, са притежание на Теленор, най-често, който от своя страна работи с подизпълнители - местни фирми, с монтажници - поляци и пропаднали местни, някои и друг българин, като мен и общо взето ниско ниво на образование. Странно е, но е факт. Чирака, т.е. аз или местния дрогаджия се катерим по стълба или кибичим в клетка, правим дупки; къщите са дървени и е елементарно, слагаме стойката, антената, LNB, кабел, приемник и ... звъним на баровеца, обикновено норвежки инджИнер, който идва със служебната кола, сяда пред екрана и надава крясъци към паяка на стълбата/платформата, т.е. мен, след настройката, прибира парите и се омита, а раята си събира партакешите и продължава към следващия обект. Това е. Човека, който заверява договора и инспектира монтажа е високообразован, надут местен пуяк. А цялата работа се върши от емигрантите. Застраховка има, живот и трудова злополука и всяка Божа сутрин, една жена подписва протокол, подписан от нас, че сме инструктирани и сме получили всички пособия, уреди и средства за лична и колективана безопасност, вкл и инструкция за реакция при пожар, че тези дървени къщички са си барутни погреби.
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Wanderer за този полезен пост
AGT (30-05-2012), denkata (30-05-2012), Rafaello (30-05-2012), Юлиян (31-05-2012)
  #8  
Стар 30-05-2012
Аватара на aucislot
aucislot aucislot не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 194
Благодари: 46
Получил благодарност:
14 пъти в 13 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

лошо е че умрял така по време на работа този работник ,винаги съм се чудил как не ги е страх работниците по тия височни , на високите електрически стълбове да се качват, но ми е интересно от кога булсатком се смята за кабелен оператор ?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30-05-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aucislot Вижте мненията
лошо е че умрял така по време на работа този работник ,винаги съм се чудил как не ги е страх работниците по тия височни , на високите електрически стълбове да се качват, но ми е интересно от кога булсатком се смята за кабелен оператор ?
Опъва кабели = кабелен оператор. Поредната журналистическа тъпотия.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Wanderer за този полезен пост :
aucislot (30-05-2012)
  #10  
Стар 30-05-2012
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dei Irati Вижте мненията
Теленор, най-често, който от своя страна работи с подизпълнители - местни фирми, с монтажници - поляци и пропаднали местни, някои и друг българин, като мен и общо взето ниско ниво на образование. Странно е, но е факт. Чирака, т.е. аз или местния дрогаджия се катерим по стълба или кибичим в клетка, правим дупки; къщите са дървени и е елементарно, слагаме стойката, антената, LNB, кабел, приемник и ... звъним на баровеца, обикновено норвежки инджИнер, който идва със служебната кола, сяда пред екрана и надава крясъци към паяка на стълбата/платформата, т.е. мен, след настройката, прибира парите и се омита, а раята си събира партакешите и продължава към следващия обект. Това е. Човека, който заверява договора и инспектира монтажа е високообразован, надут местен пуяк. А цялата работа се върши от емигрантите.
-стана ми интересно , как се разбирате там - на какви езици си хортувате?
Цитирай:
договор при, забележи - покупка на LCD телевизор
-това също е интересно , всичко с договор ли се купува и той дългосрочен ли е?Това чуят ли го тука нашите , веднага са го приложили без да се замислят , да знаеш!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ГЛОБА, За, на, ОТНАСЯ, РАБОТНИК, СМЪРТ, СОЛЕНА, “БУЛСАТКОМ”


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
булсатком на 13Е biser ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 15 06-08-2011 16:50
Европа е опустошена от чума – “Черната смърт” по Viasat History ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 03-12-2009 09:36
“Джо Кид” и “Бягащ до смърт” – избрани филми по “Диема” ТИНТИН ФИЛМИ 0 01-12-2009 11:17
Глоба за ”Булсатком” за заблуждаваща реклама ivo Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 14 15-10-2009 16:15
БУЛСАТКОМ imported_admin ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 27 15-04-2008 09:30


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.