The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #61  
Стар 17-02-2013
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Никола67 Вижте мненията
Който и да е стъпи ли накриво отново сме по площадите така ще спрем всички далавери оставихме ги да лоясят от далавери . Стига толкова !
Така трябва да бъде. Тоя народ трябва да се събуди, за да си правят добре сметката, че може излизайки от НС да ги застигне последното паве улучило главата им.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на ivo за този полезен пост
AGT (18-02-2013), Nerv3n (17-02-2013)
  #62  
Стар 17-02-2013
eeevgeniii eeevgeniii не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: ЛОМ
Мнения: 1,269
Благодари: 212
Получил благодарност:
277 пъти в 202 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
През тези над 20 години има две правителства които адмирирам.
Първото е Костовото, защото отне част от кокала от червените фирми и даде възможност и на други хора да развият някакъв бизнес, колкото и малък да е в сравнение с бизнесите на бившите червени номенклатурчици.

Второто правителство е това в момента, защото (колкото и тъпо да звучи) не съм виждал през последните 20 години да се направи толкова инфраструктура в провинцията, колкото през последните 4.

Наложи ми се да пътувам много през последните години и трябва да ви кажа, че съм виждал ремонтирани пътища и села които не са били пипани от 40 години.

Това че в провинцията, повечето от хората ги мързи да работят и само гледат да мрънкат е едно на ръка.
Ама много ще е тъпо да се върне на власт БСП точно в този момент.

На предните избори гласувах за Костов но той се оказа абсолютен измекяр. Вместо да помогне да се изкорени тоя плевел наречен БСП, си гонеше някакви негови далавери.
Затова през лятото си гласувам директно за ГЕРБ.
тези хора в провинцията работят за да издържат администрацията в градът държава
Отговори с цитат
  #63  
Стар 17-02-2013
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от GeorgiD Вижте мненията
И са си много прави хората. Тази мизерия е изключително и само изкуствено поддържана от нарочно ниските заплати и пенсии. Да дадат на хората 100% повече пари и ще видят как ще живнее икономиката. Ама проста тиква да те управлява, чисто наказание си е.
Таман те бях похвалил преди време че си порастнал но гледам се опитваш да ме обориш
На кое да се вдигне заплатите бре Жорко?На държавната администрация, МО и МВР.То друго няма на което можеш да повлияеш със законови мерки.Има пазарна икономика където държавата не може да се меси защото от демокрация отиваме на друг режим.Основния гръбнак е частния сектор и той сам си определя как да се заплаща труда на работниците.Какво да направи правителството, да вдигне малоумщината наречена минимална работна заплата на 1000лв. ли?И как ще накара работодателите да плащат минимум 1000лв. на работник в случая хигиенистка?Хубаво, вдига се мрз на 1000лв и веднага половин милион работници изхвръкват на улицата.Това ли ти е идеята?
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Въйко за този полезен пост
Emo75 (17-02-2013), Моцката2 (19-02-2013), филасат (18-02-2013), Фитцджералд (18-02-2013)
  #64  
Стар 17-02-2013
Аватара на Антонио
Антонио Антонио не е на линия
Черно-бял завинаги!
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: София
Мнения: 697
Благодари: 219
Получил благодарност:
402 пъти в 171 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Лошото е, че народът не протестира срещу мизерните си доходи, а срещу високите сметки. Просто сме се превърнали в оцеляващи, да добутаме някак до края на месеца, а после историята се повтаря. Много слабо ни е производството, много нискокачествено, доста изгубени пазари. Кофтито е също така, че много от макар и малкото оборотни средства се изнасят зад граница от банки, ЕРП-та, фармацевтични, комуникационни, тютюневи и пр. компании. Заливат ни с чужди продукти със съмнително качество, само защото са евтини, най-вероятно дотирани от държавата производител, а и ниско (или хич) обмитени.

Но от друга страна е ясно, че паразитиращи дружества като ЧЕЗ, Овергаз и т.н. са абсолютно излишни и че трябва да бъдат изхвърлени от тази порочна схема. Просто идеята ми е, че надали на някой норвежец примерно, му пука за сметка от 200 евро.
__________________
Xtrend ET9200, TD110, Sony 40Z5500, Onkyo TX-708
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Антонио за този полезен пост
atuani (17-02-2013), GeorgiD (17-02-2013), heracle (17-02-2013)
  #65  
Стар 17-02-2013
GeorgiD GeorgiD не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,384
Благодари: 432
Получил благодарност:
489 пъти в 354 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
Talking

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Таман те бях похвалил преди време че си порастнал но гледам се опитваш да ме обориш
На кое да се вдигне заплатите бре Жорко?На държавната администрация, МО и МВР.То друго няма на което можеш да повлияеш със законови мерки.Има пазарна икономика където държавата не може да се меси защото от демокрация отиваме на друг режим.Основния гръбнак е частния сектор и той сам си определя как да се заплаща труда на работниците.Какво да направи правителството, да вдигне малоумщината наречена минимална работна заплата на 1000лв. ли?И как ще накара работодателите да плащат минимум 1000лв. на работник в случая хигиенистка?Хубаво, вдига се мрз на 1000лв и веднага половин милион работници изхвръкват на улицата.Това ли ти е идеята?
Не съм казал никъде да е 1000 лева, а 100% на 300, ще я направи минимум 600 лева.
И да- на изброените от теб държавни администрации- младши експерт да започва със стартова заплата поне 400 евро. От там ще има мотивация за младите да остават в БГ, а не да напускат. А останалите, които се борят за тази работна ръка ще видят конкуренция и те ще си вдигнат заплатите. От там- стимулира се търсенето на какви ли не продукти на пазара- означава и по-голямо производство- частниците ще имат и основателна причина да поддържат по-високото заплащане.

Не виждам обаче защо трябва да ни се залива пазара примерно с кашкавал, маргарин и сирене от Полша. WTH? Това също е порочна практика и трябва да се премахне.

Ако има достатъчно инвестиции- оборудването на частниците ще е достатъчно добро, за да ни е по-високо качеството.

В момента правим всичко възможно, за да стимилираме икономиките на Чехия и Полша, а не нашата собствена...
Отговори с цитат
  #66  
Стар 17-02-2013
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от eeevgeniii Вижте мненията
тези хора в провинцията работят за да издържат администрацията в градът държава
Аз съм с други впечатления.
Чичо ми има завод за преработка на фураж в южна българия.
90% от продукцията е за износ за гърция.
Идва някакъв при него и му казва че си търси работа, много го бил закъсал, пари нямал... и чичо ми му казва, че в момента търси само общи работници, може да го назначи веднага на първоначална заплата от 600 лева и ако нещата вървят добре ще има увеличение.
Отговора беше - Чакай бе, аз сега си седя вкъщи и зимам 350. На тебе за 600 няма да ти работя цял месец.
Естествено беше изгонен на момента от там.

Та мисълта ми е, че народа си е мързелив и непредприемчив.
За да спечелиш пари трябва да изработиш нещо и да го продадеш.
Аз село си нямам и от двамата родители, но повечето хора които познавам имат по 100-150 декара с обработваема земя.
В същото време са я дали на някакви кооперации и взимат някакви смешни пари + 3-4 чувала брашно и 20-на литра олио на година.
Абе мама му стара. Разполагаш със златна мина а ми седиш и мизерстваш. 5 или 10 декара да насадиш с нещо и да продадеш продукцията пак ще изкараш повече пари отколкото имаш в момента.
И без това по цял ден нищо не правиш.
Обаче хората са си свикнали, че правителството им е виновно (независимо кой е на власт), никой не бачка и чака някой да му даде пари за да си седи вкъщи.
Е съжалявам ама така не става.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на kkrkk за този полезен пост
milpetm (14-03-2013), tonivet (18-02-2013), Моцката2 (19-02-2013)
  #67  
Стар 17-02-2013
VRaiko VRaiko не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 44
Благодари: 11
Получил благодарност:
13 пъти в 10 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

.

Бойко е ВИНОВЕН за всичко.Дали?

Гласувайте по съвест.Не по обещанията.За мен една е истината-Давам възможност на Бойко да продължи започнатото.Защото се старае и когато вземе поука от грешките си/няма безгрешни/ пътят към по-добър живот в България е широко отворен.От непрекъснато гласуване за разни бой и един и същи портрет-полза никаква.[/QUOTE]

Бойко хич не е виновен, как за две години нощната тарифа скочи с 90%, а дневната с 70% и кака ти Цветелина ти намигва.
Отговори с цитат
  #68  
Стар 17-02-2013
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Гошко, гледам пак си се разписал гьотере.Къде се е чуло и видяло държавна администрация да дава тон в държавата със заплата?Държавната работа в цял свят (цивилизования) е за хора които искат спокойствие.Работят малко, за малко пари но пък спокойно без да си дават зор понеже така им харесва.Който иска да вади лев се пуска в частния сектор и на база уменията и находчивостта си расте...докъдето го пуснат по-умните от него.
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Въйко за този полезен пост :
zita74 (18-02-2013)
  #69  
Стар 17-02-2013
GeorgiD GeorgiD не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,384
Благодари: 432
Получил благодарност:
489 пъти в 354 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Все от някъде трябва да се започне. Само давам идея от къде точно, батко.
Отговори с цитат
  #70  
Стар 17-02-2013
Никола67 Никола67 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 1,317
Благодари: 420
Получил благодарност:
310 пъти в 202 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
Аз съм с други впечатления.
Чичо ми има завод за преработка на фураж в южна българия.
90% от продукцията е за износ за гърция.
Идва някакъв при него и му казва че си търси работа, много го бил закъсал, пари нямал... и чичо ми му казва, че в момента търси само общи работници, може да го назначи веднага на първоначална заплата от 600 лева и ако нещата вървят добре ще има увеличение.
Отговора беше - Чакай бе, аз сега си седя вкъщи и зимам 350. На тебе за 600 няма да ти работя цял месец.
Естествено беше изгонен на момента от там.

Та мисълта ми е, че народа си е мързелив и непредприемчив.
За да спечелиш пари трябва да изработиш нещо и да го продадеш.
Аз село си нямам и от двамата родители, но повечето хора които познавам имат по 100-150 декара с обработваема земя.
В същото време са я дали на някакви кооперации и взимат някакви смешни пари + 3-4 чувала брашно и 20-на литра олио на година.
Абе мама му стара. Разполагаш със златна мина а ми седиш и мизерстваш. 5 или 10 декара да насадиш с нещо и да продадеш продукцията пак ще изкараш повече пари отколкото имаш в момента.
И без това по цял ден нищо не правиш.
Обаче хората са си свикнали, че правителството им е виновно (независимо кой е на власт), никой не бачка и чака някой да му даде пари за да си седи вкъщи.
Е съжалявам ама така не става.
С тази приказка започваш да ми приличаш на един човек ...дето сега е в област Македония ... Сякаш от калъп ви вадят ...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Никола67 за този полезен пост :
zita74 (18-02-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, запалим, монополите


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:01.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.