The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-06-2017
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Офсет "Panorama" ???

Здравейте всички.

Отдавна заглеждах тази антенка:
http://diablosat.net/bg/-/677-antena...ma-67-pro.html
Ето взех, че я купих. Още не съм я тествал, може би тези почивни дни.
Но дори да я тествам - нямам сега база за сравнение, най-малката чиния сега имам 1м.
Та мисълта ми е: заявяват, че работи като 80 сантимова. Заявените 37Дб горе-долу на това отговарят.
Аз обаче просто сметнах работната площ на отражателя:
- тази антена: 60х46см = 2760 см2
- офсет 80см (приемам "полезния" диаметър за 75см): = 4415см2

Бая голяма разлика !!!
Възможно ли е при разликата в площта близо 2 пъти да имат еднакво (е, почти) усилване?

И още: още на снимката ми направи впечатление, че конверторът като чели не е насочен към центъра на отражателя. И на практика точно така се оказа: конверторът е насочен много по-надолу от геометрическия център на отражателя.
Имали познавачи да светнат що е така?
Може би някой вече я е ползвал: да си каже впечатления.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24-06-2017
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм не е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 933
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

По данни на производителя, работи като 70-80см антена. Монтирах доста от тях, в зависимост какъв конвертор използвам, винаги дава различни нива. С единичен по скоро работи като 70см, тоест по добре от клик 65см с една идея, използвайки Quad резултатите отиват към като 80см.

п.с. Клик 100см е по голяма от Triax 88,но не работи по добре. Тоест близките размери,не винаги дават предимство на по-голямата.Важна е матрицата и фокуса и!
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24-06-2017
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
... Клик 100см е по голяма от Triax 88,но не работи по добре...
То и аз имам опит, когато еднакви по размер, но от различни производители чинии показват различен резултат. Разбирам, че има значение "геометрия" на рефлектора, не само площта.
Но между 100см и близо 90см разликата в площта не е ЧААК толкова голяма. А в този случай тя просто е огромна...
Наистина ли тази разлика идва от някакви специални особености на "геометрия"? Ако е така: какви са и защо да не се прилагат масово и при други размери?
Много хора сигурно ще се радват да си вземат нещо с размери 80х60см (например), работещо като 1.20м стандартен офсет...

Пробвахте ли мултифид на такава?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24-06-2017
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,386
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пичове ,вие не разбрахте ли,че площ и обем не могат да се компенсират!
Да,може да работи като 70 или 80,но тогава се казва че по голямата работи ,като по малка!Това си работи, като площа която има!В по широкия размер,може да се доближава до по голяма антена,но само в едната поляризация,в другата поляризация ще е 10% надолу!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dzumba за този полезен пост :
digimp (10-09-2017)
  #5  
Стар 24-06-2017
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ти дали обърна внимание на думите ми:
Цитирай:
И още: още на снимката ми направи впечатление, че конверторът като чели не е насочен към центъра на отражателя. И на практика точно така се оказа: конверторът е насочен много по-надолу от геометрическия център на отражателя.
Първо впечатление, че един вид разрязаха стандартен офсет по хоризонтала по средата, и ползват само горната му половина, като я разшириха допълнително до правоъгълник...

Четох някъде за различни фази на отразения сигнал от различни части на рефлектора, което намаля сигнала в "точка на събирането" (конвертора) (интерференция май беше...). Възможно ли е тука да е тайната?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24-06-2017
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,386
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А ти,дали обърна внимание на моя пост?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24-06-2017
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
А ти,дали обърна внимание на моя пост?
Цитирай:
Пичове ,вие не разбрахте ли,че площ и обем не могат да се компенсират!
Заявените данни и опита на @фолкръм доказват, че явно могат да се компенсират някак. Въпросът е КАК?
И защо не се ползва масово?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24-06-2017
Эхьты Эхьты не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 103
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Това си работи, като площа която има!
В по широкия размер,може да се доближава до по голяма антена,но само в едната поляризация,в другата поляризация ще е 10% надолу!
Площа на една антена не е еднакво ефективна по краищата и в централната й част.
Та на тази са й орязали яко отгоре и отдолу от обичайната форма. И са се съобразили че съвременният зяпач ще иска да лови повече от 2 сателита на 6 градуса, та са я оставили по-широка отколкото е висока ( = за мултифийдченце).
Трябва са се пробва дали работи по-добре при едната поляризация, защото формата на рефлектора може да не е просто изрязана част от нормална офсет антена. Имам една фабрично направена за мултифийд, идва си с рейка и се върти отзад за скюто. На нея формата на рефлектора е различна от тази на офсетите.
https://www.heise.de/preisvergleich/...e-a928634.html
Сега вече не я ползвам, защото нахитрях и проумях че правите рейки дават крива дъга, ако не ползвам един и същи вид конвертор за всичките сателити.
Та този четвъртит търговски продукт явно е направен така, за да изглежда по-малка антена, за хората с много саксии на балкона, които не искат по-голяма.
Има и квадратни модели ( орязан офсет) на технисат, още по-малки и от тази от темата. Даже и са ги боядисали да са по-забавни.
За всеки влак си има пътници.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24-06-2017
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,386
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В твоя влак си сам!Тури си повече саксии,за да се забавляваш!
Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Заявените данни и опита на @фолкръм доказват, че явно могат да се компенсират някак. Въпросът е КАК?
И защо не се ползва масово?
Опита е безпорен,но данните са прогнозни на производителя!А фолкръм ти казва,че един път работи,друг път не!Зависи дали е на покрив или балккон,дали отдолу ти влиза шума или отстрани.Няма как да работи повече от 60 см!поне в едната поляризация!Между 60 и 70см, 99% не могат да хванат разлика!Ако ти настроиш 80см,която и да е,а фолкръм настрои тази 60/40 до нея,вервай ми ,че неговия резултат няма да е по слаб от твоя!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24-06-2017
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И твоето и моето са само празни думи...
Трябва приличен сравнителен тест, реален, не на клавиатура.
Но както вече писах сега нямам база за такъв.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
panorama, Офсет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
"Макс Телеком", "Булсатком" и "4Джи Ком" получиха ефир за мобилни услуги ТИНТИН GSM мобилни комуникации 23 27-04-2015 22:06
"Хюлет-Пакард" България ще продава директно през "Технополис" и "Техномаркет" ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 4 01-01-2014 18:01
"Блокираните часове" отказаха "Нова" от "А" група Джак СПОРТ 6 02-08-2011 22:08
Колеги,имам "Ехо"991,който върти "Triax 110" чрез мотор "Optikum 2800". ventsiguy ECHOSMART 5 06-09-2010 12:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.