The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 28-06-2011
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране VLC и DM500HD

Повече от година гледам всичко, изтеглено от нета, на телевизора - с VLC на лаптопа и DM500HD. На практика не се е случило нещо да не се отвори. Сега ще подарявам лаптопа на синчето и реших да пусна нещата през новата си десктоп машина. За голямо мое учудване претърпях тотален неуспех...

На двете машини се работи с W7, версиите и настройките на VLC са напълно еднакви, Firewalls са изключени поради наличието на хардуерна стена в рутера. От лаптопа нещата вървят перфектно, от десктоп машината - не. Компютъра се вижда, папките и филмите също, като отворя филма - никой - тъмен екран... За проба сложих и последната версия на VLC - резултата е същия.

Кой знае к'ва тъпотия ще излезе, ама се изнервих и реших да помоля за подсещане - вероятно пропущам нещо елементарно...

Понеже не съм новак, знам че някоя умна глава ще каже: "Абе пич, що си не гледаш филма на компа, хем монитора ти е HD?". Отговарям като Вуте - предпочитам да копам легнал - нема по-удобна позиция, вервайте ми...
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29-06-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Мен нещо си се объркал, влц плеъра въобще не ти е нужен, трябва само да си шернеш и маутнеш папката или дяла с филми от компа, това със стриймването го остави за тези с дм800.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29-06-2011
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Туй не е объркване, ами незнание. Последната година може да се каже, че почти не съм бил в България и малко изгубих връзка с нещата - даже във форума не съм писал... Тогава от 800HD преминах на 500HD и "порочните" практики с VLC явно са си останали. Даже не знаех, че може и без стриймване от компа. Сега се поразчетох, видях кое как става и го опитах.

Като резултат - подкарах филм с Media Player-а на Дрийма, с говора няма проблеми, има проблем със субтитрите - не се появяват нито с бутона ТЕХТ, нито след промяна на разширението на името. Оставям настрани въпроса, че всичко, което на компа ми е на кирилица, тук излиза с въпросителни (това вероятно ще си го реша и сам).

Интересното е, че ако плейвам филма от BP -> File Manager, по подразбиране той се отваря с VLC, вероятно защото плъгина ми е инсталиран тъй или иначе. Но и във VLC няма субтитри... Вероятно е въпрос на някаква настройка.

Много ме устройва ситуацията без стриймване от компа, защото имам файлов сървър с много дисково пространство и нещата за гледане са там - за да ги достъпват всички в къщи. Но така и не успях да подкарам VLC като хората на Windows Server 2003..., а вече може и да не трябва.

Нека кажа, че имаше проблем с достъпа до компютъра с Windows 7. С администраторския ми акаунт не успях да получа достъп. Едва като направих нов акаунт на стандартен потребител успях да си видя съдържанието на шерната папка на приемника.

Та-а-а, нещата са следните - нека всеки, който поназнайва нещо по въпроса и свързаните с него проблеми, да понапише нещо в темата. Поемам ангажимента, след като проверя и изтествам нещата, да напиша едно подробно ръководство - не е нужно всеки сам и на своя глава да открива топлата вода.

Предварително благодаря на всички отзовали се!
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29-06-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Жоржи Вижте мненията
... има проблем със субтитрите - не се появяват нито с бутона ТЕХТ, нито след промяна на разширението на името...!
Транскодирай си ги в UTF8 с Notepad++ или нещо друго. При мен разширенията .srt работят безпроблемно. Субтитрите вадя с бутон ТЕХТ, имиджът ми е Newnigma 2, последната версия.
Успех!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29-06-2011
Аватара на митев82
митев82 митев82 не е на линия
Напреднал
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 145
Благодари: 241
Получил благодарност:
111 пъти в 46 поста
Сваляния: 191
Ъплоуди: 9
Thumbs up

А като влезеш през фтп клиента си и намериш скин.хмл фаила на дедения скин които ползваш и го едитнеш можеш да си нагласиш и големината на субтитрите.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30-06-2011
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Нека да обобщя нещата, които успях да пробвам днес - резултатът е, че субтитри няма. Ето какво съм опитал и какво се получава:
  • След като пусна Media Player и натисна "Text" ми се появява екрана за субтитри - по същия начин, както ако от главното меню избера "Subtitles". Списъка е празен, няма екранни бутони. Бутоните от дистанционното не водят до резултат.
  • Субтитрите са конвертирани в UTF-8 и са с напълно еднакво име с филмовия файл, например F.mkv и F.srt (в една папка). Пробвани са AVI и MKV файлове и всички стандартни разширения за субтитри.
  • Направени са опити с две машини и две операционни системи - Windows 7 и Windows Server 2003.
  • Скинът, който използвам е съвсем "хабен" - Kerni-HD1. Все още съм с Gemini 5.0 - не съм го сменял, защото машинката си работи перфектно.
Филмите си вървят перфектно, няма никакво насичане, говорът е нормален - субтитри няма. В тази връзка искам да задам няколко въпроса:
  • Трябва ли да има инсталиран някакъв задължителен плъгин във връзка със субтитрите?
  • Има ли някаква задължителна настройка в сетъпа, която да се изисква за работа със субтитри?
  • При натискане на "Text" трябва ли да се изведе името на файл със субтитри? В същата връзка - да не би да трябва субтитрите да се поставят в някаква папка в приемника, за да се виждат?
  • Е ли възможно VLC Player-a в приемника да влияе на Media Player-a във връзка със субтитрите? Пак казвам, че ако се плейва от File Manager, по подразбиране филма тръгва с VLC.
Най-тъпото, което ми мина през акъла, е че субтитрите си ги има, ама са някъде извън екрана...

Това е момчета, помагайте с каквото можете...
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 01-07-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от Жоржи Вижте мненията
... В тази връзка искам да задам няколко въпроса:
  • 1 Трябва ли да има инсталиран някакъв задължителен плъгин във връзка със субтитрите?
  • 2 Има ли някаква задължителна настройка в сетъпа, която да се изисква за работа със субтитри?
  • 3 При натискане на "Text" трябва ли да се изведе името на файл със субтитри? В същата връзка - да не би да трябва субтитрите да се поставят в някаква папка в приемника, за да се виждат?
  • 4 Е ли възможно VLC Player-a в приемника да влияе на Media Player-a във връзка със субтитрите? Пак казвам, че ако се плейва от File Manager, по подразбиране филма тръгва с VLC.
Най-тъпото, което ми мина през акъла, е че субтитрите си ги има, ама са някъде извън екрана...

Това е момчета, помагайте с каквото можете...
1. Не.
2. Не.
3. Не. При натискане на бутона "Text" се появява отдолу надпис "unknown<UNKNOWN>" <UNKNOWN><UNKNOWN>, който трябва да маркираш с бутона "о.к." на дистанционното, ползвайки бутона-стрелка "надолу". След като го направиш, срещу този надпис се изписва "running" и след 10-тина секунди субтитрите тръгват (след потвърждаване с "о.к.", натисни червения бутон "exit"; отново натискаш "text" и тогава се вижда надписа "running" срещу "unknown" <UNKNOWN>).
4. Не знам.

Късмет!

P.s: Ако гледаш 3Д филми SBS, не активирай субтитрите.

Последно редактирано от dodo_pv : 01-07-2011 на 13:11
Отговори с цитат
  #8  
Стар 01-07-2011
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Мисля, че открих причината във форума на IHAD:

release-dm500hd-3.0.0.nfi

-----------------------------------------------------
Enigma2: Release 3.0
Machine: Dreambox dm500hd
Date: 20101111
Issuer: Dream Multimedia

Бла-бла-бла...


[Movieplayer]
fixed broken SRT subtitles
properly add timers from inside the movie player
add support for rtp/rtsp playback (e.g. used by ZDF Mediathek plug-in)
-----------------------------------------------------

Аз съм с Gemini 5.0 някъде от май, миналата година (даже имам спомен, че качвах драйвери в уплоъда). Вероятно с Gemini 5.1 нещата ще тръгнат. През уикенда ще префлашна и ще видим какво ще стане.
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16-08-2011
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

След месец и половина продължавам темата (какво да се прави - ремонти по дома, отпуски...). Та-а, проблема с плейването е напълно решен -преминах на NewNigma и медия-плейъра работи безупречно - със субтитри и т.н. Сложих ДВД-плейъра - и той работи.

Проблема в цялата работа е, че жената бъкел не разбира от английски и иска заглавията на филмите да й излизат на български. Филмите ми са сложени на файлов сървър с Windows Server 2003. Като прекръстих няколко на български, дрийма извежда българските букви като въпросителни (?).

Шернах една папка от десктоп машината си с Windows 7 - кирилицата си излиза перфектно в медия-плейъра. Реших че проблема е в сървъра и разчовърках регионалните му настройки - без резултат. Де що можеше да се пипне (вкл. NetBIOS и кодови таблици) го пипнах - не и не.

Явно е, че W7 и WS 2003 предават по различен начин файловите имена по мрежата. Нищичко не разбирам от Линукс, но имам впечатление, че не се оправя добре с ANSI. Дали няма някаква настройка в приемника, която да оправи нещата?
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16-08-2011
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Получих няколко лични с молба да обясня как става шерването на папка под Windows 7 (W7) и как се настройва DM500HD, за да могат да се гледат филми с Media Player и DVD Player. А и бях обещал по-горе в темата да напиша няколко реда - сега си спазвам обещанието... Ще опиша настройките за последния имидж на NewNigma. При Gemini някои неща са на други места, но принципа е същия (някой колега с Gemini може да допълни описанието, ако има желание).

I. Шерване на папка

W7 има доста по-високи изисквания за сигурност в сравнение с ХР и шерването е малко по-капризно, но става по следния начин:
1. Трябва да създадете нов потребителки акаунт на обикновен юзер - с администраторския акаунт нещата не стават. Ако сигурността ви позволява, можете и да не въвеждате парола. За пример, създаваме акаунт за юзер DM500 (по-късо име - по-малко писане на букви с дистанционното на дрийма).

2. Желателно е папката, която ще се шерва и в която са филмите, да е с по-късичко име - например FUN (виж по-горе защо).

3. Във Windows Explorer се отива върху папката, десен клик и от контекстното меню се избира Properties (Свойства).

4. В прозореца Properties се избира табелата Sharing и се натиска бутона Share.

5. В новия прозорец File Sharing са написва името на акаунта (DM500) и се кликва върху бутона Add - акаунта трябва да се появи в списъка по-долу. Натиска се бутона Share за запис.

6. В прозореца Properties се избира табелата Security и се селектира потребителя DM500 в рамката Group or user names (ако по някаква причина този потребител липсва, трябва да се добави чрез бутона Edit).

7. В рамката Permissions (по-долу) трябва да се разрешат (Allow) следните права: Read & Execute, List Folder Contents и Read. ВАЖНО: не давайте никое от другите 3 права, защото дрийма няма да опознае шерването (това може и да не е вярно за Gemini, но няма как да пробвам).

8. Натиска се бутона Apply, с което шерването е завършено.
II. Маунтване на шернатата папка в DM500HD (имидж NewNigma)

Активира се Main Menu - Setup - System - Network - MountManager - Add new network mount point. В прозореца Mounts editor се прави следното:
Active - превключва се на enable с лява/дясна стрелка на дистанционното.

Local share name - изписва се името, с което папката FUN от W7 ще се вижда в дрийма. Можете да напишете FUN, Movies, Films или каквото си изберете.

Mount type - избира се GIFS share (за Windows).

Server IP - описва се IP-адреса на машината, на която е папката FUN. Както се вижда, компютъра с папката FUN трябва да има статичен IP-адрес. Ако не е така и компютъра работи по DHCP, трябва да зададете статичен адрес.

Server Share - изписвате името на шернатата папка с малки букви (fun). Няма нужда да се слагат наклонени черти - просто fun.

use as HDD replacement - оставя се както е (no).

Mount options - може да се остави rw (Read/Write), но тъй като потребителя на W7 има права само за четене, можете да изпишете ro (Read Only) - за предпочитане.

Username - изписвате DM500 (за примера) или името на потребителя, който сте създали в W7 и има права за папката FUN.

Password - изписвате паролата на потребителя DM500, ако сте я задали, като се спазват малки и големи букви.
Натиска се ОК на дистанционното. Ако всичко е нормално, ще ви бъде зададен въпрос за запис на конфигурацията - отговор YES.

След малко мислене дрийма ще запише точката на монтиране. Ако автоматично не се визуализира прозореца MountView, можете да активирате опцията Mountpoints managements и да видите записа за точката на монтиране. Ако иконата в колоната Mounted/Unmounted е сива, значи шернатата папка ще е невидима за дрийма - някъде в настройките има грешка и те трябва да се дооправят. Ако всичко е нормално иконата трябва да е с цвят (синьо-зелено). В този случай при активиране на Media/DVD Player ще видите шернатата папка в рамката Filelist и ще можете да си изберете филм за гледане.

III. Субтитри

Media Player познава само .srt разширения за субтитри, а самите субтитри трябва да са в UTF-8 формат. Предлаганите от тракерите субтитри обикновено са в ANSI формат и трябва да се конвертират в UTF-8. За W7 това може да стане с вградения Notepad - той поддържа запис в UTF-8. Може да се използва и Notepad++.


Пущането на субтитрите става по следния начин:
  • Стартира се филма - със зеления бутон.
  • Веднага се натиска бутона ТЕХТ на дистанционното.
  • Извежда се прозореца Subtitle selection с жълт бутон и списък на достъпните субтитри. При правилно конвертирани субтитри се извежда поне един ред за избор, който има горе-долу следния вид: 0 SSA < unknown >. Натиска се <UNKNOWN><UNKNOWN>ОК и след 10-на секунди субтитрите се появяват. Ако се натисне отново ТЕХТ редът за избор ще бъде допълнен с running, демек субтитрите работят. Ако сте пропуснали субтитри в началото на филма, най-добре е да рестартирате филма с бутон > (под 9) на дистанционното (ако рестартирате филма със зеления бутон, субтитрите се изключват и трябва пак да се пущат).
Ако в прозореца Subtitle selection не се появи ред за избор, най-вероятно субтитрите не са конвертирани в UTF-8 или в самите тях има грешка, особено ако са копирани през клипборда при обработката им (примерно виждал съм субтитри с разделител на времената ->, вместо --> - грешните субтитри не се извеждат за избор докато не се оправят).

ВАЖНО: Media Player е малко капризен към субтитрите. Желателно е в папката с филма да бъде още само файла със субтитрите. При наличие на подпапка или други файлове, понякога субтитрите не се извеждат, дори самите те да са коректни.

Има начин да се промени размера на субтитрите (от настройките на скина, мисля), но това, което се извежда по подразбиране ме удовлетворява и не съм се ровил за подробности.

4. Media Player


Разучил съм само елементарните оперции с Media Player, но ще спомена накратко каквото съм забелязал - дано е полезно за начинаещите. Ако някой разполага с ръководство за работа с Media Player на NewNigma, моля да ми го прати на лични - ще го пооформя и ще допълня описанието.
  • Пущането на филм става със зеления бутон.
  • Пауза и плейване - жълт бутон.
  • Червения и синия бутон не действат.
  • Превъртане назад - бутони 1, 4 и 7.
  • Превъртане напред - бутони 3, 6 и 9.
  • Бутон > - рестартира филма с работещи субтитри.
  • Бутон < - връща назад с около 30 минути или рестартира филма.
Успех на всички и очаквам хелп за кирилицата по предния пост !!!
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Жоржи за този полезен пост
pyda76 (09-09-2011), Venlancellot (23-07-2012)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dm500hd, vlc


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Купувам DM500HD БОБИ Приключили продажби 4 22-06-2011 08:36
DM500HD USB порт dsc DREAMBOX 0 23-01-2011 16:40
DM500HD: Newnigma2 v3.1.2 dsc DREAMBOX 0 17-12-2010 17:34
Newnigma 2 v3.1.1 - DM500HD hajduk DREAMBOX 5 18-11-2010 11:13
Dreambox DM500HD Ники DREAMBOX инфо 0 23-02-2010 12:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:14.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.