The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #971  
Стар 29-03-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няма да коментирам колко са свърхмодерни, и ефикасни са били производствата... Не съм толкова "дълбок" в темата.
Сигурно и Кремиковци не беше върха на сладоледа в технологично отношение, вероятно и не само то... Макар кой го знае за онова време какви технологии бяха актуални за времето?...

НО - те БЯХА ПОСТРОЕНИ и произвеждаха продукция, осигуряваха работни места... И най-важното - БЯХА МНОГО, във всякакви отрасли и на цялата територия България.
За малко повече от 40г. Вече 30г руснаците ги няма - какво е построено и бачка? Немско, френско, английско...?...

ПС: Аз споменах много неща, но ти само за Правец се хвана... Докато се хващате за отделни дребни случаи за да ги чоплите в детайли до забрава, и не поглеждате цялостната картина - няма да прокопсате.

Последно редактирано от братушка : 29-03-2019 на 10:13
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на братушка за този полезен пост :
Васил (29-03-2019)
  #972  
Стар 29-03-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

.
Отговори с цитат
  #973  
Стар 29-03-2019
аспух аспух не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 602
Благодари: 49
Получил благодарност:
108 пъти в 71 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Няма да коментирам колко са свърхмодерни, и ефикасни са били производствата... Не съм толкова "дълбок" в темата.
Сигурно и Кремиковци не беше върха на сладоледа в технологично отношение, вероятно и не само то... Макар кой го знае за онова време какви технологии бяха актуални за времето?...

НО - те БЯХА ПОСТРОЕНИ и произвеждаха продукция, осигуряваха работни места... И най-важното - БЯХА МНОГО, във всякакви отрасли и на цялата територия България.
За малко повече от 40г. Вече 30г руснаците ги няма - какво е построено и бачка? Немско, френско, английско...?...

ПС: Аз споменах много неща, но ти само за Правец се хвана... Докато се хващате за отделни дребни случаи за да ги чоплите в детайли до забрава, и не поглеждате цялостната картина - няма да прокопсате.
Мда, Кремиковци, строен с технология от 30-те. Да ти кажа като разбрах за какви загуби става въпрос - планирана загуба от почти 200 млн. на година, комбинатът преизпълнил в някои години, доколкото разбрах от 80-те години с близо 50% до 300млн. валутни лева. Култова фраза - преизпълнил годишната планирана загуба хаха

Нека да не ти споменавам за другите отрасли, че ще се гръмнеш. Мен лично ме боли главата като чуя какво е било.
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на аспух за този полезен пост
hajduk (17-05-2019), Глаголица (29-03-2019), Дедал (29-03-2019), ники2 (29-03-2019)
  #974  
Стар 29-03-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аспух Вижте мненията
..... Мен лично ме боли главата като чуя какво е било.
Май точно това е проблема - има вече цяло поколение, което е само ЧУЛО какво е било...
Няма вече хора, които с гордост да казват "Ето този кораб АЗ го направих" или "АЗ строих АЕЦа"...
Тънки финансови сметчици... и мизерия...

ПС: спирам.
PS2: Аз пиша всичко това не за да хваля "онова време", а от от отчаяние защо СЕГА нищо не се прави. Направете съвременно, технологично и финансово ефикасно производство. СЕГА. Поне някакво....

Последно редактирано от братушка : 29-03-2019 на 10:37
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на братушка за този полезен пост :
Васил (29-03-2019)
  #975  
Стар 29-03-2019
аспух аспух не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 602
Благодари: 49
Получил благодарност:
108 пъти в 71 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Май точно това е проблема - има вече цяло поколение, което е само ЧУЛО какво е било...
Няма вече хора, които с гордост да казват "Ето този кораб АЗ го направих" или "АЗ строих АЕЦа"...
Тънки финансови сметчици... и мизерия...

ПС: спирам.
Отиди в архива, там е написано във финансово отношение какво е било, черно на бяло Не бъркай труда на хората и властта тогава - различни несъпоставими неща.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на аспух за този полезен пост :
hajduk (17-05-2019)
  #976  
Стар 29-03-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аспух Вижте мненията
Отиди в архива.....
Не ми трябва архив. Аз съм достатъчно дърт и съм виждал на живо...
Архивите няма да дадат усещане какво е да живееш в индустриална държава...
Отговори с цитат
  #977  
Стар 29-03-2019
Глаголица Глаголица е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 794
Благодари: 119
Получил благодарност:
311 пъти в 175 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Ти сам разбра ли какво каза всъщност?
Протежета, "НЕ от българи е спрян потока"....
Договорите бяха ПОДПИСВАНИ от българи и ПРЕКЪСВАНИ са били от българи.
Много добре разбирам какво казвам, подписващите дагаворите са българи по паспорт само, руската подлога Румен Овчаров нито един изгоден за България договор не е подписал и това се случва още преди да се заговори за Южен Поток. Да се твърди, че кацапите ни наказват със скъпа газ, защото сме им прецакали проектите обръща нагоре с краката причинно-следствената връзка.

Относно литовците, не са 1, а 3 милиона и терминалът им е предвиден да бъде свързан с тръби с Полша и другите балтийски държави, че и Финландия, идеята е да бъде регионален хъб, пише го още в първия абзац на статията, ама чукча не читател.

Норвежки газ се доставя и в полския терминал в Свинемюнде, а руснаците защо не купуват газ от други държави всеки с два грама мозък може да си отговори (в същност купуват от Туркменистан, за да го препродават).

Комунистическата власт докара България до фалит три пъти, той СССР с безкрайните си природни богатства фалира, така че не тъжим за построените мастодонти, които не само никога не са били на печалба, а са били черна дупка за финансите на страната, историята на „Червена могила“ е показателна за всички такива огромни комбинати, довели държавата до банкрут. Отделно е безогледното замърсяване от тея производства, но това са бели кахъри за хора със съветски манталитет, които в името на „прогреса“ източиха Аралско море да напояват пясъците в пустинята.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Глаголица за този полезен пост :
hajduk (17-05-2019)
  #978  
Стар 29-03-2019
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Не ми трябва архив. Аз съм достатъчно дърт и съм виждал на живо...
Архивите няма да дадат усещане какво е да живееш в индустриална държава...
Не сум компетентен по темата,ама понеже темата се изроди и се прави съпоставка какво се е правило преди и сега мога да кажа,че сега не могат боядисат зградите построени от преди,жалка картина,няма земеделие,индустрия,нищо няма!!!
__________________
На похлупака му намерих глупака!
Отговори с цитат
  #979  
Стар 29-03-2019
Глаголица Глаголица е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 794
Благодари: 119
Получил благодарност:
311 пъти в 175 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Тънки финансови сметчици... и мизерия...
Мизерията я докара липсата на финансови сметки нали за да построиш нещо не нуждаеш от капитали, а след това е нужна възвращаемост на капиталите, а след това имаш производствени разходи, които също имат нужда от възвращаемост и т.н. и т.н., „Кремиковци“ е пляснат в софийското поле без да близо до каквито и да било находища на каквото и да било или пък до пристанище, ей така да го има.

Фокус, ходи го боядисай „Кремиковци“ още е там, вземи пари назаем купи тонове боя, намери хора, които с принудителен труд ще го боядисат и после... ами после нищо — ще си задлъжнял, но ще имаш новобоядисан комбинат, яко нали? Тъкмо ще проумееш логиката от едно време: да има производство, нещо налице, нищо че целото упражнение за никого не е изгодно.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Глаголица за този полезен пост :
hajduk (17-05-2019)
  #980  
Стар 29-03-2019
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,230
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сега най-изгодно е да се купуват апартаменти...
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, Бензин, бензиностанции, бензиностанциите, ГОРИВА, горивата, дизел, на, ПО, ЦЕНА, цената


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 8 (0 членове и 8 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честито! Нови цени на горивата! vaskonay Дъра-Бъра 8 16-02-2013 16:55
Протест за горивата Въйко Дъра-Бъра 44 27-02-2012 08:32
Отново намаление в цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 10-11-2010 20:26
Намаляват цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 22-07-2010 09:15
Цената на истината очаква първите мераклии ТИНТИН ДРУГИ 0 07-07-2009 15:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.