The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Вижте резултатите от анкетата: ДА или НЕ за АЕЦ Белене
ДА на АЕЦ Белене. 106 33.97%
НЕ на АЕЦ Белене. 163 52.24%
Не ме интересува , няма да гласувам. 44 14.10%
Анкета с възможност за няколко гласувания Гласували: 312. Вие може да не гласувате в тази анкета

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #621  
Стар 28-01-2013
Питагор Питагор не е на линия
Келеш
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,036
Благодари: 961
Получил благодарност:
301 пъти в 226 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Я дай разумно обяснение, каква е разликата под и над 20%?
Нали като се върне за разглеждане в парламента, пак ще си реши каквото иска?
По-големият резил щеше да бъде, ако всички които бяхме против, бяхме отишли да гласуваме и процента мине 60, така щяхме наистина да заровим всякакви мераци за Белене и никое бъдещо правителство нямаше да може да си договори комисионните.
Сега има мераци за 7-ми и 8-ми блок в Козлодуй . Комисионните разбира се си остават . Никоя партия или движение не би се отказала от тях . Някой от противниците на ядрената енергетика не искат руски реактор в Белене, ама са съгласни да има руски или канадски реактори с американски инвеститор в Козлодуй .
Нищо не сме зачеркнали завинаги при тези резултати .

Последно редактирано от Питагор : 28-01-2013 на 09:36
  #622  
Стар 28-01-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

То комисионни винаги има, но явно за Белене са малки и затова не се наемат да заробят народа с едни 20 милиарда лева. Дали новите мощности в Козлодуй ще излязат по-евтино или само комисионните са по-големи, само бъдещето ще покаже.
  #623  
Стар 28-01-2013
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TPOTOAP Вижте мненията
Стига вече с тези мантри че О, УЖАС ще се наложи купуваме ток от Турция. Защо пък не? Турция и Гърция купуват нон-стоп от Козлодуй, да не би да се чустват заплашени от нас
В края на 80-те години същите тези другари, които сега баят като цигански врачки за 'евтиния ток от аец-а' и 'енергийна независимост', ни държаха на режим, за да не спират износа. По този начин в типичния си стил чудесно защитават националния интерес!
Повече от милиард народни пари са изхарчени за без абсолютно никакъв резултат за Белене, а днес още 20 и кусур милиона просто бяха хвълени в Дунава. Защо??
Чух по телевизията Румен Овчаров разпалено да обяснява, че цената Белене не била 10 милиарда евро, а 6 милиарда и нещо + около милиард за далекопроводи и подстанции + изграждане на ядрено хранилище = на 'само' 7-8 милиарда евро. Отдъхнах си! Ако за една червена бабичка ще е много трудно да направи някои прости сметки, за интелигентата аудитория тук не би трябвало да е проблем да събере 2 и 2.
Ехо, събудете се, държавата няма пари за такова нещо. Всичката Мара втасала, на България в момента само нова централа ѝ липсва. Хората едва свързват двата края, но Серго и компания искат да похарчаим сума равна на целия външен дълг, който ни завеща Тодор Живков, за да 'имаме евтин ток' и 'да сме енергийно независими'. Само трябва да вземем 'изключително изгодния заем от Русия' и да се задължим да изкупуваме тока от централата.
Енергийна независимост на цената на финансово заробване на децата ми. Не, благодаря.
О, УЖАС !
Ти сега без Белене по свободен ли се чувстваш ?
Нашите деца няма да бъдат заробени финансово ?
Дали смешните парички, които сега се отпускат на смешната ни държава са току ей така, щото сме много красиви и с сини очи, а ?
Дали случайно тук в България не се прави абсолютно нищо ?
Само да кажа, че не съм гласувал, щях да си изгубя само времето.
А това с външния дълг е толкова смешна история, че нямам думи !
Направете справка за да Ви светне лампата, че без междудържавно задължение света не би бил същия.
Само Турция тази година ще го изплати напълно, но те са друга бира.
Не са в Еврозоната, не им дреме на шлифера за нея.
С нея нито една държава не би си помислила да се гаври, както сега всички правят с нашата.
Всяка една държава извън това сдружение на Богатите, които мачкат бедните са 10-ки пъти по добре от нас.
Щом можем да си позволи 2-3 милиона за охрана само на една единствена персона, а те са много такива, значи можем да похарчим 20 за да видим народа какво мисли.
Само, че и в 2-та случая парите са хвърлени на вятъра защото: “Като ми пееш Пенкеле, кой ли те слуша“.

__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Хиена за този полезен пост :
register (28-01-2013)
  #624  
Стар 28-01-2013
pmhawk pmhawk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 732
Благодари: 184
Получил благодарност:
290 пъти в 128 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Показаха ли към 80% от обществото антипатия към политиката водена от партиите в България? Отново ли бяха строени само партийните членове и пропартийните привърженици? Чака ли ги тежки избори политическият живот в България? На какво ниво е политиката в България и доколко може да се каже че я има? И до колко тя е отговорна към обществото?

Последно редактирано от pmhawk : 28-01-2013 на 10:56
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на pmhawk за този полезен пост :
  #625  
Стар 28-01-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Хайде стига политизиране! Никоя партия не ме е водила на урната! Имах демократичното право да си кажа мнението за което аз и останалите данъкоплатци сме платили по 14 лв на калпак и си го дадох. Доколко е безсмислен резултата си го знаех още когато Станишчо "събираше" подписчета. Те така тези 80% да си покажат антипатията и на изборите за парламент и тогава съвсем ще се антипатираме.

Коко, в турския ток няма нищо лошо. И без това цяла Варна се облича от Капълъ чарши ли как му се вика и магазините са пълни с турски бисквитки, вафлички, локумчета... От малък си откърмен с турска мая Коко така, че не се прави.
__________________
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
роско (28-01-2013)
  #626  
Стар 28-01-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Баси, къде съм блял и какво съм смятал. Още тогава ми се стори подозрително.
1 квадратен километър има милион кв.м. По 1000 вата на кв.м. от слънцето - те ти гигават на квадратен км. Колкото седми блок в Козлодуй.
Значи, над България пада енергия колкото 50 000 Белене-та.
  #627  
Стар 28-01-2013
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Баси, къде съм блял и какво съм смятал. Още тогава ми се стори подозрително.
1 квадратен километър има милион кв.м. По 1000 вата на кв.м. от слънцето - те ти гигават на квадратен км. Колкото седми блок в Козлодуй.
Значи, над България пада енергия колкото 50 000 Белене-та.
пада, пада...
и не само над България, ами и над всяка друга държава, включително и над най-богатите.

Обаче защо нищо не правят? дори те?

сигурно защото е само през деня
__________________
__________________________________________________________________________
TP-Link 1043
[openwrt (samba, mumudvb, transmission, oscam, asterisk, squid, miniDlna)] + USB QQBOX DVB-S + Af9015 DVB-T;
Skystar HD2; TD88 multifeed (13 19 23,5 28, 39)
Ariva 120 Combo; Amiko Alien
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на лтрифонов за този полезен пост :
Хиена (28-01-2013)
  #628  
Стар 28-01-2013
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,824
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
пада, пада...
и не само над България, ами и над всяка друга държава, включително и над най-богатите.

Обаче защо нищо не правят? дори те?

сигурно защото е само през деня
не е необходимо върху плодородна земя да се монтират, има толкова покриви и фасади,както правят в швейцария, да не споменавам ,че съм виждал в България покрити паркинги с фотоволтаични панели, цените им се сриват на световния пазар и предполагам ако не тази, то другата година ще си монтирам няколко квадратни метра на фасадата или на покрива

Последно редактирано от yavor1 : 28-01-2013 на 12:04
  #629  
Стар 28-01-2013
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

За водата и вятъра няма ден и нощ... Както каза Явор, панелите тепърва ще поевтиняват, с развитието на технологиите... а за АЕЦ думата поевтиняване е табу.
  #630  
Стар 28-01-2013
дексър дексър не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 65
Благодари: 13
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 135
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте съфорумници.. Извинявам се предварително ако някой е писал нещо подобно но скоро бях до АЕЦ "Козлодуй" (като обиколка).. Разгледахме основно 2ри блок който се разглабя, и работещият 6ти блок.. Получихме информация по основните неща там. И има едно голямо нещо което лично на мен ми направи впечатление. Казаха, че продават ток на цена 4 стотинки.. За мен монополистите са електроразпределителните дружества които изкуствено вдигат цените на тока. Да ок има разходи по всички мрежи но все пак.. В момента от АЕЦ "Козлодуй" в България остават едва 45% от тока който произвежда.. Ако Белене тръгне да се строй в момента Турция строи атомна централа и Румъния строи.. На тях няма да им трябва повече "наш" ток и ние ако направим Белене какво ще го правим този ток! За мен е много по-добро решение да се строи блок в готова площадка на Козлодуй първо защото малко или много имат изградена инфраструктура до там а и ще излезе много по евтино отколкото стореж на нова!
Не искам да скачате сега "Еи ти такова..." просто изразявам мнение.. В днешно време секи се води по цената на тока.. Но дори и Белене да съществува на дали ще се намали цената.. Защото монополиста си е монополист!!
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
АЕЦ, анкета, Белене, Да, За, ИЛИ, НЕ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Анкета: марки лаптопи/PC ukf КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 5 12-12-2012 14:29
Не е анкета Iliyan N Дъра-Бъра 2 23-02-2012 22:49
Анкета: LyngSat, FlySat или KingOfSat? АДМИН Анкети 8 21-12-2011 22:08
“Нова ТВ” в събота: колко ще струва АЕЦ Белене и заслужава ли си? ТИНТИН ДРУГИ 0 17-09-2009 19:04


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:32.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.