The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА NEOSAT-Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА NEOSAT-Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 16 360, Спътник Bulgaria Sat (1.9E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на NEOSAT

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #561  
Стар 03-03-2022
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,787
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

djidjibidji забелязвам нещо странно тия дни, а то е че сигнала на транспондер 12429H играе непрекъснато при мен а най-вероятно и при теб! на този транспондер са Diema sport HD и Diema sport 2 HD както и RING HD сигнала не спира да се мести като непрекъснато скача и пада от 15.25 db до 12 db и затова според мен има тия пикселизации. Нещо този транспондер не е наред, и при първа възможност ще си поиграя с финна настройка на конвертора.
В същото време примерно транспондер 12352H на който е BNT 1 HD е бетониран със стабилен сигнал от 15.8 db, който не мърда изобщо.
djidjibidji аз не съм с операторски приемник и не знам твоя операторския дали показва силата на сигнала но ако показва погледни си сигнала на транспондер 12429H дали играе нагоре надолу? най-вероятно ще играе или може и да играе но приемника ти да не го показва и затова ти пикселизира.
Днес говорих с колега, който има стационарна антена към неосат и ми каза, че при него на стационарната чиния сигнала му е бетон и няма никакви пикселизации на каналите от транспондер 12429H а на моторизираната му антена сигнала му играе и му пикселизирало и на него независимо, че е силен. Поиграл си е с финната настройка и е стабилизирал сигнала.
Убеждавам се, че проблема не е в каналите а в транспондера.

Последно редактирано от moreg : 03-03-2022 на 20:59
Отговори с цитат
  #562  
Стар 03-03-2022
djidjibidji djidjibidji не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2021
Мнения: 185
Благодари: 0
Получил благодарност:
47 пъти в 33 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Diema Sport 1,2 и Ринг са на 12418H и сигнала ми е близо 16дБ. Не играе при мен на приемника на Неосат.
Отговори с цитат
  #563  
Стар 03-03-2022
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,787
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от djidjibidji Вижте мненията
Diema Sport 1,2 и Ринг са на 12418H и сигнала ми е близо 16дБ. Не играе при мен на приемника на Неосат.
Да при мен моя дриймбокс не може да скенира каналите ако му задам 12418 и затова му задавам винаги по висока честота поне с 10 mhz
Със сигурност играе сигнала, операторския приемник, който дават неосат е много зле откъм софтуер и ти не можеш да видиш, че сигнала играе. Със сигурност сигнала на този транспондер не е стабилен и играе независимо, че приемника ти го показва стабилен. Ще пиша след някой ден дали съм успял да стабилизирам сигнала при мен от финната настройка и ако го стабилизирам, съм сигурен че пикселизации няма да има вече. При мен конвертора е двоен Invacom и е възможно и от влагата да се е окислило жилото на кабела там където влиза в конвертора и в H-H мотора и да ми прави тия мизерии сигнала. Случвало ми се е периодично зимно време от снеговете и влагата на проблемни транспондери от 13Е Hotbird и 19E astra да имам пикселизации. Със сигурност проблема е в транспондера 12418H и проблемния сигнал от сателита който играе. Сега разгледах другите транспондери на неосата включително и тези на поларис сръбските, където сигнала е стабилен и не мърда и резонно каналите работят гладко. Няма как да няма проблем със сигнал който скача и пада с 3 до 4 децибела всяка секунда и да работи нормално телевизията. Странното в случая е че въпреки, че при мен сигнала играе непрекъснато каналите работят гладко и пикселизациите се появавят рядко, когато те си решат но ги има.

Последно редактирано от moreg : 03-03-2022 на 22:00
Отговори с цитат
  #564  
Стар 03-03-2022
djidjibidji djidjibidji не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2021
Мнения: 185
Благодари: 0
Получил благодарност:
47 пъти в 33 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре пробвай и ако се оправи проблема тогава и аз ще си поиграя с конвертора да видим какво ще стане, но мен лично ме съмнява това да е проблема. Времето ще покаже
Отговори с цитат
  #565  
Стар 03-03-2022
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,787
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от djidjibidji Вижте мненията
Добре пробвай и ако се оправи проблема тогава и аз ще си поиграя с конвертора да видим какво ще стане, но мен лично ме съмнява това да е проблема. Времето ще покаже
Със сигурност е това проблема, жалко че неосат дават такива калпави приемници, които не показват реалната сила на сигнала. Да ти кажа и нещо друго, този операторския приемник на неосат ако го вържа при мен през H-H мотора и приемника ми изписва, че няма сигнал и нищо не работи. Приемника сработва само ако кабела от конвертора е свързан директно с тунера на приемника, което само по себе си е тотално безумие откъм софтера, който са наляли вътре. Приeмника им не работи по протокол DiSEqC или USALS

Последно редактирано от moreg : 03-03-2022 на 22:33
Отговори с цитат
  #566  
Стар 03-03-2022
djidjibidji djidjibidji не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2021
Мнения: 185
Благодари: 0
Получил благодарност:
47 пъти в 33 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Софта е много калпав така е аз и назад в темата го бях написал, че много тегав и бавен и на epg лагва. Но интересното тук е защо се показва тази цветна таблица при зацикляне и защо се получава само на тези канали на Ринг примерно я няма таблицата.
Отговори с цитат
  #567  
Стар 03-03-2022
Аватара на Калито
Калито Калито е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 1,577
Благодари: 429
Получил благодарност:
524 пъти в 361 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То кво ли им работи,тотал щета!
Отговори с цитат
  #568  
Стар 03-03-2022
djidjibidji djidjibidji не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2021
Мнения: 185
Благодари: 0
Получил благодарност:
47 пъти в 33 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Подбора на каналите и качеството си е супер, но приемника си е дърво от всякъде. Дано след време да предлагат нещо по-качествено.
Отговори с цитат
  #569  
Стар 03-03-2022
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,787
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от djidjibidji Вижте мненията
Софта е много калпав така е аз и назад в темата го бях написал, че много тегав и бавен и на epg лагва. Но интересното тук е защо се показва тази цветна таблица при зацикляне и защо се получава само на тези канали на Ринг примерно я няма таблицата.
Да за цветната таблицата и аз нямам обяснение защо излиза, но като гледам сигнала как скача и пада и се досещам вече, че нещо с транспондера не е наред и оттам рефлектира на сривовете в картината. Виж ако не успея утре да изгладя тия сривове в сигнала вече проблема ще си остане в самия транспондер и ще чакаме неосат да си го оправят. Иначе за качеството спор няма, че по-добро от това за момента в бг няма.
Отговори с цитат
  #570  
Стар 04-03-2022
Аватара на Mediadigital
Mediadigital Mediadigital не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: SOFIA
Мнения: 1,134
Благодари: 2
Получил благодарност:
440 пъти в 280 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Да за цветната таблицата и аз нямам обяснение защо излиза, но като гледам сигнала как скача и пада и се досещам вече, че нещо с транспондера не е наред и оттам рефлектира на сривовете в картината. Виж ако не успея утре да изгладя тия сривове в сигнала вече проблема ще си остане в самия транспондер и ще чакаме неосат да си го оправят. Иначе за качеството спор няма, че по-добро от това за момента в бг няма.
Проблема не е в транспондера а идва от енкодера , а енкодера взима сигнал кой знае от къде ... от там като зацикли и енкодера пуска таблица ... Multicast>encoder>multiplex>uplink<downlink ... така е като бг телевизиите не работят с директни мрежи ..Point to Point
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Mediadigital за този полезен пост :
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Канали, на, Неосат, Нови


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
нови канали на 7Е жоркин29 НОВИ ЧЕСТОТИ 18 08-11-2018 18:10
Нови канали на 53Е ПоповП НОВИ ЧЕСТОТИ 13 27-10-2012 01:22
36Е нови канали ПоповП НОВИ ЧЕСТОТИ 9 07-04-2012 17:36
ОТ 13.08 нови канали на Sky dsc НОВИ ЧЕСТОТИ 1 14-07-2010 17:58
Нови HD Канали Джак HDTV нови канали и новини 30 19-02-2009 23:05


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:16.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.