The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Кабелни [DVB-C] оператори в България > Оператори в гр. ПЛОВДИВ

Оператори в гр. ПЛОВДИВ Неофициален форум за кабелен оператори Евроком, CableTEL и други в гр. Пловдив !

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #221  
Стар 04-08-2010
juli76 juli76 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 32
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При мен HD каналите се появиха но с лошо качество пикселизират и картината насича на моменти
Отговори с цитат
  #222  
Стар 05-08-2010
harko77 harko77 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 44
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сега и ако кажеш къде се намираш да бягам с тв-то на там
Отговори с цитат
  #223  
Стар 05-08-2010
emopandov emopandov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Моето писмо до Sony

Преди 3-4 месеца написах писмо до Sony България с описаните проблеми, които всички със Сонита имаме. Има малко плява в текста на писмото защото го копирах директно от пощата си. Искам да го споделя, дори ви подканям да им пратите и вие по едно такова оплакване за да се ускори евентуално решението на проблемите ни.

"Пиша ви това писмо главно във връзка с едно нещо, което ме смути след като си закупих LCD TV модел KDL-32V5500. Ще ви разясня с подробности какво точно ме смути, затова се надявам да не стана досаден когато четете това писмо.
Както добре сте запознати, този модел телевизор е оборудван с вграден тунер за цифрова кабелна телевизия. Това беше и едно от моите основни изисквания при търсенето ми на модел телевизор. Исках да избегна необходимостта от добавянето на външен цифров приемник и все така да се насладя на цифровия телевизионен сигнал доставян ми от кабелния оператор, да не говоря, че не бих искал да добавям още едно дистанционно управление на масата в хола. Искам да уточня, че живея в Пловдив и кабелния ми оператор е DCC - Цифрова Кабелна Компания. Изключително съм доволен от тях - качеството на аналоговата и цифровата им телевизия е много добро, както и на интернета. DCC предлагат една услуга, която не е много популярна при другите кабелни оператори, а именно предаване на допълнителни цифрови канали на основните телевизии (БНТ, БТВ, БТВ Синема, НТВ, Диема, Диема 2 и някои други) с време: -3 часа, -2 часа и -1 час назад(т.е. ако съпругата ми гледаше турските сериали по БТВ нямаше да изпусне нито един епизод през деня, след като се върне от работа )
Но да се върна на въпроса. Семейството ми беше много щастливо, когато си закупихме телевизора. Всичко беше чудесно до момента, в който направих първоначално установяване. Резултатът беше ужасен, а именно:
- програмите не бяха подредени в реда, в който са подредени ако използвам външния приемник на кабелния оператор
- електронният гайд – EPG не показваше програмите, а там където ги показваше бяха неверни;
- не бяха намерени каналите с -3, -2 и -1 час назад, с изключение на някои;
- бяха намерени каналите с -1 час назад само на AXN, BTV Cinema и някои други, но по-лошото е, че същите тези канали с нормално време не бяха намерени;
- автоматичното сверяване на часовника беше неправилно;
- платените канали HBO, Cinemax, Cinemax 2 и някои други имаха само звук без картина или се появяваше съобщение „Избраната програма не е налична”.
С течение на времето някои от тези проблеми увеличиха раздразнението ми. Аз естествено открих решение на някои от тях. Използвах функцията за пренареждане на програмите, изключих автоматичното сверяване на часовника, изключих автоматичното заместване на услугите, изключих автоматичното обновяване на услугите. Но все още продължавам да гледам BTV Cinema с 1 час назад. От скоро пуснаха и програма Нова спорт. За да я гледам обаче трябваше отново да правя първоначално установяване и да си пренаредя каналите. Това ми отне около час и половина. И разбира се се замислих – това нормално ли е... Не. Но да продължа.
Един мой колега има подобен модел телевизор KDL-32W5500 и също е абонат на DCC. Той също се сблъска с тези проблеми. Не искам да ви казвам какво разочарование преживяхме с него. Как ли не се опитвахме да настроим нашите телевизори – неколкратно обновяване на firmware на телевизорите, използване на настройка на друга държава при първоначално установяване, пълно и бързо сканиране, ръчна настройка и най-различни други опции из менюто на телевизорите и пак един и същ резултат. Първоначално обвинявахме кабелния оператор. Обаждахме им се по телефона и те ни прехвърляха от специалист на специалист и накрая ни казаха да си ползваме външните приемници и всичко ще е наред. Да, ама ние не искаме да ползваме техните приемници, причините ги споменах в началото на писмото. Същият този колега купи още един телевизор за другата си стая – марка LG също с вграден тунер за цифрова кабелна телевизия. Първоначалното установяване премина успешно и нито един от проблемите, които ви изброих ги нямаше. Изпаднах в тих ужас и с течение на времето започнах да се отчайвам. Единствената ми надежда беше обновяването на firmware на телевизора, но както вече ви казах това не даваше абсолютно никакъв резултат. Върха на ужаса ми беше, когато друг колега ме покани на гости да полеем новия му телевизор – познайте каква марка … - Sony. Моделът обаче е KDL-40EX500 – доста по-нов модел от моя телевизор. Но да оставим това настрани. Той също беше абонат на DCC. Проблемите които имам аз ги нямаше – програмите подредени, часовника верен, верен електронен гайд, всички канали на лице ...
Аз и другият ми нещастен колега стигнахме до извода, че нашите модели телевизори са неспособни да сканират правилно цифровия сигнал и поради тази причина проблемите са налице. И двамата сме инженери, технически грамотни и смея да твърдя, че проблемите не са в следствие неправилна настройка или боравене с телевизорите."
Отговори с цитат
  #224  
Стар 05-08-2010
emopandov emopandov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Отговора от Sony България

От Сони ми се обадиха по телефона и говорихме близо 20 мин.
В общи линии резюме на отговора:

- Сони държали на стандарта (т.е. проблема не бил в тях);
- кабелните оператори работели с не толкова модерна техника и в определени региони на града, където кабелната техника е по-модерна може би проблема го нямало (пак проблема не бил в тях);
- Сони не можели да работят заедно с кабелните оператори, дори не можели да им дават съвети и т.н.;
- Усилено работели по тези проблеми, заради многото хора със същите проблеми; (не знам какво работят ама щом държат на стандарта не вярвам да променят нещо);
- Щяло да има работна среща в Sony България за решаване на някакви проблеми, на която ще се поставят настоящите нерешени порблеми на потребителите. На срещата щели да присъстват представители на някои кабелни оператори.

Щяха да ми се обаждат пак, но не ми се обадиха.
Забравих да го попитам дали проблема е хардуерен или софтуерен и дали може да се реши с обновяване на firmware-а. А иначе оттогава две обновявания направих и никаква промяна.

Това е от мен
Отговори с цитат
  #225  
Стар 06-08-2010
harko77 harko77 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 44
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Наистина го увъртат днес им пратих това (Subject: Webform Enquiry from Mr Христиан Христов
Здравейте интересува ме след като сме на една и съща телевизия DCC защо комшията с Филипса хваща HD каналите а аз не мога,проблема не е само при мен и други познати с подобен модел сони имат същия проблем )
Отговори с цитат
  #226  
Стар 06-08-2010
harko77 harko77 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 44
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А ето и отговора
Уважаеми г-н Христов,

Благодарим Ви, че избрахте продуктите на Sony.

Моля, свържете се с Вашият кабелен оператор и попитайде дали HD каналите са налични във Вашият абонаментен план. Ако е така, и все още нямате не получавате канали с висока резолюция, Ви съветвам да направите ъпдейт на софтуера на телевизора, като изтеглите файл от тук и следвате точно описаните инструкции:
http://support.sony-europe.com/tvhc/...&m=KDL-37V5500

След обновяването направете ново сканиране за програми и не би трябвало да имате повече проблеми с приемането на HD канали.

Вашият случай е регистриран при нас с номер 25871847. Ако имате нужда от допълнителна информация, за да обработим по-бързо запитването, моля отговорете ни без да променяте Темата (email Subject)

Не искам да съм Уважаеми г-н Христов, ИСКАМ СИ ХД КАНАЛИТЕ
Наистина ако може всички с Сони да пишат мисля че ще оправят проблема ако не да си ги вземат има и други марки
Отговори с цитат
  #227  
Стар 06-08-2010
pzhekov pzhekov не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 42
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не трябва да търсим проблема във сонитата ни,от тяхна страна всичко е наред,а проблема е единствено в DCC-то.До преди месец и половина всичко беше наред,работиха HD каналите и часовника беше верен,единствено минусовите канали не работиха,но те и при другите марки телевизори не работят както трябва.И изведнъж спяха HD каналите и часовника се развали.Обяснявам си го че тунерите на сони са малко по капризни към настройките на кабелния оператор и някой от DCC-то е променил нещо може би без да иска и от там идват проблемите.И сигурно повечето от техниците вкъщи са с телевизори различни от сони и не могат да разберат за този проблем.Добре ще е повечето хора от тук,които сме със сони да пратим имейли на DCC-то и да им обясним за проблема,може да има някакво развитие
TUISTERa каза в един от предните постове,че ще се опита и той да съдейства по някакъв начин.Дано в скоро време пак да тръгнат HD каналите.Радостта от Planeta HD ми беше много малка

Последно редактирано от pzhekov : 06-08-2010 на 21:30
Отговори с цитат
  #228  
Стар 06-08-2010
juli76 juli76 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 32
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pzhekov Вижте мненията
Не трябва да търсим проблема във сонитата ни,от тяхна страна всичко е наред,а проблема е единствено в DCC-то.До преди месец и половина всичко беше наред,работиха HD каналите и часовника беше верен,единствено минусовите канали не работиха,но те и при другите марки телевизори не работят както трябва.И изведнъж спяха HD каналите и часовника се развали.Обяснявам си го че тунерите на сони са малко по капризни към настройките на кабелния оператор и някой от DCC-то е променил нещо може би без да иска и от там идват проблемите.И сигурно повечето от техниците вкъщи са с телевизори различни от сони и не могат да разберат за този проблем.Добре ще е повечето хора от тук,които сме със сони да пратим имейли на DCC-то и да им обясним за проблема,може да има някакво развитие
TUISTERa каза в един от предните постове,че ще се опита и той да съдейства по някакъв начин.Дано в скоро време пак да тръгнат HD каналите.Радостта от Planeta HD ми беше много малка
Или да стане така че ще кодират каналите и авантата за такива като мен ще сърши тоест ще плащам за цифрова и там разните допълнителни пакети както е при повечето от другите кабелни оператори.
Отговори с цитат
  #229  
Стар 06-08-2010
pzhekov pzhekov не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 42
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няма да кодират каналите и авантата,че продължи докато не започнат да плащат за каналите които излъчват,което няма да е скоро.Примерно Planeta HD е дала лицензи само на Blizoo и на Bulsatcom,DCC 1 стотинка не дава за лиценз на този канал,а и не е само тои,излъчват се още 200+ канала и при тях положението е същото.Ако кодират каналите ще им тръгнат едни проверки за лицензи на каналите които излъчват и може да им отнемат правото да излъчват телевизия.
Отговори с цитат
  #230  
Стар 07-08-2010
harko77 harko77 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 44
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pzhekov Вижте мненията
Няма да кодират каналите и авантата,че продължи докато не започнат да плащат за каналите които излъчват,което няма да е скоро.Примерно Planeta HD е дала лицензи само на Blizoo и на Bulsatcom,DCC 1 стотинка не дава за лиценз на този канал,а и не е само тои,излъчват се още 200+ канала и при тях положението е същото.Ако кодират каналите ще им тръгнат едни проверки за лицензи на каналите които излъчват и може да им отнемат правото да излъчват телевизия.
Офф незнам вече какво да правя ето и отговора които получих след поредното ми писмо

Уважаеми г-н Христов,

Благодарим Ви, че избрахте продуктите на Sony.

Откакто са пуснати тези телевизори на пазара в България (повече от година) не сме имали проблеми с цифровите им тунери за кабелната телевизия. В базата ни данни има само 1 регистриран случай, като Вашия и то е със същия кабелен оператор. В случая става въпрос най-вероятно за несъвместимост на модула, който използва Вашият кабелен оператор и тунера на телевизора. Можете да помолите Вашият кабелен оператор за нов тунер и/или нова карта. Ако все пак смятате, че проблемът се крие в телевизора, можете да го занесете за диагностика в някой от сервизите ни в Пловдив:
Пловдив - Пулсар
Поддържани продукти mp3 плейъри и портативни аудио устройства, Цифрови апарати, фоторамки и принтери, Камери, Телевизори, Домашно видео, Домашно кино и Hi-Fi системи, Автомобилни аудио системи
Адрес бул. Източен 22
4017 Пловдив
Стационарен телефон (032) 664 945
e-поща / e-поддръжкаt pulsar@evrocom.net
Пловдив - Пулсар
Поддържани продукти mp3 плейъри и портативни аудио устройства, Цифрови апарати, фоторамки и принтери, Камери, Телевизори, Домашно видео, Домашно кино и Hi-Fi системи, Автомобилни аудио системи
Адрес ул. Абаджийска 2
4000 Пловдив
Стационарен телефон (032) 630 796
e-поща / e-поддръжкаt pulsar@evrocom.net



Вашият случай е регистриран при нас с номер 25871847. Ако имате нужда от допълнителна информация, за да обработим по-бързо запитването, моля отговорете ни без да променяте Темата (email Subject).
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dccПловдив, Канали, на, Параметри, Цифровите


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 11 (0 членове и 11 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Параметри на цифровите кабеларки в Пловдив. uplevel Оператори в гр. ПЛОВДИВ 27 23-11-2021 22:38
Sky Link нови параметри и канали berks НОВИ ЧЕСТОТИ 1 29-09-2010 16:14
Параметри на цифровите канали на Евроком dodo_pv Оператори в гр. ПЛОВДИВ 30 18-09-2010 16:46
Цифровите канали изчезнаха?! Уейнгро ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 21 21-06-2010 15:55
Параметри на цифровата платформа на Кейбълтел Пловдив uplevel Оператори в гр. ПЛОВДИВ 3 24-03-2009 16:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.