The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #191  
Стар 10-07-2012
Никола67 Никола67 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 1,317
Благодари: 420
Получил благодарност:
310 пъти в 202 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
С какво могат да са ни за пример, че до 1990 имаше СФРЮ а сега има 6 държави, с тенденция войводина да стане 7-ата? Егати примера. Че чекиджийте по границите им като невидели те бръснат за 5 евро? Айде мерси от това чуждопоклонничество. А колкото заводите Застава, аз съм имал Застава Юго, по добре да не се кара с над 50 км/ч щото е опасно.
Знаеш ли какво ще стане или по точно остане от нас до 50 г. ще има област Румели а България няма да я има дори като географско понятие огледай се и ще видиш накъде отиваме .
Отговори с цитат
Стар 10-07-2012
Чушкопека
Това съобщение е изтрито от koko_varna.
  #192  
Стар 10-07-2012
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

На мен ми писна от политици и маскари. От 90 та година имам право да гласувам. Това са 22 години. За тия години почти винаги съм гласувал, но вече няма да правя това - поне доброволно. За толкова години видях и ядох на всички попарата. Всички са един дол дренки. Решението е всеки да се спасява както може, според финансовите си възможности. Вчера гледах, прекрасни оферти за Лед лампи в Ebay. За разлика от сайтовете и магазините в България, там се предлагат лед лампи на цени в пъти по-ниски от нашите мошенници тук и при това с безплатна доставка. Лично аз на първо време, ще си сменя осветлението. После, ще направя нещо за да икономисам от стенбай консумацията на уредите в къщи, която оказа се че е 5 лева месечно. На пръв поглед нищо, но за година се натрупва доста. Значителното поевтиняване на фотоволтаичните слънчеви панели и предлагането им на сносни цени в интернет - не в Бългрия разбира се, в комбинация с един хубав инвертор от 600 вата примерно, може да ви спести разхода за осветление в къщи, че дори и за нискоконсумиращ телевизор. Накрая, една слънчева батерия и проблема с топлата вода и бойлера е решен. Така на енергото ще се плащат смешни суми и щът не щът, ще си коригират цените, защото няма да има на кого да си продават продукцията. Лично аз, започвам от тоя месец малко по-малко да ставам независим от тях, както на времето плюх на всички кабелни телевизии, които ми предлагаха нещо като пародия на сигнал и само парите вземаха.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ivo за този полезен пост :
GeorgiD (10-07-2012)
  #193  
Стар 10-07-2012
GeorgiD GeorgiD не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,384
Благодари: 432
Получил благодарност:
489 пъти в 354 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivo Вижте мненията
Така на енергото ще се плащат смешни суми и щът не щът, ще си коригират цените, защото няма да има на кого да си продават продукцията.
Те не са наред и ще направят точно обратното. Ще наложат закон, че трябва да си им абонат и да плащаш месечна такса (и да няма отърваване), а цените на киловат ще ги увеличат значително, за да компенсират.
Отговори с цитат
  #194  
Стар 10-07-2012
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,705
Благодари: 801
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

@ivo
има икономическа логика в това цените в българия да са по високи. при този свит пазар фирмите са принудени да продават по скъпо за да могат с единица продадена продукция да си покрият разходите и да имат евентуално някаква печалба. по този начин се товарят хората с повече пари и тези които са на зор. но това е начин самите фирми да оцелеят.
Отговори с цитат
  #195  
Стар 10-07-2012
GeorgiD GeorgiD не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,384
Благодари: 432
Получил благодарност:
489 пъти в 354 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
@ivo
има икономическа логика в това цените в българия да са по високи. при този свит пазар фирмите са принудени да продават по скъпо за да могат с единица продадена продукция да си покрият разходите и да имат евентуално някаква печалба. по този начин се товарят хората с повече пари и тези които са на зор. но това е начин самите фирми да оцелеят.
Зависи си, ако цените са достатъчно приемливи, това вдига потреблението, просто няма начин. Цената е стимул или пречка за продажба.
Отговори с цитат
  #196  
Стар 10-07-2012
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,705
Благодари: 801
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

не съм съгласен. пазара в бг е много свит. ако ще и за левче над доставната цена да продаваш ще имаш ограничен успех т.е. пак няма да си покриеш разходите.
Отговори с цитат
  #197  
Стар 10-07-2012
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
@ivo
има икономическа логика в това цените в българия да са по високи. при този свит пазар фирмите са принудени да продават по скъпо за да могат с единица продадена продукция да си покрият разходите и да имат евентуално някаква печалба. по този начин се товарят хората с повече пари и тези които са на зор. но това е начин самите фирми да оцелеят.
Според мен икономическта логика на пазара в България е нещо сбъркана. Докато фирмите не се научат, да печелят от оборота, а не от високите цени, няма да видят нищо хубаво при тази покупателна способност на хората. Те нека си продват примерно лед лампи 7w за 30-35 лева и то без доставка, а аз и много други сънародници ще си купим от интернет за 6 долара такива лампи и то с доставката. Е няма да е бърза доставка, но това е стока, която не е проблем и за месец да се достави. Пък нека си стоят и да се чудят как да оцеляват при тия цени.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ivo за този полезен пост :
register (10-07-2012)
  #198  
Стар 10-07-2012
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,705
Благодари: 801
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

ами не е сбъркана логиката. това че ти и още няколко човека ще си купите онлайн не ги касае. а и не се знае какво ще си купиш. дори няма как да го върнеш, икономически няма да ти е изгодно. купувал съм лед лампи преди година за нищо не ставаха. едвам мъждукаха та трябваше да ги комбинирам с халогенни за да имам някакво осветление. но това е частен случай. а за цените и съм чел и сам се убедих в това което ти казвам- в криза се продава по скъпо за да целееш, в противен случай угасваш. по същата логика е и нек. колкото повече се намали потреблението толкова повече тока ще се вдига защото имат разходи които трябва да покрият. друг е въпроса че при големи фирми обикновено се преструктурират за да намалят разходите, но да не забравяме че нек е държавно и никой не го е грижа за намаляване на разходите и ограничаване на кражбите. с една дума ще вдигат цените постоянно всяка година докато не дойде някой на място да преобърне цялата държавна структура
Отговори с цитат
  #199  
Стар 10-07-2012
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

да вдигаш цени в криза - това може да си го позволи само държавно предприятие плачещо за приватизация
пазарната логика е или да сваляш цени или да предлагаш повече за същата цена

Цитирай:
Първоначално написано от pgi Вижте мненията
Най-добре е да построим 5-6 ядрени централи, а за да сме още по-горди като нация може и 2 или 3 космодрума, ама по-големи от Кейп Канаверъл и Байконур. Така ще сме най-гордата нация в света, дори и сърбите ще ни завиждат, пък нищо, че после 200 години ще ядем само хляб и сол.
не е зле да проучиш нещата
Отговори с цитат
  #200  
Стар 10-07-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Потреблението на ел.енергия се свива заради по ефективните начини на употребата и, но разходите по преноса и производството и са едни и същи във времето, т.е. ежедневна грижа за кабелното стопанство, трансформаторите и т.н. Това комбинирано с договорите сключени от предните правителства вдига цената на тока. Още когато сегашните ги оставиха да спечелят изборите, беше ясно че са насадени на огромни пачи яйца, да не се изразявам по нецензурно. Не им се полагаше и да изкарат зимата, но никой от предишните не иска властта в момента, най малко пък онзи черничкия който излезе най-умен от всички - нагуши се, оттегли се и млъкна. Писанията по форумите няма да променят нищо. Скачането пред НС, блокадите и демонстрациите пък обслужват винаги определени политически "сили". Живи и здрави да са овчиците дето блеят

Регистер, графиката ти е тенденционна - намери такава, на която да се сравнява в проценти дела на енергия добивана с АЕЦ

Последно редактирано от Brian : 10-07-2012 на 09:38
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
БАЙ ИВАН (10-07-2012)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
енергия, Зелената, зеления, хайвер


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.