The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 07-03-2013
аспух аспух не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 603
Благодари: 49
Получил благодарност:
109 пъти в 72 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
Пълни глупости - СТАВА, само, че трябва да изключиш захранването на ЛНБ-то втория. Пак се гледа, но каналите на същата поляризация, ако на 1-вия се гледа хоризонтална поляризация (каналите не са малко) и на 2-рия се гледат същите, вертикалната я дава без канал, като гледаш на 1-вия приемник вертикална, ще гледаш и на 2-рия само каналите от вертикална. При БСК основно каналите са на Х а при сателитаБГ са на В, за вивата - не знам! Всичко това е само за 1 спътник, ако то се гледа напълно различни работи - двоен конвертор!
Значи от Дриймбокса TV OUT се свързва за ЛНБ входа на втория приемник, като на втория задължително се изключва ЛНБ захранването. Така ще си гледам на втория приемник всичко от един транспондер, например 12596 на хоризонтална поляризация, независимо дали съм на друг транспондер, например 11256 на хоризонтална от Дриймбокса, така ли?

На други приемници съм виждал IF OUT, да не би да гледам на втория приемник каналите от транспондера, който съм избрал от Дриймбокса?
Отговори с цитат
  #12  
Стар 07-03-2013
demmlik demmlik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 601
Благодари: 1,855
Получил благодарност:
96 пъти в 73 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
Thumbs up

давай смело с двоен изход независими
Отговори с цитат
  #13  
Стар 07-03-2013
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,232
Благодари: 299
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аспух Вижте мненията
Значи от Дриймбокса TV OUT се свързва за ЛНБ входа на втория приемник, като на втория задължително се изключва ЛНБ захранването. Така ще си гледам на втория приемник всичко от един транспондер, например 12596 на хоризонтална поляризация, независимо дали съм на друг транспондер, например 11256 на хоризонтална от Дриймбокса, така ли?

На други приемници съм виждал IF OUT, да не би да гледам на втория приемник каналите от транспондера, който съм избрал от Дриймбокса?
или с 2-ен конвертор, или със сплитер (не съм много сигурен как работи и трябва ли да се изключва захранването на единия приемник) или от конвертора в първия приемник в LNB in, от LNB out (а не от TV out) с едно кабелче с 2 F-конектора в 2-та края и във втория приемник в LNB in (с изключено захранване на ЛНБ-то). НО- първия приемник трябва винаги да работи(!) - захранва конвертора. Даже може да си направиш следния експеримент : при включен 1-ви приемник, отвърташ антената от втория и държиш кабела на 1 см от LNB in- и ... приемника пак работи и показва на ТВ-то канала който си избрал . Аз така гледам с NEXT а със дрийм вързан зад НЕКСТ-а си ъпвам картата в сървъра!
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Момчил Минков за този полезен пост :
demmlik (07-03-2013)
  #14  
Стар 07-03-2013
demmlik demmlik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 601
Благодари: 1,855
Получил благодарност:
96 пъти в 73 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
или с 2-ен конвертор, или със сплитер (не съм много сигурен как работи и трябва ли да се изключва захранването на единия приемник) или от конвертора в първия приемник в LNB in, от LNB out (а не от TV out) с едно кабелче с 2 F-конектора в 2-та края и във втория приемник в LNB in (с изключено захранване на ЛНБ-то). НО- първия приемник трябва винаги да работи(!) - захранва конвертора. Даже може да си направиш следния експеримент : при включен 1-ви приемник, отвърташ антената от втория и държиш кабела на 1 см от LNB in- и ... приемника пак работи и показва на ТВ-то канала който си избрал . Аз така гледам с NEXT а със дрийм вързан зад НЕКСТ-а си ъпвам картата в сървъра!
евала г.Минков
Отговори с цитат
  #15  
Стар 08-03-2013
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране



И аз не съм сигурен дали ще се пребиеш, ама пробвай да скочиш от някой 10-15 етажен блок...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 08-03-2013
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,791
Благодари: 506
Получил благодарност:
434 пъти в 289 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от avalon4o Вижте мненията
Аз лично си спестих пробиване на пвц дограма и пускане на още един кабел. Гледам всичко от булсат с изключение на транспондер 11052 на който са гръцките радиостанции.
Колега при теб за да прекараш кабела дограмата ли си пробил?
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #17  
Стар 08-03-2013
Никола67 Никола67 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 1,317
Благодари: 420
Получил благодарност:
310 пъти в 202 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от avalon4o Вижте мненията
Аз лично си спестих пробиване на пвц дограма и пускане на още един кабел. Гледам всичко от булсат с изключение на транспондер 11052 на който са гръцките радиостанции.
От това което си написал излиза че не гледаш всичко от булсат , къде са ти каналите които са в пакета на Долче ? Те са на вертикална поляризация .
Има ли различни поляризации или бандове винаги Двоен конвертор .
Възможно е с единичен да се гледа пакета на виваком засега , преди години и булсата ставаха с един конвертор преди да почнат да се сношават с румънците
Отговори с цитат
  #18  
Стар 08-03-2013
търсача търсача не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 27
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз също съм така.... в едната стая ми е dreambox 500s а в другата друг приемник.Нищо не съм изключвал на втория приемник.....и когато гледам и на двата една и съща поляризация няма проблем, когато втория мине на вертикална на предния спира сигнала ( ако е на хоризонтална). вертикалната подава 19 волта а хоризонталната 14 волта към конвертора. .Няма проблем дриима да е спрян , другия пак си работи.
Може да му изключиш вертикалната на втория , но когато първия е спрян няма от къде да я пуснеш...т.е по-добре не изключвай нищо ,просто ще имаш 1 на ум от кои приемник каква поляризация пускаш.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 08-03-2013
Зрител Зрител не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2012
Мнения: 94
Благодари: 4
Получил благодарност:
28 пъти в 14 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Каква е гаранцията, че като изключа захранването на булсатски приемник, след получаване на нов софтуер, няма да бъде включено отново?
Май е по-добре използването на сплитер, там мисля не трябва да се изключва захранването.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 08-03-2013
avalon4o avalon4o не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 135
Благодари: 26
Получил благодарност:
24 пъти в 20 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Никола67 Вижте мненията
От това което си написал излиза че не гледаш всичко от булсат , къде са ти каналите които са в пакета на Долче ? Те са на вертикална поляризация .
Има ли различни поляризации или бандове винаги Двоен конвертор .
Възможно е с единичен да се гледа пакета на виваком засега , преди години и булсата ставаха с един конвертор преди да почнат да се сношават с румънците
Конвертора на 39е е inverto black pro и с един кабел гледам на два приемника и настройката му е HV [12.5 - 12.75] тип "staker" ( това от приемника на булсат)
Виждал съм доста такива конвертори на антени на булсат. Мисля, че нямам проблем с каналите от долче, гледам си ги. Та така, може да се гледа булсат с единичен конвертор и сплитер
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
един, конвертор, от, приемника


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Един Nisan се разпада на съставните си части под един камион (Видео) иво колев Дъра-Бъра 0 15-08-2012 03:15
Проблем с канали на един от общо 4 приемника alexi Монтаж и настройка на антени 4 01-06-2011 22:54
Един тъп въпрос! -Винаги може да получи не един тъп отговор! Inkas CCcam 22 25-05-2011 15:25
Единичен конвертор-два приемника? хондоман Въпроси и отговори 7 17-05-2011 10:00
Още един в клуба hank87 ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 30 20-11-2008 10:41


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:00.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.