The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 24-06-2010
Аватара на Алексиев
Алексиев Алексиев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
9 пъти в 4 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

hajduk - Не съм прочел точно какво си ме питал определено ако бях се усетил ,че си поредния философ който не пише по темета ми дава размисли и страсти нямаше да ти отговоря ISP IPS се в г*з.. разбрал си какво искам да кажа ама ей така да кажеш нещо НАЛИ

П.С. не не С.П. .. още неща бих ти написал за да видиш че съм много повече в час от колкото си мислиш, но не виждам смисал

Цитирай:
Първоначално написано от Nikolay88 Вижте мненията
Алексиев : мн. далече си чак софия аз съм в Русе
Ей в тая криза кой изтърва 1000 лева бре.... Питай hajduk той ще ти обясни

mod. edit: Ланселот,
моля да използвате бутон едит за да си редактирате или продължите поста!

Последно редактирано от Алексиев : 24-06-2010 на 21:37
Отговори с цитат
  #12  
Стар 24-06-2010
Аватара на грубия
грубия грубия не е на линия
Лумпен
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: София
Мнения: 47
Благодари: 6
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hajduk Вижте мненията
Няколко въпроса имам ... какво е IPS провайдер, какво е цифрово качество .... и кое на токовите удари ще избегне с оптиката ...
под IPS колегата вероятно е имал в предвид ISP (internet service provider).
Цифровия сигнал (когато е качествен, а не със занижен битрейт като при ITV и blizoo) е в пъти по-чист от аналоговия и с по коректен цвят.
Много от кабеларките(ТВ) прекъсват най-вече заради паднало захранване на усилвател по трасето, наводнена шахта и тн и тн. При оптиката разчиташ на захранването при доставчика, вероятно подсигурено с читави UPS и на тока в дома ти. Няма междинни устройства (в общия случай). Да не говорим че светкавица близо до или върху кабела няма да ти изгори тв, защото той не е проводник на електричество....

Последно редактирано от грубия : 24-06-2010 на 21:50
Отговори с цитат
  #13  
Стар 24-06-2010
Аватара на Алексиев
Алексиев Алексиев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
9 пъти в 4 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от грубия Вижте мненията
под IPS колегата вероятно е имал в предвид ISP (internet service provider).
Цифровия сигнал (когато е качествен, а не със занижен битрейт като при ITV и blizoo) е в пъти по-чист от аналоговия и с по коректен цвят.
Много от кабеларките(ТВ) прекъсват най-вече заради паднало захранване на усилвател по трасето, наводнена шахта и тн и тн. При оптиката разчиташ на захранването при доставчика, вероятно подсигурено с читави UPS и на тока в дома ти. Няма междинни устройства (в общия случай). Да не говорим че светкавица близо до или върху кабела няма да ти изгори тв, защото той не е проводник на електричество....
Ние го разнищихме въпроса ,но месри все пак за подкрепата :P
Отговори с цитат
  #14  
Стар 24-06-2010
Аватара на heracle
heracle heracle не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 720
Благодари: 694
Получил благодарност:
557 пъти в 241 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nikolay88 Вижте мненията
Здравей те. Вчера на работа един клиент поиска от мен , да си прекара кабелната ТВ безжично.. Няма нищо против коаксиялният кабел да влиза в касата на врата му ,но иска от там с някакъв видео-трансмитер (безкабелно) сигнакла да достига до телевизора му.Даже иска и цифрова телевизия..... някой да даде някакво предложение ?>
Колеги отклонихте се доста от темата.
Като гледам заданието става дума за аналогова тв. и цифров пакет от някаква кабелна телевизия. Не няма такъв трансмитер( то си е направо предавател ) който да му прехвърли безжично сигнала на кабелната. "А защо да не направят нацяло тая кабелна телевизия ефирно ,че аман от тарикати/тарикатки дето много мразят кабели да им се виждат"

IP телевизията е друга тема вече и явно клиента ще трява да ходи на друг оператор

Ето един линк да му нахвърли идеи на "тузаря" с апартамент за 50000лв. какви схеми може да си заложи като екстри при следващия ремонт след 25г.

http://ukhdmi.com/Octava-HDOCAT-UK_QQ101767

http://www.youtube.com/watch?v=cN1Pz...eature=channel

Последно редактирано от heracle : 24-06-2010 на 23:01
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на heracle за този полезен пост :
petkoshop (24-06-2010)
  #15  
Стар 25-06-2010
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nikolay88 Вижте мненията
Значи ,ще ви обесня ситуацията : Агент дирекни продажби съм в близоо и когато агетирах клиент да мине на нашата телевизия , той почна да се пъни ида ми вади някакви пари , колко струвало щял да даде и 1000 лв за кабелна стига да е без кабели ,.... бил дал някви 50 000 лв за апартамента с някакви мазилки чудесиии и не иска да си перфорира стените. Ще му кажа да пие една бира
Просто да си смени телевизора.
Има модели на Сони, които са точно за такива баровци. Тунерите и част от електрониката им е изнесена отделно. От този "бокс" до самия ТВ сигнала се предава безжично до 1080i и работи безгрешно.
Не знам колко му е обхвата и дали ще му хареса да сложи бокса на касата на вратата , но може да се измисли без да дупчи.
Ето за кои модели става дума.

http://dekom.bg/index.php?page=produ...77b7f8b737ce1d
http://dekom.bg/index.php?page=produ...01e23d27218e18
Отговори с цитат
  #16  
Стар 25-06-2010
Аватара на рйонков
рйонков рйонков не е на линия
rionkov
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 447
Благодари: 42
Получил благодарност:
96 пъти в 67 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 3
По подразбиране

ако има това в Русе - http://iptv.bg/ му решаваш проблема отвсякъде.. ама не през ваштУ "дАлИку"
__________________
HONDA - The Power Of Dreams!KATHREIN - The Power Of HD!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 25-06-2010
nordligvind nordligvind не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 120
Благодари: 0
Получил благодарност:
16 пъти в 13 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Angry

Цитирай:
Първоначално написано от Nikolay88 Вижте мненията
Значи ,ще ви обесня ситуацията : Агент дирекни продажби съм в ****** и когато агетирах клиент да мине на нашата телевизия , той почна да се пъни ида ми вади някакви пари , колко струвало щял да даде и 1000 лв за кабелна стига да е без кабели ,.... бил дал някви 50 000 лв за апартамента с някакви мазилки чудесиии и не иска да си перфорира стените. Ще му кажа да пие една бира
Колега, то заради такива консултанти работещи в твоя стил изгубихте много клиенти и пропуснахте един договор с мен за HD пакета си.
Бива бива незаинтересованост ама то да беше поне с граници.
Типичният български търговец/консултант разсъждава в стил "това не е мой проблем".
Уважаващият себе си търговец/консултант си мисли "как да реша проблема на бъдещия ми клиент".
Като ще пращаш хората да пият бира, поне се хвани като барман па тогава пращай хората на бира колкото ти сердце сака.
Така че стига си бил "агент директни продажби", а стани - "агент заври се обратно в дупката, от която изпълзя".
Ариведере !
Отговори с цитат
  #18  
Стар 02-08-2010
кир4о19 кир4о19 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 8
Благодари: 8
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам едно питане ако някой може да ми помогне , става вапрос за пускане на телевизия чрез Wi-Fi мога ли да го напрявя на bulsatcom смятам да си платя за допалнителните модеми но искам да използвам една дупка която пробиха за климатика а сам след основен ремонт на апартамента ако не не буслат , ако има други варианти и други оператори, намирам се в Бургас. Благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 02-08-2010
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,820
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,818 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кир4о19 Вижте мненията
Имам едно питане ако някой може да ми помогне , става вапрос за пускане на телевизия чрез Wi-Fi мога ли да го напрявя на bulsatcom смятам да си платя за допалнителните модеми но искам да използвам една дупка която пробиха за климатика а сам след основен ремонт на апартамента ако не не буслат , ако има други варианти и други оператори, намирам се в Бургас. Благодаря предварително.
кажи какво искаш, колко тв-та имаш, изложение на дупката, други екстри - от колко места ще командваш, за каква тв иде реч...

а то хората да нямат кристално кълбо.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
кир4о19 (03-08-2010)
  #20  
Стар 03-08-2010
Аватара на heracle
heracle heracle не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 720
Благодари: 694
Получил благодарност:
557 пъти в 241 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кир4о19 Вижте мненията
Имам едно питане ако някой може да ми помогне , става вапрос за пускане на телевизия чрез Wi-Fi мога ли да го напрявя на bulsatcom смятам да си платя за допалнителните модеми но искам да използвам една дупка която пробиха за климатика а сам след основен ремонт на апартамента ако не не буслат , ако има други варианти и други оператори, намирам се в Бургас. Благодаря предварително.
На колко телевизора ще гледаш? Ако държиш само на безжичното прехвърляне след дупката на климатика, най-добре си пусни сигнал от LAN оператор. Те (ланаджиите) имат някакво подобие на iptv и така може лесно с wifi да си прехвърлиш и в другата стая сигнал. Обиколи по офисите на лан операторите и разпитай дали ще ти изпълнят схемата така както искаш.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на heracle за този полезен пост :
кир4о19 (03-08-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
tv, безжична, кабелна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос за безжична връзка. Николай1 Въпроси и отговори 45 19-02-2011 20:19
Инсталиране на безжична СОТ dsc СОТ охранителна техника 0 16-10-2010 16:43
Усилвател за кабелна DAC-801 - 39 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 23-09-2010 01:38
Безжична мрежа на Nabilo Black Hole DM800HD PVR nikec Уроци по Dreambox 0 30-10-2009 22:44
Безжична мрежа на Nabilo Black Hole DM800HD PVR nikec Уроците на Nikec 0 30-10-2009 22:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.