The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 16-12-2008
estqwerty estqwerty не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: За всички начинаещи които все още нямат сателитна система !

Темата е много добра , както и форума.

Искам да помоля и за една конфигурация за ХДТВ - антенна, конвертор, приемник и всичко което се сетите, че ще трябва.
Намирам се в источна българия и имам 1.2м парабола но ако се наложи ще купувам нова.
С приемниците за ХДТВ се обърках след като по4етох из форума - бях решил да купувам дриимбокс но се оказа че няма ХДМИ изход, което ме изненада.
Моля препоръчайте оптимална система за гледане на хдтв за бг за в момента /края на 2008/, както и ориентировачна цена за оборудването.

Благодая предварително.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 16-12-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: За всички начинаещи които все още нямат сателитна система !

Цитирай:
Първоначално написано от estqwerty
С приемниците за ХДТВ се обърках след като по4етох из форума - бях решил да купувам дриимбокс но се оказа че няма ХДМИ изход, което ме изненада.
Правилно си се насочил към Дриймбокс. Продължавай в същата посока. Това е освен най-добрия приемик с най-добра софтуерна подръжка, също така е и най-подходящия за начинаещи. С него всичко става лесно.
Относно HDMI - Дриймбокс има HDMI. Просто използва модифициран DVI-порт. В комплекта на Дриймбокс 800 има и съответния кабел (който се продава във всеки магазин за техника). Кабела от едната страна е DVI, а от другата - HDMI. Може да предава не само картина но и звук и да се свърже със всеки телевидор, който има HDMI вход. Качеството е 1:1 като при HDMI-HDMI кабел.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #13  
Стар 16-12-2008
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране Re: За всички начинаещи които все още нямат сателитна система !

А NDS VideoGuard ?[/quote]

я моя това го може
в настройката на картата и системата имам NDS STB ID -00000000000
Отговори с цитат
  #14  
Стар 16-12-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: За всички начинаещи които все още нямат сателитна система !

Цитирай:
Първоначално написано от Момчи
Цитирай:
Първоначално написано от estqwerty
С приемниците за ХДТВ се обърках след като по4етох из форума - бях решил да купувам дриимбокс но се оказа че няма ХДМИ изход, което ме изненада.
Правилно си се насочил към Дриймбокс. Продължавай в същата посока. Това е освен най-добрия приемик с най-добра софтуерна подръжка, също така е и най-подходящия за начинаещи. С него всичко става лесно.
Относно HDMI - Дриймбокс има HDMI. Просто използва модифициран DVI-порт. В комплекта на Дриймбокс 800 има и съответния кабел (който се продава във всеки магазин за техника). Кабела от едната страна е DVI, а от другата - HDMI. Може да предава не само картина но и звук и да се свърже със всеки телевидор, който има HDMI вход. Качеството е 1:1 като при HDMI-HDMI кабел.
Да съвета на Момчи е удачен и го подкрепям. С Дриймбокс 800 всичко става лесно и със софтуера и с всичко останало. Колкото до другите линукс HD приемници, там се иска повече разцъкване, както и поддръжката все още не е толкова добра ! Като цяло Дриймбокса е добър приемник (софтуерно обезпечен). С него нещата стават доста по-лесно от колкото с останалите HD приемници ! Но така е от много четене накрая човек се обърква, но поне това е моят съвет !
Колкото до IPBOX, тепърва очакваме добра софтуерна поддръжка за тях и тогава вече ще се усети сериозна конкуренция на пазара !
Отговори с цитат
  #15  
Стар 16-12-2008
Аватара на nikec
nikec nikec не е на линия
В пенсия
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Разград
Мнения: 729
Благодари: 18
Получил благодарност:
815 пъти в 101 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране Re: За всички начинаещи които все още нямат сателитна система !

Чак па перфектна айде, параболата зимата събира сняг като луда вървят ти повече кабели до у вас а за никой не е тайна че дм 500 има проблем когато му се наложи да командва мотор макар да не съм хванал точно при кои модели се магари като прибавим към това че дм 500 не е HD остави ти тая професионална техника.
Имам си друго мнение ама нека не плашим народа със суми.
__________________
forum.ludogorec.com

Отговори с цитат
  #16  
Стар 16-12-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: За всички начинаещи които все още нямат сателитна система !

Никец, ко направи ти с мултифийлда на нетата, или напразно ти писах фермани за настройка по ЛС?
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #17  
Стар 16-12-2008
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: За всички начинаещи които все още нямат сателитна система !

И аз подкрепям мнението че за сега най - лесен за работа и с най добра софтуерна подръжка е DM800 HD.
Така че препоръката ми е за него
Отговори с цитат
  #18  
Стар 16-12-2008
estqwerty estqwerty не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: За всички начинаещи които все още нямат сателитна система !

Здравейте,
Благодаря за отговорите.
През DVI - то ще минава само видеото - за аудиото ще ми трябва още един кабел , а и ще минава аналогово до тв-то, но това не е проблем.
Все пак така като гледам dreambox e една идея по назад от ipbox а и с 1/3 по скъп от последния. Предполагам сте прави за софтуерната потдръжка но пак за ipbox има някакъв софт enigma - гледах в youtuba а и по подписите на някой от вас. Какво е енигма - надстройка на софтуера на приемника?

Освен параболата имам и една 90см офсетка но не съм сигурен дали тя ще е достатъчна за HD каналите.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 16-12-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: За всички начинаещи които все още нямат сателитна система !

Цитирай:
Първоначално написано от estqwerty
През DVI - то ще минава само видеото - за аудиото ще ми трябва още един кабел , а и ще минава аналогово до тв-то, но това не е проблем.
Добре де, ти питаш, а след това не четеш ли отговорите?
Писах ти, че през DVI-кабела минава звук безпроблемно! Плюс това дрийма има и оптичен аудио-изход, за да можеш да го свържеш към аудио-ресивър ако искаш.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #20  
Стар 17-12-2008
Аватара на nikec
nikec nikec не е на линия
В пенсия
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Разград
Мнения: 729
Благодари: 18
Получил благодарност:
815 пъти в 101 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране Re: За всички начинаещи които все още нямат сателитна система !

Цитирай:
Първоначално написано от Момчи
Никец, ко направи ти с мултифийлда на нетата, или напразно ти писах фермани за настройка по ЛС?

В тоя студ нищо не прайвам, лятото като дойде ще се занимавам в почивните дни, личните ти се пазят и ще се вземат в предвид като дойде време за занимавка. Няма да се изгуби изписаното от твоя страна нема се косиш
__________________
forum.ludogorec.com

Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
все, Всички, За, които, начинаещи, нямат, още, Сателитна, СИСТЕМА


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
булсат нямат приемници nurgyn ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 18 17-10-2010 09:07
продавам Сателитна система STRONG titi-kovardel STRONG 1 19-09-2009 17:52
Настройка на сателитна система? Krassy САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 26-07-2009 12:08
IPBOX HD за начинаещи! uniqad AB Com / DG Station 50 03-07-2009 12:22
HELP - Изграждане на система за сателитна телевизия goro_pd ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 2 20-02-2008 02:52


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:42.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.