The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия

ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия Мястото, където може да обсъждате всичко, за което няма обособен форум.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 08-09-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от антена Вижте мненията
знам че всеки като малък е бил запален по една или две игри
Страшно запален бях по 2 игри. Жмичка и фунийки. Очите ми са ОК до днес
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на om63 за този полезен пост
atuani (09-09-2013), Паоло Гети (09-09-2013)
  #12  
Стар 08-09-2013
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Едно време, когато имах комп. зала, си бях купил очила за комп. за които броий 5 стотака!!! Носих ги 2 дена, стъклото повече ми пречеше, отколкото да помага. Та.. колкото повече пречки имаш пред очите, толкова повече се звериш в монитора и напрягаш очите. От там следва и всичко останало. И до ден днешен, изкарам ли 3 дни с по 10-12 часа пред компа, главата ме боли като за световно и кръвото няма ти казвам как ми играе.
Няма значение дали е комп или таблет. Там същата работа. моят съвет е, играй по 1 час, по 4 почивай...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 08-09-2013
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ето нещо, което може да помогне:


"Зрението на човека не е създадено, за да се използва основно за работа с компютър, книга или документи. Животът обаче е все по-свързан с точно тази изтощителни за очите дейности. Работохолици или просто хора със зачервени очи вече могат да се срещнат на всяка крачка.
Да не говорим за главоболието, до което води пренапрягането на очите. За да се избегне това, задължително няколко пъти дневно трябва да се прекъсва работата с екрана на компютъра или четенето и да се прави специална гимнастика за очите, като по този начин се тренират не само мускулите, но целият организъм, съветва zdrave.bg. Ето няколко несложни упражнения, които могат да облекчат работата с очите:

1. "Пеперуда". Мигайте често с мигли. Пред монитора забравяме да мигаме често с очи, а това вреди на зрението.
2. "Нагоре-надолу". Задръжте главата в изправено положение и гледайте право пред себе си. Бавно вдигнете поглед към тавана, задръжте го за няколко секунди, после бавно го преместете към пода и също го задръжте. Главата трябва да остане неподвижна.
3. "Махало". Главата е в изправено положение. Погледнете наляво, а после бавно преместете погледа надясно. Главата е неподвижна - работете само с очи. По време на упражнението наблюдавайте състоянието на мускулите на очните ябълки - те не трябва да се пренапрягат.
4. "Осморка". Гледайте пред себе си и мислено си представете хоризонтална осморка (или знака за безкрайност) с максимален размер и плавно я опишете с очи. Повторете упражнението няколко пъти в едната посока, а после в другата. След това започнете да мигате по-често.
5. "Циферблат". Представете си голям циферблат със златист цвят. Учените смятат, че именно този цвят способства за възстановяването на очите. Правете кръгови движения с очните ябълки, като се стремите да запазите главата неподвижна.
6. "Молив". Вземете молив в дясната ръка и я изпънете, като издигнете молива на нивото на очите. Гледайте върха на молива и бавно движете ръката наляво и надясно, като следите предмета с поглед.
7. "Прекрасното далеч". Приближете се до прозореца и погледнете в далечината, после върха на носа си. Този преход тренира очния мускул. Повторете упражнението няколко пъти.
8. "С широко затворени очи". Затворете очи и се опитайте да опишете с тях въображаем кръг, след това хоризонтална осморка, а след това кръст.
9. "Жмичка". Няколко пъти силно присвийте очи, а после ги затворете и постойте така 20-30 секунди.
10. "Масаж". На ушите се намират огромен брой точки, чрез които може да се въздейства на един или друг орган. По този начин, като стимулираме долната месеста част на ухото, непосредствено влияем на зрението."
Отговори с цитат
  #14  
Стар 08-09-2013
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,911
Благодари: 1,729
Получил благодарност:
5,208 пъти в 2,348 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от антена Вижте мненията
Не знам дали тук е мястото но искам да попитам въпрос който е за здравето на нашите очи , знам че всеки като малък е бил запален по една или две игри , ДА някои са играли по цял ден други само за 1 ,2 часа. Искам да попитам как да се справим с болката в очите и паренето който играем по цял ден , свалих си програма F. Lux тя е супер но върши работа само извън игрите, гледах очила , едно стъкло струва 300 евро ,а други са по 150 лева, просто мисля че са доста, има ли други начини , ако да бихте ли ги казали , защото може доста хора с времето да останат без очи както продължава...
а със сърбежа по ан*са как се справяш?
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 09-09-2013
bokarium bokarium не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 650
Благодари: 390
Получил благодарност:
69 пъти в 45 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
а със сърбежа по ан*са как се справяш?
Като каза за този въпрос се сетих , веднъж по тв скат в предаването здравословно, се обади един зрител и попита, имам здравен проблем сърби ме дупето

Последно редактирано от bokarium : 09-09-2013 на 00:29
Отговори с цитат
  #16  
Стар 09-09-2013
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Wanderer Вижте мненията
Моите уважения, но не препоръчвам CRT на никой. По-вредно у-во от лъчевата тръба няма. LCD-та са детска играчка, в сравнение с тях. Аз работя от 20-25г с компютри, горе-долу от както в БГ има компютри и зрението ми не е мръднало. Не мога да кажа същото за кратуната си обаче. След 2-3 часа (игри не играя, но работя) блещене, започва адска мигрена.
Към питащия - не се навирай близо в екрана. Използвай студен режим на монитора и намалени яркост и контраст, но не прекалено! При първото раздвояване на образа - бегом на чист въздух за поне 10 мин. Височината на екрана да е в хоризонтал с погледа. Всякакво отклоняване надолу-нагоре и вредно. И последно - по-малко кибичене пред компа, повече срещи с хора НАВЪН
И не забравяй, прекаленото висене пред компа води до още десетки проблеми и заболявания, вкл и смъртоносни.
P.S. Забравих най-важното - избягвай да ползваш компютър в тъмна стая или такава с луминисцентно осветление.
Напълно съм съгласен с написаното. Все пак обаче, всеки има различен проблем с очите си. Това че го болят може да е от много причини. CRT мониторите имат наистина вредно излъчване. Лумнисцентното осветление, което включва за съжаление и енергоспестяващите крушки също. От 1 година на сам, на мен ми вреди всичко, което излъчва ултравиолетова светлина - луминисцентни лампи, LCD монитори с лампи за подсветка, енергоспестяващите лампи и луминисцентните лампи. За стария CRT монитор не говоря. Там е ужас. Какво направих. Първо смених всички енергоспестяващи лампи в къщи със светодиодни. Икономията е по-голяма и няма UV излъчване. Досадно трептене също. Намалих контраста и яркоста на компютрите, с които работя до степен, която не ми дразни очите. Освен това сложих очила, без диоптър със специален филтър на тия лъчи. Стъклото струва 18 лева. Намалих стоенето пред компютъра и увеличих почивката на очите. За сега е добре работата.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 09-09-2013
Аватара на Антонио
Антонио Антонио не е на линия
Черно-бял завинаги!
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: София
Мнения: 697
Благодари: 219
Получил благодарност:
402 пъти в 171 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
а със сърбежа по ан*са как се справяш?

Както са казали древните китайци:
"Който вечер ляга със сърбящ г*з, сутрин се събужда с вмирисан пръст!"
__________________
Xtrend ET9200, TD110, Sony 40Z5500, Onkyo TX-708
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 09-09-2013
Valkov Valkov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 124
Благодари: 7
Получил благодарност:
45 пъти в 32 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от register Вижте мненията
вълков, кво пушиш?
Не пуша. Опасявам се че повечето от коментиращите не са виждали професионален монитор за графична работа и предпечат. Моите очи реагираха с парене и болка именно когато ми купиха първия LCD на работата. После качеството им започна да се подобрява, но все още е далече от тръбата. Подсветката на всичките LCD монитори мига - ако не вярвате размахайте нещо тънко като линийка или химикал пред екрана в затъмнено помещение и ще видите хубав стробоскопичен ефект. В момента на работата съм с 2 монитора 24' LED 1980/1024. На всеки час ставам по 15 минути, иначе очите реагират...
Отговори с цитат
  #19  
Стар 09-09-2013
S73L1 S73L1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 42
Благодари: 9
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ето ви едно интересно четиво по темата:

http://www.retropcmania.com/2012/11/...on-in-lcd.html
Отговори с цитат
  #20  
Стар 09-09-2013
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Imac 27' 2560x1440 и няма да имате никакви проблеми с очите,заслужава си парите отвсякъде,никога не бих се върнал на
PC с кутий и черва от кабели.
__________________
Vu+Duo,Zehnder-105см, OptiboxDM-3800,Panasonic TX-P50VT20E,Imac 27' i5 2.8GHz,MacBook Pro 17'' i5 2.53GHz,Xiaomi Mi Max 2 , Fusion tv.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
болката, Да, ДЕН, играенето, как, очите, ПО, се, справим, цял


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мартин Карбовски в една килия с… Митьо Очите ТИНТИН ДРУГИ 0 10-09-2009 12:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.