The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1861  
Стар 22-12-2021
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,369
Благодари: 2,633
Получил благодарност:
1,764 пъти в 896 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Вчера през деня минах към 400км, не видях на някоя бензиностанция да са свалили цените.
Но в края на деня видях на Шел, цената на дизела от 2.40лв намалена на 2.37лв.
Възползвах се и заредих до преливане.
Предното ми пълнене беше на Лукойл, на Екто дизела със 17ст/л. отстъпка.
Когато сипвам от "евтината" нафта (ебаси евтината, тя без пари бе жалко, че съм далече от Одрин, там е евтина) винаги сипвам Бардал.
"Премиум" горивата (колко са премиум само те си знаят) нали имат разни добавки, на тях Бардал никога не сипвам.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #1862  
Стар 22-12-2021
satuser satuser не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Мнения: 178
Благодари: 68
Получил благодарност:
41 пъти в 24 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Отговори с цитат
  #1863  
Стар 22-12-2021
демиров демиров не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Apr 2021
Местоположение: Варна
Мнения: 417
Благодари: 44
Получил благодарност:
106 пъти в 80 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Убиха го метана за мпс-та в България последните седмици напълно.

2.60 лв. за кг. автомобилен метан при 2.43 лв. дизел при картела днес е дива дивотия!

Лошото е че някой търговци се подлъгаха и имало вече фирми чиито бусове са на метан...май Ивеко имали метанови товарни големи бусове....и камиони - зърновози на метан имало във Варна....

камион 30 тона на метан
това сигурно не може да качи баир с повече от 10 км в час....
като знам как ги претоварват на 36 тона и дори нови Манове с 500 коня 13 000 сс турбо дизел двигател не могат да качат Аксаковския баир.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на демиров за този полезен пост :
katopatisia (22-12-2021)
  #1864  
Стар 22-12-2021
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,419
Благодари: 1,049
Получил благодарност:
1,054 пъти в 688 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от демиров Вижте мненията
Убиха го метана за мпс-та в България последните седмици напълно.

2.60 лв. за кг. автомобилен метан при 2.43 лв. дизел при картела днес е дива дивотия!

Лошото е че някой търговци се подлъгаха и имало вече фирми чиито бусове са на метан...май Ивеко имали метанови товарни големи бусове....и камиони - зърновози на метан имало във Варна....

камион 30 тона на метан
това сигурно не може да качи баир с повече от 10 км в час....
като знам как ги претоварват на 36 тона и дори нови Манове с 500 коня 13 000 сс турбо дизел двигател не могат да качат Аксаковския баир.
Фиат също имат такива фабрични.
В много държави има такива камиони както и автобусите на градския транспорт.
Вървят си нормално, само че ако имаш ферма и отделяш тонове тор, никой не ти пречи да произвеждаш метан колкото можеш.
А тук акцизи данъчни складове глупости на търкалета.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 111111 за този полезен пост :
Gena_Bs (22-12-2021)
  #1865  
Стар 22-12-2021
аас аас не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 620
Благодари: 12
Получил благодарност:
257 пъти в 133 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Инса купува петрол!!
https://interes.bg/2021/12/21/insa-kupuva-petrol/
Отговори с цитат
  #1866  
Стар 03-01-2022
аас аас не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 620
Благодари: 12
Получил благодарност:
257 пъти в 133 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Реших спонтанно да заредя на Круиз и да взема чип да си имам ей така. Останах много доволен. Мотора работи по тихо и вибрациите по волана почти не се усещат. Причислявам ги към тези, от които бих зареждал, дори мисля основно от нея да пълня. Още повече, че се загледах по рафтовете вътре и видях, че имат бардал, а и други добавки, за който иска.

ШЕЛ - пускат промоцията до 3 март премиум горива на цена на обикновени. Разликата от миналата година е, че беше 1.85лв , а сега 2.49лв, но поне уж е от хубавото. Допълнителна отстъпка, май не се ползва с карта. Та мисля да пробвам 1,2 резервоара от тях. Обикновения беше отврат, дано тоя е като максмоушъна. След промоцията обаче пак минавам на Круиз, доста ми хареса.
Отговори с цитат
  #1867  
Стар 03-01-2022
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,215
Благодари: 589
Получил благодарност:
796 пъти в 539 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Пичове, не знам каква треска ви тресе за тия електрички, само че аз вчера без да искам гледах едно филмче по немската 3sat и останах вцепенен.
Като начало просто забравете, че всеки от вас ще има кола. Броят им ще бъде редуциран в съотношение поне 1:5.
Водородът ще се използва само за товарен превоз и за авиацията.
Все още не могат да решат проблемите със старите батерии, които поради технологични разлики не могат да се рециклират пълноценно.
Отделно запасите от литий и кобалт са на привършване в световен мащаб.
Голямото зануляване, което тече в момента с хоризонт 2030 година по много направления, просто е обречено на провал.
Само не знам ние европейците ли сме най-големите тъпаци, които като овце приемаме всичко, които илюминатите от Брюксел ни сервират.
В Щатите например отново са започнали производството на ток от въглища, за Китай изобщо няма да говорим!
Фактът, че Коледа-та я забраниха в редица европейски държави, говори много ясно в какво сме се превърнали.
Карайте си тролеите, дишайте чист въздух и стойте повечко на слънце за да се сгреете. Това е светлото ни бъдеще!
Всичко което се налага глобално с цен "опазване на околната среда" и "опазване на нашето здраве" е с цел да обслужва нечии бизнес интереси в глобален мащаб. Трябва да сме идиоти, за да не го видим. Има къде по-екологични алтернативи на ДВГ и литиевите батерии, но ЕС ги пратиха в девета глуха, защото така ще убият и бизнеса с производство на батерии.

Налагат ви електрички, карайте електрички, в същото време реват, как трябва да намалим потреблението на ток, а тока скача неимоверно в световен мащаб.

Реват как трябва да намалим използването на пластмаса, в същото време се изсичат вековни гори, защото пластмасата за еднократна употреба се заменя с дърво и хартия. Но в следствие на това трябва да намалим и отделянето на въглероден диоксид, защото се отделя прекалено много в атмосферата. Но никой не го интересува, че вековни гори и джунгли се изсичат денонощно.
Та следващия път като чуете някакви еко активисти по телевизията, заплюйте ги, защото очевадно защитават нечии бизнес интереси, а не ги е грижа за природата.
Като последно - глобалното затопляне е започнало преди 600 години, но за това никой не казва нито дума. А тогава не е имало промишленост, вредни емисии, ДВГ и тн.

Като доказателство има пустини с вкаменелости на дървета от преди 600 години, които доказват, че още тогава температурите са се покачили значително.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на vasilstf за този полезен пост
emskia (24-02-2022), hector21 (07-01-2022)
  #1868  
Стар 03-01-2022
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,419
Благодари: 1,049
Получил благодарност:
1,054 пъти в 688 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аас Вижте мненията
Реших спонтанно да заредя на Круиз и да взема чип да си имам ей така. Останах много доволен. Мотора работи по тихо и вибрациите по волана почти не се усещат. Причислявам ги към тези, от които бих зареждал, дори мисля основно от нея да пълня. Още повече, че се загледах по рафтовете вътре и видях, че имат бардал, а и други добавки, за който иска.

ШЕЛ - пускат промоцията до 3 март премиум горива на цена на обикновени. Разликата от миналата година е, че беше 1.85лв , а сега 2.49лв, но поне уж е от хубавото. Допълнителна отстъпка, май не се ползва с карта. Та мисля да пробвам 1,2 резервоара от тях. Обикновения беше отврат, дано тоя е като максмоушъна. След промоцията обаче пак минавам на Круиз, доста ми хареса.
Круиз са на Сакса.
Марешки ползва тяхна продукция.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #1869  
Стар 03-01-2022
аас аас не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 620
Благодари: 12
Получил благодарност:
257 пъти в 133 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Знам, че са на Сакса. Зареждал съм преди 5 години от тях, но ги зарязах. Сега пак се връщам, двигателя работи добре. Сакса са доставяли и на омв, шел и еко. Карал съм с обикновен дизел на шел и еко ми не ми харесват. На Круиз ми е по-добре. Разбира се ще ги видим като минат 5,6 месеца, защото сега с един резервоар не мога да правя извод, но веднага утихна колата.

Последно редактирано от аас : 03-01-2022 на 22:55
Отговори с цитат
  #1870  
Стар 04-01-2022
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,419
Благодари: 1,049
Получил благодарност:
1,054 пъти в 688 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аас Вижте мненията
Знам, че са на Сакса. Зареждал съм преди 5 години от тях, но ги зарязах. Сега пак се връщам, двигателя работи добре. Сакса са доставяли и на омв, шел и еко. Карал съм с обикновен дизел на шел и еко ми не ми харесват. На Круиз ми е по-добре. Разбира се ще ги видим като минат 5,6 месеца, защото сега с един резервоар не мога да правя извод, но веднага утихна колата.
Биодизела дет хакат вътре разказва играта на маркучи и пласмаси.

Провери си капачката на резервоара

__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на 111111 за този полезен пост
hector21 (07-01-2022), Вас (04-01-2022)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, Бензин, бензиностанции, бензиностанциите, ГОРИВА, горивата, дизел, на, ПО, ЦЕНА, цената


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 55 (0 членове и 55 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честито! Нови цени на горивата! vaskonay Дъра-Бъра 8 16-02-2013 16:55
Протест за горивата Въйко Дъра-Бъра 44 27-02-2012 08:32
Отново намаление в цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 10-11-2010 20:26
Намаляват цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 22-07-2010 09:15
Цената на истината очаква първите мераклии ТИНТИН ДРУГИ 0 07-07-2009 15:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.