The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 25-12-2013
Аватара на bmvtooo
bmvtooo bmvtooo не е на линия
HDTV DVB-S2+DVB-T COMBO
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 222
Благодари: 90
Получил благодарност:
30 пъти в 21 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Интересно е, че обсъждате малки населени места без покритие, които са близо до градове с покритие! Да, има доста такива, но криворазбраната цифровизация от тези, които са отговорни да я направят е пълен абсурд дори и в самите градове в които има покритие! Пример: гр.Тетевен - пресечена местност с места без покритие! Прилагам снимка от Google Earth в която съм отбелязал как точно е покритието в самия град:

В червено съм оградил колко реално е покритието, като в дясно има в червената зона оградено в тъмно синьо, където сигнала въпреки пряката видимост (около 3,5-4 километра въздушно) от ретранслатора сигнала е на принципа тука има тука нема т.е. варира от 70% до под 30% при което почва едно насичане, което няма спиране)! След тези зони в дясно има една в светло зелено (почти жълто) където сигнала е много слаб, но въпреки това се лови - около 45-50% въпреки, че пак се губи от време на време. А още по-вдясно от тях е местността (води се квартал дори) "Скрибътна" където е оградено в светло синьо - там е пълен абсурд да се улови сигнал дори и с Yagi антена + усилвател, а е квартал на града?! Тези тестове са правени не само от мен, а и от жителите на тези места! Просто е абсурдно да се говори, че има покритие дори и в градовете! А какво да говорим за съседните на гр.Тетевен населени места - особено за с.Черни Вит, с.Дивчовото и махала Зеленика, които въпреки, че попадат в линията на сигнала излъчван от вр.Ботев в посока Плевен (Остров) пак няма никакъв сигнал! Прав ще излезе Пънки, когато каза, че България вече не съществува и ще трябва да я преименуваме на Абсурдистан!!!
__________________
HDTV DVB-S2+DVB-T2 COMBO приемник + HDTV DVB-S2+DVB-T COMBO приемник - DiSEqC 4 in 1 - 19.2°E; 16°Е; 39°Е; 42°Е + ефирни 41; 51; 57 и още 7 сат антени и др. приемници
Отговори с цитат
  #32  
Стар 29-12-2013
Аватара на Н.Еремиев
Н.Еремиев Н.Еремиев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2013
Местоположение: Плевен
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Оказа, че в Пордим, едно градче на 25 км. източно от Плевен се приема ефирна цифрова телевизия.
На изток най-близкият предавател е на Бутово-35км. но не излизат всички програми.
На запад е ТВ кулата в Плевен-20км., но има високи препятствия, баири. Не съм пробвал.
И на юг е вр. Ботев.-75км. почти с пряка видимост. От там се приемат всички програми изброени вече от Красибел:
Цитирай:
Да, на канали 41 /БНТ, БНТ2, БНТ HD/; 51 /BG on air/ и 57 /седемте канала на bTV и Нова TV/.
Всички излизат със сила около 20% и качество 65-68%. Единствено BG on air е с много ниски стойности.
Преди десетина години си бях купил една комбинирана антена с усилвател и рефлектор като сателитна чиния. Не ми свърши работа и висеше в гаража. Сега използвах само дециметровата част която е логопериодична и я обърнах вертикално. Вдигната е на 7-8м. и резултатът е много добър.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 29-12-2013
Шайката Шайката не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Ямбол
Мнения: 159
Благодари: 306
Получил благодарност:
23 пъти в 19 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А аз се чудех откъде се излъчват тези честоти,а те от Ботев.В Ямбол излизат но само 41,57 канал 51 липсва
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Къде, няма, от, сигнал, Страната, цифровизацията


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
"Макс Телеком", "Булсатком" и "4Джи Ком" получиха ефир за мобилни услуги ТИНТИН GSM мобилни комуникации 23 27-04-2015 21:06
"LNB няма сигнал" - ZHD100 - голямо дърво! gruka ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 12 11-07-2012 20:23
3G мрежата на "М-Тел" с удостоверение, че покрива 96,42% от населението на страната ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 03-11-2011 16:22
"Тауърком" избра Thomson за тв цифровизацията в България ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 16-11-2010 16:14
Колеги,имам "Ехо"991,който върти "Triax 110" чрез мотор "Optikum 2800". ventsiguy ECHOSMART 5 06-09-2010 11:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:12.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.