The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 07-10-2010
Аватара на гопето
гопето гопето не е на линия
В неизвестност...
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 188
Благодари: 38
Получил благодарност:
18 пъти в 11 поста
Сваляния: 101
Ъплоуди: 0
По подразбиране Решаване на малка главоблъсканица!

Здравейте, искам да ви попитам за следния казус.

Въпроса ми по-конкректно:
Може ли по някакъв начин, да се раздели сигнала на антената, чийто конвертор е единичен, така че единия да отива в дисека, а другия директно в приемника, който съм обозначил с питанка.(или просто ми трябва двоен конвертор и на втората антена). А другия въпрос ми е, с какъв ключ/суитч може да се гледат едновременно и двете антени на двата приемника, явно че дисека ключа е само за един приемник.

Благодаря предварително на всички отзовали се.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg s12.JPG (13.1 КБ, 96 разглеждания)
__________________
...................................................................

Последно редактирано от гопето : 07-10-2010 на 07:10
Отговори с цитат
  #2  
Стар 07-10-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Три дисека и два четворни конвертора.
Всеки е независим от другия и не ти пука кой какво иска да гледа.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 07-10-2010
Аватара на гопето
гопето гопето не е на линия
В неизвестност...
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 188
Благодари: 38
Получил благодарност:
18 пъти в 11 поста
Сваляния: 101
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мерси за бързия отговор, разбрах те какво искаш да ми кажеш. Въпроса е, че не съм се доизяснил и някои неща отпадат за мен. Прилагам по-детайлна схемичка, за която мисля, че така ще сраборти моят план. Тъй като единия приемник е дм500с, другият е стронг 6016 фта (който планувам да заменя) и последният ми е булсатски, на който ми тече абонамент. Значи за мен е важно,този който е в момента стронг, да лови двете антени, тъй като е в хола и така. Булсатският си остава и ще заменя конвертора с 4-ворен намерих от един познат, нямам двоен, но и така бива мисля. Единия изход директно в приемника, а другият в Diseqc ключа. Надявам се да съм се ориентирал правилно. Дриймбокса се ползва на друг етаж и няма намерения да се обвързва с булсатската антена, така че него няма какво да го коментирам.
Обаче имам и още един въпрос, защо ли, тъй като за момента нямам конвертор с повече от един изход на булсата, просто сменям буксите на дисека, ако искам да гледам на булсатския приемник в спалнята или на стронга в хола, та се чудя защо ли булсатския си вади и двете антени едновременно, след като го настроих lnb1, lnb2 и т.н., а милия стронг, като му пусна двете антени, вади само параболата, булсат отказва да пусне, директно тръгва ако не ползвам дисека, но включа ли го в дисека не тръгва, гледам само другата антена, то верно че само музикалния канал, ама защо да е така.
Засега толкова, да не се уливам много.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg s13.JPG (12.3 КБ, 56 разглеждания)
__________________
...................................................................

Последно редактирано от гопето : 07-10-2010 на 15:03
Отговори с цитат
  #4  
Стар 07-10-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Много дълго си го написал и нещо не те разбрахме...
Аз разбрах само, че дриймбокса ползва само параболата и нямаш намерение да му пускаш булсат антенката.
Така, делтата и стронга обаче искаш да гледат булсата и параболата така ли ?
Ако е така ето какво ти трябва: 4-рен конвертор на параболата и 2-ен конвертор на булсат антенката + 2 двойни дисека. Връзваш единия кабел от параболата за ДМ500с и с това приключваме с него. Пускаш още 2 кабела от параболата, единия отива в първия дисек а втория кабел отива във стория дисек (да речем на порт 1) после пускаш от двойния конвертор на булсата 2 кабела съответно във втори порт на единия дисек и във втори порт на втория дисек. Накрая пускаш по един кабел от дисек 1 до делтата и още един кабел от дисек 2 до стронга. По този начин на делтата гледаш булсат и параболата и на стронга гледаш булсат и параболата а на дрийма само параболата... ако след време решиш и на него да му пуснеш булсат тогава конвертора на 39Е трябва да е 4-рен и ще ти трябва още един двоен дисек. На единия порт му връзваш параболата на втория булсата и спи градО
Отговори с цитат
  #5  
Стар 07-10-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Аз пък разбрах, че делтата си стои само на БСК антенката, стронга гледа двете антени, а бокса само параболата ... та при това кахърно развитие - двоен конвертор на БСК антенката, двоен и на параболата, един дайзек 2/1 за стронга, за останалите участници директни кабели от съответните антени ... и си в кичека ...

П.С. Това е нарисувано на схемата ти ... и аз вече, не съм сигурен, че знам какво точно искаш ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!

Последно редактирано от hajduk : 07-10-2010 на 16:36
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14-10-2010
Аватара на гопето
гопето гопето не е на линия
В неизвестност...
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 188
Благодари: 38
Получил благодарност:
18 пъти в 11 поста
Сваляния: 101
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hajduk Вижте мненията
Аз пък разбрах, че делтата си стои само на БСК антенката, стронга гледа двете антени, а бокса само параболата ... та при това кахърно развитие - двоен конвертор на БСК антенката, двоен и на параболата, един дайзек 2/1 за стронга, за останалите участници директни кабели от съответните антени ... и си в кичека ...

П.С. Това е нарисувано на схемата ти ... и аз вече, не съм сигурен, че знам какво точно искаш ...
Правилно си разбрал, само дето се сдобих с 4-ворeн конвертор и дисек 4 в 1, Сега всичко е наред.
__________________
...................................................................
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
главоблъсканица, малка, на, решаване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Малка Антена hattricksoft САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 30 30-08-2010 01:35
Малка коледна гавра към абонатите на "Евроком" и "Кейбълтел" dman Кабелни [DVB-C] оператори в България 5 26-12-2009 11:42
Малка авария при четвъртото полетно изпитание на Белия рицар spacebeam Новини 0 22-04-2009 16:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.