Виж само едно мнение
  #136  
Стар 28-10-2019
ichkochamp ichkochamp не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 17
Благодари: 18
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alexandrow Вижте мненията
Преди около месец на VU+ Zero4K стана така, че се омеша яко работата със звука. Имаше го пълния спектър от проблеми - от пълна липса на звук, на някои от каналите, през силно накъсан, до неразбираемост, звук, канали със слабо накъсване на звука и накрая канали без никакви проблеми. В онзи момент за проба пуснах една Zgemma, която ми беше под ръка и на нея проблеми нямаше. С VU-то се заинатих и изпробвах няколко имиджа "на чисто" - никаква разлика.

Преди около седмица реших да видя докъде е стигнала сагата и за момент включих пак VU+ Zero 4K на мястото на Zgemma-та. За моя изненада почти всички канали, които наслуки превключих бяха с нормален звук. За съжаление без National Geographic, който накъсваше (а преди не накъсваше). Върнах обратно Zgemma-та, която си работи перфектно, и оттогава не съм се занимавал да пробвам.

В общи линии, да си призная, тия момчета от А1 ми скъсаха тотално нервите - добре, че това ми е просто хоби и ми е почти все тая дали работи или не телевизията. Като се започна с прословутото "прехвърляне към по-собър сателит", после ежеседмичен тормоз по телефона, като на всяко позвъняване трябваше да обяснявам, че отдавна си гледам на новия сателит и да ме оставят на мира, на което получавах малоумния отговор "не е вярно, бъркате нещо, техниците не са ви посещавали". След това ми спряха сигнала нарочно в неделя сутринта, като имаха наглоста да ми кажат, че аз съм се обадил за повреда и затова била деактивирана картата. След това на другия ден един вися тук като каиш няколко часа докато пак активират модула и картата. Да не споменавам в началото колко им костваше да изкарат някаква ненакъсваща картина с тоя HEVC, който на половината устройства, главно на телевизори, или не работеше или работеше на "големи квадрати".

В общи линии там има хора, които не са много наясно какво правят. Преди няколко дни от приятели разбрах, че накъсване на звука е имало и на оптиката на А1 на Евроспорт, имаше го и на Булсат. Опасявам се, че някакви "есперти" са налазили телевизии и оператори - всяка седмица е някаква нова простотия.

Ако е за занимавака - няма лошо. Ако на някой му трябва да гледа телевизия с някаква предвидимост, модула май не е добър подоход за гледане на сателитна от А1. Принципно работи, но в някакъв момента някой решава нещо и започват чуденките. И, по някаква причина, винаги правят простотиите в неделя преди обед, май. Ако човек няма една торба устройства да експериментира, ако няма време или желание да експериментира - А1 с модул не е добър избор в момента.

Това е моят опит, дано е полезен някому.

Може ли само за информация точния модел Zgemma. Благодаря предварително!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ichkochamp за този полезен пост :
Михата (28-10-2019)