Виж само едно мнение
  #50  
Стар 07-08-2019
Аватара на kitaec
kitaec kitaec не е на линия
От шопско
 

Дата на присъединяване: Jun 2019
Мнения: 106
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоркин29 Вижте мненията
В твоя случай 60-ка не ти върши работа щом си изкарал само половината канали на 19Е.Постарай се повече.С 60-ка излиза целия 19Е.
Като цяло и тези 408 ми се сториха прекалено много при положение че до сега съм виждал до 100+ канала на сателит, то на тези по-източни от 39Е няма повече.
Така или иначе си хванах 4 те транспондера които исках да видя дали ще стане с 60см-ва изобщо.

Първоначално идеята ми беше да хвана 16Е, но намерих 4.8Е на сляпо само с аналогов сат-finder без да виждам приемника. След това заседнах на 19Е и не ми се въртеше повече.

Цитирай:
Първоначално написано от b_ignatov Вижте мненията
Универсалната планка е по-добър вариант, ако 36Е ще е централен.
Универсалната планка е добро решение, но малко трудно се наглася фокусната линия и проблемът идва от факта че сателитите не са точно с праволинейна ориентация един от друг (един е по-нагоре друг по-надолу вълнообразно), в това отношение руснаците са му хванали цаката като слагат рейка за всеки отделен конвертор.

Аз видях (д)ефекта когато навързвах 39Е, 45/46Е и 52Е които не са на една линия и 52Е се фокусира по-високо от линията на рейката(в самата рейка). Вероятно за по-голяма антена от старата булсатка няма да има толкова голямо значение
__________________
С цървули по дивия запад
С питане и до Цариград се стига
Само времето ще покаже къде е истината
Отговори с цитат