Тема: Бокс
Виж само едно мнение
  #693  
Стар 23-07-2019
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ender Вижте мненията
Всъщност повдигаш много интересен въпрос в тази връзка защото на ситуацията може да се гледа от различни "ъгли". Ако правилно помня по смисъл Кубрат навремето бе казал, че той се интересува повече от това да стане световен шампион, а не толкова от "парите". Дори този аргумент един вид бе използван при отказа му да играе заради контузията. А бе факт че ако бе играл щеше да вземе най-големия хонорар в кариерата си (макар и при почти сигурна загуба). Поражението на Джошуа обаче може да му поднесе неочакван шанс да спечели световната титла по далеч по-лесен начин. Ако от федерацията изискат скорошна защита на титлата от Руиз и той разбираемо откаже (заради реванша с Джошуа) се получава реален шанс Кубрат да играе с далеч по-преодолим съперник от Джошуа. Стига наистина да избере титлата пред парите и да не си избере Тайсън Фюри за съперник (макар че едва ли някой от задължителните претенденти с лека ръка ще откаже да се бие за титла, че да дойде реда на Фюри). Тогава може отново да спечели търга - мача да се играе в България и т.н. Поне в печеленето на търгове се доказа абсолютно . Отделно вече тази титла има начини да я превърне и в пари, но вече зависи много от конкретната ситуация. Та откъм пари си прав, че е в негова вреда, но пък да видим дали няма да му се отвори реален шанс за титлата.

Кобрата: Искам мач за световната титла в София

"Очакваме IBF да се активизират и да направим мач за световната титла, защото аз съм официален претендент вече една година. Има си правила, които трябва да осъществим по техен начин. Когато се подготвя стабилно и качествено, мисля, че октомври или ноември, смятам, че можем да направим един мач. Искрено се надявам този мач да бъде в България и ще се опитам да бъде. Това ще е нещо, което българите заслужават. Нещо, което не е правено до момента и ще ме изпълни с гордост", завърши Пулев.


**
Както предположих стратегията наистина е да вземе титлата и това най-лесно може да стане на българска територия. Но към момента нещата не зависят от него. При това ще има реален шанс най-вече ако избегне мач с най-големите имена. От тях на теория може да вземе много добри пари, но шанса да загуби срещата е огромен. Тук даже не коментирам равностоен мач дето биха го решавали съдийските карти където в последно време цирковете са пълни Но, ако от федерацията не му предоставят шанс да играе за титлата май ще му се наложи да играе поне 1 мач още и там избора на съперник може да се окаже много ключов. Щото ако е Тайсън Фюри каквито спекулации имаше доста май ще вземе само пари ...
Отговори с цитат