Виж само едно мнение
  #17  
Стар 22-05-2020
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
И сте убедени, че един обикновен рутер, дето е SOHO, че даже и по окастрени има, ще може да се мери с Микротик, който е предвиден да работи с ОС?
Верно. че от доста време по рутерите вървят някакви окастрени линукси, но давъл съм пример, ще го спомена пак:
Едно приятелче, монтира видеонаблюдение. Оплака ми се, че камерите са далечко и с някакви ТПлинкове не се държи стабилно връзката по ВиФи. Додох му домашния си МТ, да пробва, след 2 дена ми го връща и казва, дори съм предоволен - това е решението.
Не издигам на пиедестал МТ, отдавна съм зарязал линуксите и сум на BSD-операционни системи, но МТ, наистина е сполочлив продукт, затова както казва и колегата, има за по 30-40 лв. вече и то без префлашвания и дозапоявания на памети по някакви стари рутери...
Микротиците са най добрите за ценовият си клас, немогат да се мерят с TPLINK или с Tenda и други по прости производители......

Рутер оса си е рутер ос!


Вече по качество, желязо и производителност, Cisco и Juniper го бият, те са в по скъп клас и друга категория.




Openwrt е алтернатива

Слагал съм на TPLINK 5210G Air Os на Ubiquiti.

Ubiquiti също правят хубаво оборудване ама са малко скъпички, но имат хубави бюджетни варианти.

Но микротика си е микротика, толкова е достъпен и богат на възможности заради рутер оса си.


Hap AC2 ми е фаворита за домашно ползване.
Суичовете на микротик не ме кефят!
Нo Hap Lite рутерите стават перфектно за 4 портови суичове.
Даже успях да ги накарам да си говорят VLAN-и и с TPLINK суич разбиращ от VLAN мрежи!


Абе микротика си е микротик!
Отговори с цитат