Виж само едно мнение
  #27  
Стар 01-11-2023
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,403
Благодари: 194
Получил благодарност:
352 пъти в 246 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от digimp Вижте мненията
Много се извинявам на всички за това , че вдигам темата - бях си обещал да не пиша за коли повече, но само да добавя, че имам много добър познат който ми каза, че рейсовете в Англия се движат с масло 5W40. От всички нации (черни, бели, зелени), само румънците крадяли от това масло за да си го сипват по колите. Всички други си го взимали от магазина.

Ако може някой да ми обясни - как е възможно дизелов двигател за голям двуетажен рейс да е на 5W40? На такъв по скоро трябва да му сипеш 20W50?

Такова масло сипват на двуетажните защото са такива предписанията на производителя и сервиза който подържа автобусите. Освен това те се движат по центъра където има ограничения за по стари дизели и тези автобуси отговарят на еко нормите им. Това масло го дават за ретро автомобили, мотоциклети и състезателни автомобили. Никъде не видях че са подходящи за катализатор.
Минералното и полусинтетичното масло имат по-високо отделяне на пепел и сяра и са предпоставка за по-бързо запушване на катализатора . У нас повечето коли са със свалени катализатори и ако вземат да правят прегледите както в Германия и Австрия и половината коли ще спрат да се движат.
Гhttps://www.pazaruvaj.com/c/motorni-...:47936747/?f=3
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Хоризонт за този полезен пост :
digimp (01-11-2023)