Виж само едно мнение
  #1  
Стар 09-04-2011
хондоман хондоман не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 61
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем със сателитна телевизия

Здравейте.Имам сателитна чиния 1.5м парабола,купувана от доста време.Скоро си взех приемник стронг 6205 и взех да търся програми.Но имам проблем.На спътик хеласат две ми излизаха всички чужди програми,но от бг програмите нямах сигнал.Смених конвертора За момента няма възможност да повикам специалист,които да ми помогне и за това се обръщам към вас отново.
Купих си нов конвертор-универсален на ботек.
С него пак проблем.Свободните български програми на хелас сат 2 които със стария си конвертор не хващах се появиха,но масово други програми които имах с качество над 75% изчезнаха на цяло.
Друго което не разбирам ,е търсенето на транспондери.
Пример
фокс лайф е на 12688 H SR 30000 FEC 7/8 но на стронга може да се избира само
Честота---в случая 12688
скорост обмен - прио мен е 2990
и поляризация ----в случая х
другото
FEC 7/8 го няма

търсих и 23.5 да гледам свободните бг програми и нищо не ми излиза.Пробвах всякакви транспондери и нестава.Заменихами приемника със друг(пак стронг),защото мислех да не е от него но пак същата работа.
Третото което забелязвам,е че транпондерите които пише и това което аз изкарвам се различават.Примерно ако транпондера трябва да е на 12500 аз го имам на 12450
А и има ли някои от вас който разбира от работата на който мога да си платя и да ми оправи проблема?
Забравих да кажа,че антената е моторизирана и на всички спътници които съм намерил имам този проблем.

Последно редактирано от хондоман : 09-04-2011 на 20:20
Отговори с цитат