Тема: конвертор
Виж само едно мнение
  #20  
Стар 24-01-2018
Дим0 Дим0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 65
Благодари: 7
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
Когато си избираш приемник, имай предвид, че е много възможно новият да не чете картата ти на Була. Има доста писано - виж моите постове по въпроса.
Може и твоят конвертор да се върже директно към приемника, но ще лови програми само в банда и поляризацията на кабела от четирите, който си вързал.
Ако имаш достъп до конверторите - сложи последователно неработещите конвертори на мястото на 1 работещ, като задължително спазваш местата на кабелите. Всичко това без да мърдаш чинията. Така ще разбереш дали конверторите са изгорели.
Ние тая идея я дадохме доста пъти, но колегата все още се двууми как да постъпи.
Иначе има един стар изпитан начин. Някой застава долу при телевизора и следи, а другия горе човърка антената. И тези игри сме ги правило навремето. Особено при няколко етажа разлика. С добра координация сме изцеждали максимално сигнала.

Колкото какъв приемник да си закупи, си е въпрос на вкус понякога.
Аз имам Мутант 4К един оптикум один и един Октагон. Отделно още няколко нелинукс приемника дето събират само прах от години. Досега не съм се оплакал от избора си.
По принцип като се избира приемник се гледа да има и добър съпорт и форум, за да има кой да помага ако се наложи...
Отговори с цитат