Виж само едно мнение
  #88  
Стар 11-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Да, прав си, болтове имам в предвид, огромна моя грешка...

Ама за другото мога да застана с името и реномето си! Невъзможно е разглобяването на Триакс ТД110 по този начин, освен ако не е сглобена правилно! Крилчатия болт нарочно е направен да се стяга под натяг. Дори и да допуснем, че се е саморазвил, задната капачка се вкарва трудно и също така трудно излиза. Невъзможно е и развиването на самозаконтрящите гайки, освен ако не са били стегнати...

Как така на другите антени, монтирани правилно, не падат болтовете и гайките?...
Вале по мое мнение тия 5мм на болт са недостатъчни за тази голяма антена.
За моята TD88 може да са достатъчни защото размера е по-малък, но ако двете с TD110 са една до друга е ясно, че при по-голямата клатенето от вятъра ще е повече.
Възможно е Нацко да не ги е затегнал до скъсване както се вика, вследствие на това да са се развили някой от гайките а вятъра да е свършил останалата рабора.
Факт е, че Боян си изми ръцете като обвини в некомпетентност инженерите на Triax - Дания, аз поне така го разбрах неговия пост.
Също така се опита да оневини максимално Нацко който е монтирал антената, дали е успял всеки сам си прави преценката.
За мен лично текател е много по-здрава антена и ако тя беше на тоя покрив може би щеше да се откърти хобота на мотора, но не и паницата от стойката си.
Факт е също, че моя приятел с откъртената антена не стига, че е дал 220лв за стойка, монтаж и настройка, но още 140лв за антената, та тия пари заради вятъра отидоха на вятъра, което е неприятното в случая.

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
@dido sat 2010 - това ако ти го беше правил Нацко ,пет стотака не ти мърдаха!!!
Отговори с цитат