Виж само едно мнение
  #30  
Стар 05-08-2019
Аватара на Вас
Вас Вас е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,232
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пиромана Вижте мненията
Насочих се към мотор не за да се гледят някакви екзотични канали. Съвсем обичайните сателити искам да хващам. 46Е, 45Е, 39Е и 19.2Е + ако може 4,9Е.
Просто се местят или появават канали на друг сателит и май няма да се науча сам как да преместя конвертора на еди-колко си сантиметра на държача да хваща друг сателит. Давам за пример как Виваком минаха през 2019 към Хелас 3, 39Е за Нова, БНТ1, БТВ...
няТироидална чиния също е вариант, но само чинията е 280 - 300 нова. Втора ръка, ако намеря къде, ама няма към момента.
Точно в този форум толкова хора се оплакват, че Н-Н мотора забива, има луфтове, иска поддръжка, та затова мисля линеен - това в отговор защо не Н-Н мотор към потр. ВАС. Продължавам да проучвам за здрав Н-Н мотор, изцяло метален и на лагери. Поне може ли Н-Н мотор да се сменя без да се налага да викам техник да го настройва пак? Само слагам новия Н-Н мотор, същия модел и скалата на металната стойка на същите градуси? Това поне може ли?
Не ми се ще с 2 чинии, както предлага потр. Братушка - между другото от София ли сте и предлагате ли настройка и монтаж за район Подуане - панелен блок 7 етажа покрив?

Всичкото това , което си написал се решава с Н-Н мотор за 100-130лв, антена 100см за 50-70лв и конвертор 15-25лв, като по-високите цени са за по-маркови компоненти.
Ако си чел за профилактика на Н-Н мотор, защото и аз веднъж съм писал за подобно нещо, то конкретно при мен се получи, заради непрекъснатите донастройвания, заради първоначално леко кривият ми кол, който ме мързеше да го изправя. Профилактиката се състоеше в смяна на две пружинки за 80ст и калибриране на 0-та, което производителят не се беше постарал да направи съвсем точно. Един вид нулата беше отместена с около половин градус. Това отместване много странно се компенсираше с кривият кол. Пълен смях(това е съвсем сериозно)
Един ден ми писна и отстраних "дефектите", два от които си бяха по моя вина.
Ако твърдо си решил да слагаш 120см, тогава наистина е по-добре с линеен, защото 15-18кг са множко за Н-Н мотор.
Ти си решаваш
Що се отнася до настройките, тук в форума има хора от София, които се занимават професионално с сателитна телевизия и предполагам, че ще те известят на лични.....ако вече не са го направили
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 05-08-2019 на 17:04
Отговори с цитат