Виж само едно мнение
  #2  
Стар 13-07-2014
РИКИ РИКИ не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 1,488
Благодари: 183
Получил благодарност:
357 пъти в 236 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vazmuten Вижте мненията
Здравейте,

може ли да ми препоръчате някой, който да ми помогне да закупя и в последствие да монтира и настрои мотор и нов конвертор на анатена ?

Текущата антена е в София, жк. Изток, на керемиден покрив, 1.8 парабола със стар аналогов мотор(не знам дали работи изобщо) и има някакъв стар конвертор. Искам да я "пусна" и настроя да работи отново.

Предварително Ви благодаря,
Стефан
При моторите няма цифров и аналогов.Те са за параболична или за офсетова чиния.Затова трябва мотора да се свали,да се отвори и да се види какво е състоянието вътре.Ако електрониката(двигателчето)работи е нужно евентуално да се поразчисти малко ръжда от тялото и да се смаже.Възможно е от годините то(тялото) да е поразждясало и да не иска да се движи.Но не го мъчи без да си го отворил,понеже ако мотора е здрав може да го прецакаш и него.Така,че е добре да се провери тоя и ако е необходимо - тогава да се купи нов мотор.Колкото до конвертора - сменяй го без да се замислиш.Старите имат високо шумово число и отпаднаха от употреба.Аз съм с мини "Инверто" 0,3db вече доста години и нямам никакви грижи с него.При тях също е според чинията - фланцов(за парабола) и офсетов.После като му дойде времето за настройки - все някой ще помогне.Там важно е фокусното разстояние (между конвертора и чинията),което се определя по една формула,но карай едно по едно - по ред.Успех!
Отговори с цитат