Виж само едно мнение
  #18  
Стар 09-10-2020
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=ФулХаус;540969]Намирам се в Англия.

Координатите на чинията според дишпойнтър и Гугъл са това:

Latitude 52.9963
Longitude -2.1862 (минус)

Съответно съм ги въвел с абсолютните им стойности и посока Север за ширина и Запад за дължина.

По принцип преди години ми я инсталира човек, който това работи, но сега се е преместил и вярвте или не, но не да намеря друг който се занимава с моторизирани чинии. Отделно търся и за приятел някой да му инсталира чиния към 1.9е и за сега всичиките майстори не са го и чували и не им се занимава.

Опитвах и да изключа УСАЛС и да се мъча да мърдам на изток от 0.8е и на запад от 4.8е, но не ми се получи. Възможно ли е така на око като отмествам атентата да хвана 1.9 въобще, или трябва и тази елевация да съвпадне? Аз се надявах че като хващам два съседни сателита ще мога да хвана и БългарияСат.

Няма ли някаква опция да кажеш на премника към кой сателит е насочен, да му посочиш точните си координати и той да преизчисли къде са другите? Има една опция Calculate, която казва че ще направи това, ама и с нея не стана.

Всъщност мога да хвана почти всички сателити от 5w до 45е без този, който ми трябва.[/QUOTE





Не питай антената!

Latitude 52.9963
Longitude -2.1862 (минус) Ако си въвел тези координати сложи още 3 градуса на ширината и си готов ,демек -5 минус.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат