Виж само едно мнение
  #3  
Стар 03-03-2018
Бобсано Бобсано не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от Дато Вижте мненията
Свързал съм PC към TV чрез HDMI кабел, но картината не върви гладко. Ползвам VLC плеър за възпроизвеждане на IPTV. На екрана на телевизора се забелязва трептене и не плавни движения. Опитах да оправя проблема чрез включване на Деинтерлейс от VLC, но и това изобщо не подобри положението.
Тествах PC -то и на друг телевизор, който поддържа функцията True Motion, но и там нямаше разлика. За сравнение, когато гледам телевизия през вградените DVB-S2 или DVB-T тунери картината е с по-реални движения.
Възможно ли е проблема да е във VLC ?
Здравей, колега. Значи. И аз пиша в твоята тема, защото и аз мисля, че имам същия проблем. Та и аз тези дни щях да пускам нова тема, но понеже преди малко видях, че вече е пусната и реших и аз да пиша. Та по темата. Ами... Трябва да кажа, че моя проблем не е от скоро, но понеже вече и мен много почна да ме дразни, реших да търся решение на този проблем. Аз обаче ползвам лаптоп вместо PC. Иначе, да спомена че досега и аз съм опитвал какви ли не тестове, настройки, обработки и т.н., но за съжаление все още не мога да си обясня от какво се получава този проблем и къде е причината за него! Все пак след много ходене по мъките си мисля, че проблема по - скоро и най - вероятно е в телевизора ми без да съм сигурен на 100 %, обаче. Мисля така, защото съм тествал на същия телевизор с друг лаптоп и проблема си оставаше. Също така съм тествал и лаптопа ми на друг телевизор и там подобни проблеми няма. Иначе, трябва да кажа и че при мене тези проблеми с VLC плеъра ги прави само, когато гледам спортни предавания и сцени с по - бързи движения. А и още по - лошото при мен е че има и друг проблем, който е свързан с това, че когато съм свалил даден видео файл от торент тракерите, който е HD или 4K се забелязва накъсване на картината и звука. Да кажа и че съм пробвал и с друг HDMI кабел, както и на други HDMI портове на телевизора ми, но промяна няма. Еми... И не на последно място да напиша и марките и моделите на лаптопа и тв - то ми. Лаптопа е - Asus K550VX-DM028D, а телевизора е - Samsung UE50JU6800K. И така... Ами... Да се надяваме, че ще се намерят хора, които да се опитат, да помогнат, както на мен така и на колегата, а дори и на други хора, които имат такива или подобни проблеми. Извинявам се за романа, който написах, но мисля, че съм в правото си. Благодаря предварително на отзовалите се. До скоро. : ))) ; )))

Последно редактирано от Бобсано : 03-03-2018 на 23:09
Отговори с цитат