Виж само едно мнение
  #45  
Стар 07-08-2019
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,159
Благодари: 78
Получил благодарност:
353 пъти в 236 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от b_ignatov Вижте мненията
Ако сложи център 36 на Триакс 110,защо си мисля, че няма да има проблем да хване от едната страна 28.2 и от другата 39, 45/46?Ако вземе тънки конвертори ще сложи и 31.5.
Аз обаче имам познат с Триакс и мултифийд рейка. Защо ми се видя, че на тази рейка, не може да сложиш централен конвертор. Получава се нещо, като все едно си с двоен държач за конвертор. При такъв случай, ако сложиш 36 уж като централен, той реално няма да е с идеален фокус и съответно с доста слаб сигнал. Нека някой по-наясно да каже дали е така в действителност?
Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Първоначално бях го направил с универсален държач (2 бр.). Той се захваща към центалния конвертор. Така централния си е точно на фокус.

После сложих триаксова рейка. При нея "централния" се измества малко, но изместването е около градус-два. Така, че загуба няма да има.

Важно е обаче и местоположението за 28.2. Ако е на по западна позиция ще може да го прави с център някъде към 33 (или 36) и тогава вероятно ще изкара 45.
Проблема не е в тънките конвертори, а че много се бяга от центъра и сигнала пада драстично. Аз бях стигнал до 42 (при център 28), при леки облаци сигнала падаше до невъзможни за гледане нива. На изток стигах до 13, като от 16-ката ми излизаха половината транспондери защото 13 и 16 стават много близо. После сложих една булсатка за 16 градуса и финално на триакс-а останаха 13, 23.5, 28.2, 39, 42. При добра настройка и подбор на конвертори там може да влезе и 16-ката.

Пак казавам: За начинаещ е най-добре антена с НН мотор. После като се ориентиаш какво ще гледаш тогава се правят другите фокуси.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на spaice за този полезен пост :
b_ignatov (07-08-2019)