Виж само едно мнение
  #5  
Стар 18-02-2024
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Накатанико Вижте мненията
Имам желание да си изградя мини сателитен парк ,е парк силно казано, 2 чинии по 2 метра 1 чиния 3 метра и 10 чинии по 80 см и 10- 15 приемника Проекта е за няколко къщи на село. Какво ме притеснява че в селото вече има оптичен интернет и ай пи телевизия което е сигнал че сателитната телевизия ще остане в историята в най скоро време, безкартови приемници. Даже скай англия до 2028 година искали да се отказват от сателитно разпространение и те няма да са първите .Ресурса на сателитите Астра се изчерпвал до 2030 . Винаги съм обичал сателитната телевизия и съм я предпочитал пред ай пи телевизията. Преди пречка беше скоростта но сега вече не е. Та въпроса ми е да се захващам ли с това начинание или не и според вас до кога ще има карти и кога ще заменят безкартовите приемници. На всички стана ясно че ще ползвам шеринг.Във всяка една стая съм заложил коаксиален и лан кабел за всеки случай. Който има някаква информация моля да сподели. Интересувам се от Астра 19 ,Астра 28,България сат ,интелсат45,на 53 има хубави руски канали .23,5;16;Както и други сателити на които има канали които могат да се гледат на шеринг.Благодаря на всички които искат и ще изкажат мнение или споделят информация която знаят.
И каква е финансовата калкулация на проекта? По колко се пада на къща/семейство? То ясно че кеф цена няма ама за другите дали е така? Имам чувството че само като калкулираш цената на техниката в първото изречение половината ще се откажат

Последно редактирано от dolby : 18-02-2024 на 01:39
Отговори с цитат