Виж само едно мнение
  #80  
Стар 18-09-2010
спидер спидер не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 21
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

След 3 месеца абонатство впечатленията ми започват да се развалят и отчитам, чр тези които имаха претенции към поддръжката имат право. От време на време някои HD-канали просто изключват и ги няма с дни докато не им се обадя. Но това поне го оправят. По-големия проблем започна преди около 2 седмици - някои HD канали започнаха периодично (но често) да губят звук, да размазват картината или и двете заедно, телевизорът изкарва съобщение, че услугата не може да бъде декодирана което понякога продължава и с часове. 2 пъти им се обаждам, любезна служителка обещава да проверят, но всичко остава дотам а канали продължават да не вървят. Замислих се, дали проблемът не е при мен или по кабела до мен, махнах всички сплитери, постоянно наблюдавам нивото на сигнала но то е почти постоянно 100%, в редки случаи пада малко но това не е пряко свързано с пропаданията на звука и картината. Забелязах също, че всички (5) канала които имат проблеми са на една честота - 354MHz, докато другите 3 HD канала са на други честоти и при тях проблеми няма. При това пропаданията се получават едновременно по всички 5 проблемни канала което несъмнено ме убеди, че проблемът е в пакета и няма как да е нито по трасето, нито в моя телевизор а най-вероятно в мултиплекса им или както там се нарича устроиството което формира пакетите. Споделих и тези си наблюдения и помолих служителката да ги предаде точно на техниците но резултат така или иначе няма.
Някой да има същия проблем, да може да ми обясни точно естеството на проблема или намира грешка в логиката ми?

Последно редактирано от спидер : 18-09-2010 на 01:41
Отговори с цитат