Виж само едно мнение
  #1  
Стар 20-07-2018
Светльоо Светльоо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 19
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 19
Ъплоуди: 0
По подразбиране Усилване на сигнал по кабелна мрежа

Здравейте,
Нужна ми е малко помощ при проблем, който наскоро открих в кабелната мрежа, изградена в дома ми. Абонат съм на А1, кабелна телевизия в гр. София.
Доскоро използвах SD приемник на един от телевизорите, но сега го смених с CA модул. Преди нямах никакъв проблем, с който и да е канал, но сега, с модула, картината на всички канали засича и прекъсва. HD каналите са невъзможни за гледане. На друг телевизор от същата мрежа (отново с СА модул) нямам никакви проблеми, всичко е супер. Отдавам го на проблем по мрежата и на едно от всичките разклонения на сигнала именно към проблемния телевизор. Мрежата обаче е изградена в стените и достъпът до разклоненията й не е възможен, трябва да се разбива.
Въпросът ми е - ако взема това устройство - https://www.praktiker.bg/bg/Cables/А...ERGER/p/453335, дали ще има подобрение. Някой има ли опит с подобен тип проблеми и наясно ли е дали това би помогнало? Идеята ми е да включа усилвателя точно преди телевизора и кабелът, излизащ от него да включа директно в телевизора. Може ли директно от него да се включи или трябва някакво разклонение първо и също - възможно ли е да усили прекалено сигнала, което да доведе отново до лоша картина или шум? Не съм съвсем наясно и затова моля, ако някой има повече опит да помогне. Всякакви коментари ще са ми от полза.
Предварително благодаря на отзовалите се!
Отговори с цитат