Виж само едно мнение
  #6  
Стар 22-05-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,820
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,818 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Krassy Вижте мненията
Пускам тази тема във връзка с няколко коментара от други теми за забивания на приемници, тяхното охлаждане и правилна експлоатация.
Също така няколко човека ми споделиха, че още при закупуването на приемника си са му монтирали вентилатор в кутията. Дори и без да са сложили вътрешен хард.
Някои пък са коментирали, че като загрее приемника и в стаята почва да мирише чак, а от някои китайски дриймбоксове вони и на лепило.

Но всичко това са относителни мение и за едни твърдението 'много грее' е 'леко топло' за други.
Какво означава един приемник да грее повече от нормалното? И кое е нормалното?
На пипане? Та всеки има различно възприятие за топлина...
Факт е, че температурата не е 'полезна' за електрониката, най-малкото есички електролитни кондензатори по бързо се разсъхват... май.

Също така едни и същи модели приемници може да греят различно я от имиджа, който е инсталиран, я от експлоатацията и натоварването - хдтв програми и филми и т.н.

Как може да добием представа кои температури са НОРМАЛНИ за определените модели? И как да разберем колко грее приемника ни без да го отваряме, защото например е гаранционен?

С един термометър на капака отгоре е една от идеите ми, които ми хрумнаха. Какво ще постигнем? Ем поне ще видим на кой колко му грее и дефакто собствения ни приемник печка ли е или не
относно охлаждането, аз съм максималист, на всички приемници които притежавам съм монтирал вентилатори, по две основни схеми:
1. 12V вентилатор свърван към 5V
2. 2 броя 12V вентилатори свързани последователно и към 12V захранване.
доброто охлаждане никога не е излишно, да не говорим ако се оверклокне приемника или се ползват няколко приложения едновременно - запис + гледане на друг канал и т.н
но при мен си е професионална деформация, все пак съм инж. специалист по електроника и не само.
Отговори с цитат