Виж само едно мнение
  #3  
Стар 28-08-2008
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 738
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Гледане на филми с DM500 от PC

Дрийма 500 си чете DivX/XVid със субтитри. Даже субовете излизат по-големи, отколкото трябва.
Направих всичко, описано в поста на netman.
т. 1 изтеглете си плъгина VLCF-Final RC2.
т. 2 на компютъра си инсталирайте последната версия на vlc - вер. 086i.
т. 3 при инсталацията изберете опцията за плъгин за Мозила. На десктопа се появява шорткът за vlc. С десния бутон изберете свойства, в цел добавете --intf wxwin --extraintf=http , така че да изглежда например:
"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --intf wxwin --extraintf=http
т. 4 модифицирайте файла vlcf_original.xml в дриймокса. С ФТП клиент влезте в дрийма и копирайте файла от /var/tuxbox/config/ във компютъра си. Отворете го с Wordpad.
Въведете си данните:
*IP - IP адреса на вашия комп.
*Stream-port - нормално е 9090, някои го променят на 1335.
**User - оставете го както си е
**Pass - оставете го както си е
startdir="d:" cddrive="g:"
startdir - където са ви филмите. Трябва да шернете тази папка/устройство в компютъра си.
cddrive - където ви е двд устройството в компа.
След като сте редактирали файла vlcf_original.xml, запишете го и после му променете името на vlcf.xml.
С ФТП върнете обратно този файл от компютъра в дриймбокса обратно в папка /var/tuxbox/config/.

т. 5 Стартирайте VLC в компютъра. С жълтия бутон на дистанционното на дрийма изберете плъгина VLC-Frontend. Ще ви излезе списък с файловете, които са в компютъра. Избирате си филм и гледате.

Няколко особености при мен:
Тъй като съм без рутер, и дрийма взема Интернет през компа ми(през втора лан-карта), не се наложи да споделям файлове/папки/устройства. Отварят се всички устройства, които са налични.
Субтитрите са доста големи, и ако са по-дълги(по-късно ще проверя с DivX-test колко букви на ред излизат) се губят извън екрана. Ако някои има опит, нека сподели как се настройват - дали от дрийма, или от vlc в компа.
При мен имената на субтитрите са еднакви с тези на филма. Предполагам, че ако се различават, ще излезе без субс.
Пуснах и двд-видео, но не можах да ми изкарам БГ-суб. ако успея, ще напиша как е станал номера.

Дано съм бил полезен за неразбиращите английски.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
Следните потребители (7) благодарят на pgi за този полезен пост
charlykayo (07-05-2010), kiko (16-01-2011), martinski (07-03-2011), m_ianchev (11-11-2009), nik727 (18-06-2012), svetoslavsp (21-02-2010), ziezi (13-05-2010)