Виж само едно мнение
  #63  
Стар 12-02-2019
Аватара на pantsiani
pantsiani pantsiani не е на линия
ентусиаст
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: 2,60/2,40/2,10 - София
Мнения: 688
Благодари: 111
Получил благодарност:
481 пъти в 186 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Скоро ще мога да кажа още доста неща по темата за правене на облъчвател, но засега малко предистория. По обясними причини напоследък не оставяше много време за хобито. Във времето започват да се трупат грешки. И когато проверих какво се случва, се оказа, че постепенно се трупа много мръсотия по плочката на облъчвателя, която е проблем да се изчисти. За съжаление не снимах веднага, а след всичките ми опити за почистване. Даже накрая я намазах с паста за алуминий. Основно се подобри само най-външния ринг. Стругарско почистване е нерентабилно, така че е нормално с времето тази плочка да се сменява. Обаче правенето на нова е най-добре да е с вълновода, който ако се свали се губи досегашната прецизна настройка. Но както и да е. В моят случай аз имах още 2 вълновода и 2 плочки в резерв, така че, сложих едната. Като резултат има видимо подобрение на транспондери със слаби сигнали. Появиха се 2 транспондера от проблемния еврейски лъч на 4W, а на английския лъч на 28Е 2е с много малки изключения е гледаемо през целия ден. Отделно 10964 на 2G сега реално се гледа, макар и съвсем на ръба, а преди веднъж го локнах инцидентно. Та ето какво преставлява досегашната ми почистена пита. http://pokibg.snimka.bg/hobby/plochk...8.38915549.big (5 снимки).

Последно редактирано от pantsiani : 12-02-2019 на 23:58
Отговори с цитат