Виж само едно мнение
  #67  
Стар 28-12-2018
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,073
Благодари: 245
Получил благодарност:
265 пъти в 204 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Hola,
Бях си на село за Коледа, идвам си и пускам за поредния ъпдейт във вторник вечерта. Направи ми впечатление, че свали доста неща, инстална, ребуутна и ... до там. Син екран и върти колелото. Избеснях.
Свалих имиджа от същата дата, флашнах, върнах си букетите, настройки 5 мин и го вдигнах.
Виждам, че вече има HDMI CEC.
Смяната на каналите си е по старому.......... замръзва картината на текущия докато не тръгне другия. Особено дразнещо е ако върти мотора и трябва да гледаш фрийза докато иде на позиция и тръгне избрания канал.

Оправили са следното: настроил съм стартъп канал да ми е БНТ1 на Близу - демек като се пусне приемника (от стендбай или дийп стендбай) да тръгва той. Преди показваше за секунда последно гледания канал и тогава минаваше на БНТ1. Е, доста неприятно ако вечерта е гледано пинко, например
Може ли малко напътствия за HDMI CEC, моля?
До колкото разбирам идеята е като пусна приемника да пуска и ТВ-то и съотв. при спиране да спира и ТВ. Ако го разреша и на двете устройства, ТВ-то ми казва че ремоут контрол бутоните са редиректнати към HDMI устройството и с дистанционното на ТВ управлявам приемника Какво да ръчна, че да гаси телевизора с гасенето на приемника? Мерси, както винаги.
Едит, оправих се с настройките - "Regard deep standby as standby" на yes, Оставих само: "put tv in standby" и "wakeup tv from standby" на yes, всичко останало на Disabled и no
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2

Последно редактирано от Мартинския : 28-12-2018 на 20:29
Отговори с цитат