Виж само едно мнение
  #10  
Стар 14-12-2022
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,081
Благодари: 69
Получил благодарност:
598 пъти в 309 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ДТВБО Вижте мненията
Здравейте,
И аз реших да навлеза в света на боксовете и да модернизирам по-старите телевизори.
Въпроса е, че евтините боксове коментирани в тази тема, чета по ревютата, че нямат DRM сертификация, поради което, няма да плейват над 480p на стрийминг услуги като HBO MAX, Netflix и т.н.
Та въпроса ми е, може ли тези стрийминг услуги по някакъв начин да вървят на макс върху тези устройства или трябва да се насоча към DRM такова, като към момента съм набелязал UGOOS X4Q Plus 4/64 около 260 лв. вървят в алито
Не е нужно да се изхвърляш чак с толкова пари за бокс, който дори официално не е сертифициран. Единственото условие за дрм е да е сертифициран бокса. Има такива и за около 150 лева, има и стикове за подобни пари... цени от алито. Сложи още 50-60 лева отгоре и ще ги намериш и тук от местните търговци. Пак повтарям... гледай да е сертифициран. Това винаги се изтъква в описанието.
Обърни внимание на всички продукти на Mecool, Xiaomi и Realme. Едно приятно изключение е неизвестната и малко популярна марка Hako Mini, която има отлични отзиви въпреки, че е доста по-евтин от микула например. Производителя му е същия този, който прави бранда HK1 - идеята ми е, че не е в отбора на баш ментетата.

Цитирай:
Първоначално написано от светльок Вижте мненията
Здравейте,

От десетина дни си играя с един HK1 RBOX W2 4/32.
До тук - много добри впечатления. Работи бързо и стабилно.
Оригиналният му фърмуер се разпознава от НВО Мах като таблет и ми въртеше ориентацията на екрана, та за това го префлашнах с АТВ на Слимбокс от 4PDA сайта.
Напълно съм доволен от качеството - 4К. HDMI CEC управлението на телевизора е с разширени настройки в двете посоки и избор на действие. За парите си е просто супер.
Липсва ми само едно - не мога да намеря андроид приложение, с което да мога да настроя час на включване - да го ползвам и за будилник.
По въпроса Гугъл мълчи пред мен ...
Моля, ако някой знае подобно приложение, или има идея как да реша проблема, нека да сподели!


А относно лицензирането - НВО МАХ върви с висока резолюция! Друго не съм пробвал за сега.
Колеги сме с теб... имам отскоро същия бокс само че с 2гб рам. Относно въпроса... стандартното приложение google deskclock има функция будилник. Ако не е инсталирано вече сваляш от тук
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на uniqad за този полезен пост
ДТВБО (14-12-2022), светльок (14-12-2022)