Виж само едно мнение
  #1  
Стар 08-02-2011
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране 3D-напъните на Tiesto

От около седмица разглеждам сайта на Technopolis и видях, че са пуснали новите 3D телевизори ! Можете да ги разгледате на тяхният сайт . Прави ми интересно впечетление, че има няколко модела на цени около 2000лв с доста екстри при това, като Wi Fi, USB (вероятно четат и DivX, MKV, да не забравяме че има флашки от по 16 и 32GB), в интерес на истината новите 3D телевизори в технополис вървят в комплект с 3D очила . Друго интересно впечетление прави и цената им от 2000лв в посока нагоре .

Ето тук може да ги разгледате:

http://www.technopolis.bg/b2c/app/di...um=1)/.do?rf=y

В интерес на истината Техномаркет все още не са пуснали от новите 3DTV, вероятно са се обезпечили по време на икономическа криза, интереса към подобен род телевизори ще е много слаб !

Вероятно най-много аз и ще 3-4 такива луди като мен ще проявим интерес да отидем в Технополис и да разгледаме новите 3D телевизори ! Но както се казва, за всеки влак си има пътници, а и между другото предполагам, че интереса те първа ще се увеличава !

Малко или много новите 3D телевизори дават достъп с HD приемник поддържащ технология 1080P (HDMI v1.3) да работи с 3D каналите на SKY (SKY 3D).

От това което успях да гледам по SKY 3D промо канала, вече става ясно че екрана е на 2 ленти, ако притежаваме 3D телевизор 2-те ленти стават една, след което има леко размацване (събирането на 2 ленти и мърджването им в един цял екран се правило с HD приемника на SKY или поне така обесняват от там), другото нещо е размацания екран който се коригира с новите 3D очила.

Повечето 3D канали, те са 3 или 4 все още излъчват във формат 1920x1080 DVB-S2 8PSK.

3D технологията е цяла нова революция при телевизията с високо качество на сигнал . В това число по западни форуми стана ясно, че има няколко човека които вече са тествали 3D канали с 3D телевизори на Samsung с приемник Dreambox DM800 които успешно са подкарали 3D сигнала, така както трябва да бъде !

При мен все още картината е разделена на 2 и не е замацана (замацания ефект е, когато се слее картината, това се постига с 3D телевизор, а замацания ефект се маха когато се поставят 3D очилата).

В краен резултат трябва да се наблюдава нещо подобно на това:

Според Michael Reif от SKY 3D с минаване на времето няма да има нужда от 3D очила и 3D сигнала ще се гледа както се гледа в момента и HD и SD ! В тоя ред на мисли, технологията е все още нова и все още има вероятно леки недостатъци които ще се доизкосорят след време !

Това е в общи линии .

Тук може да гледате промото на SKY 3D

http://www.youtube.com/watch?v=McD6C6qNgUA

Каналът се намира на спътник Astra 19.2E SKY Germany пакета - SKY 3D (NDS/VideoGuard) ! Пожелавам на всички било то с 3D телевизори или HD - Plasmi, LCD, който както може да гледа, да се присъедини към новата 3D технология . 3D телевизията е едно ново изживяване, което е незабравимо на тоя етап . Понякога имам чувството, че телевизионноо излъчване, ще навлезе в моя апартамент, толкова е реално всичко .

Най-интересното те първа предстои .


Последно редактирано от Tiesto : 08-02-2011 на 14:03
Отговори с цитат