Виж само едно мнение
  #12  
Стар 12-07-2023
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,172
Благодари: 1,302
Получил благодарност:
6,147 пъти в 2,558 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Проблема е, че не искат да вкарат DVB-C в PON и да вървят заедно като услуга. После при клиента ONT, което вади телевизията по коаксиал. Може и CAM модулите да махнат, да им отпаднат като грижа. После който иска - коаксиал, който иска - ЛАН. Технически е постижимо, има го работещо при други доставчици.

Единствената пречка, която виждам е желание. може би и че ще предлагат повече услуги, което ще им натовари билинга, а съпорта и техниците трябва да учат повече.
Преди 18г когато бях в бранша на кабелните телевизии, ползвахме оптични модулатори и демодулатори за телевизия, като съответно на оптиката редяхме оптични сплитери 1към 2, към 4,8,16 и т.н. зависи от мощността на вълната. Точно поради тези оптични сплитери, телевизията се търкаляше по отделно влакно от нета. Последните години не съм в бранша и не знам до колко са се развили технологиите за да може ONT-то да се комбинира и за двете услуги. Дори и да е възможно, отделно не виждам смисъл да се търкаля да всяко домакинство, коаксиалната структура е изградена и пре-спокойно може да се слага по едно на вход/блок/каре, зависи от броя абонати, разстоянията и др. ...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат