Виж само едно мнение
  #1  
Стар 07-12-2022
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,081
Благодари: 69
Получил благодарност:
598 пъти в 309 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране TV box с процесори Amlogic S905W2 и S905Y4

Нека в тази тема се обсъждат всички андроид боксове с тeзи процесори. Убеден съм, че все повече притежатели ще има в бъдеще, защото тези нови два процесора се оказаха най-удачното съчетание като възможности и цена за 2022 година.
Подържат най-новият кодек AV1, енергоефективни са, което ще рече хладни са при работа дори когато се натоварят с декодинга на AV1, обикновено не изискват допълнително охлаждане извън това, което производителят е осигурил. В тези инфлационни времена се предлагат на много добра цена спрямо конкурентните им чипове без съществено да им отстъпват. Перфектни са за стрийминг услуги поради което масово се използват в сертифицираните андроид боксове и стикове.
Единствен забележим недостатък е липсата на добри показатели в гейминга, където движат на най-ниски настройки. Повече коментари за представянето им очаквам от хората геймъри. Аз не съм такъв и подробности не мога да споделям.
Ето кратко сравнение между двата процесора:

https://gadgetversus.com/processor/a...mlogic-s905w2/

Накратко S905Y4 се използва преди всичко в андроид стиковете и рядко в боксове, които обикновено са с по-беден избор на интерфейси. По-нов чип е с по-широка подръжка на различни типове рам памети, докато S905W2 подържа само DDR3. S905Y4 е с минимално по-висока честота на процесора и подръжка на гигабитов лан. Виждам и разлика във версиите на блутут, както и относно максималната резолюция през HDMI порта.
По-нататък ще дам кратък обзор на боксчето, което вече притежавам и в момента тествам - HK RBOX W2
Колегите с други модели боксове със същите процесори да се чувстват поканени също да направят ревю и коментари от първа ръка.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на uniqad за този полезен пост
emskia (08-12-2022), Venlancellot (07-12-2022)