Виж само едно мнение
  #2  
Стар 31-01-2014
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jovanoty Вижте мненията
Колеги имам следния проблем: когато рутера ми е под DHCP имам следния проблем като слушам на пример като гледам IPTV или слушам радио и т.н. рутера си проверява на всеки 10 мин. (Remaining Lease Time) IP-to и точно тогава ми спира и трябва точно тогава да му дам или рефреш или на ново play. Когато съм го въвел като static IP няам никакъв проблем. Някакви идей от какво може да е?
ИдеЙ нямам. Имам идеИ.
под над около DHCP няма как да бъде. Искате да кажете може би че рутерът Ви получава WAN IP адрес от DHCP сървър. Ако това искате да кажете, моля потвърдете и уточнете кой е този сървър. 10 min са странен интервал за Lease Time. Това време се получава от DHCP сървъра и е адски странно някой извратен админ да е сложил толкова ниско. Най-вероятно точно това е проблема, че на 10 мин рутерът започва наново да си конфигва WAN интерфейса, и естествено тогава губите интернет свързаност. Ако Ви устройва схемата със статичен адрес - стойте на нея. Ако не, обяснете бавно, точно и ясно конфигурацията на инфраструктурата, която ползвате, за да вденем и ние. Имам някакво самочувствие на мрежов инженер, но не и на врачка.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат