Виж само едно мнение
  #52  
Стар 04-12-2012
koko koko не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 28
Благодари: 4
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И така, след 4 месеца чакане на HD приемник от Булсат(Б.) се реших да сменя оператора. Проучих добре офертите (София) и накрая избрах tvnet. Вече почти месец съм техен абонат и мога да дам отзиви. Много хора следят форумите когато нещо ги интересува но после малко пишат отзиви! Надявам се обективно да отразя нещата. Ако допусна някоя грешка, моля кажете и ще я обсъдим може наистина да съм направил грешка.

1. Самото първоначално свързване беше доста професионално направено (дори техниците си събуха обувките в нас)
2. За почти месец само една вечер имаше проблем (имам чувството че някои им беше срязал кабела или нещо беше изгоряло) - глобалния номер за поддръжка не е от най-добрите неща, опитват се да те свържат с техниците по квартали а след 9 вечерта при положение че не очакваш(а и не се предлага 24 часова поддръжка) да ти оправят проблема веднага, трябва само да си запишат проблема и да го предадат по веригата...В 9 и 10 сутринта проблема беше отстранен, което за мен е общо взето нормално решение за подобен проблем (е при Мегалан(м.) го оправят по бързо)
3. Качество на нета, тука имах доста притеснения, но за моя радост ( да чукна на дърво) е доста приличен, няма разлика за момента в сравнение с М.
4. Качество на телевизията
- брои канали и качество на предаванията - тука всеки трябва да си прецени, спортните канали(предавания) на Б. ги няма, но има нова спорт hd (btv action hd & ring hd), travel hd който лично за мен е по добър от хоби, няма popcorn който лично аз също гледах...
- сега по обстойно за качеството на картината, качеството като цяло е по-добро от това на Б. с изкл. на евроспорт 2 (предполагам че го взимат от Б., някой да каже каква е причината?). Предполагам че и Planeta HD & Planeta SD ги взимат от Б. което означава че са с по-ниско качество но трудно може да се забележи с просто око.
Имат BNT HD но мисля че се предава нормално BNT, но държа да кажа че качеството е доста по-добро от това на Б.
Имат музикален бг канал BOX TV, на някои клипове пише HD, но канала си е SD (защо не го пуснат HD?)
Fox-a го пуснаха, но не е HD. Лично аз от качеството на картината съм по доволен, НО се надявам да пуснат повече HD канали

Общо взето това са ми първоначалните впечатления, но за накрая държа да споделя нещо много негативно, което на общото положително впечатление внася голям негативизъм! Една от причините да се махна от Б. беше че 4 месеца чаках и не се знае кога ще ми дойде реда за хд приемник, и за това избрах кабелна при която УЖ не е нужно нищо допълнително. При склч. на договора ми предлагаха много изгодна едногодишна оферта за четирите HBO канала (е да не са HD, викам си, не може всичко на мах. и се съгласих...) НО чак когато ми прекарах кабелите стана ясно че не може да се гледат на 2 телевизора, трябвало два пъти да се плаща тази платена услуга (не знам защо бяха забравили да ми го кажат това предните пъти), ок пак си казвам че сигурно аз нещо не съм разбрал преди това и проблема си е при мен, ок ще гледам само на единия телевизор. Казвам тогава че съм съгласен при което става ясно че нямали в момента КА модули... и няма начин как да гледам HBO, пак си казвам ок, нямат в момента, какво толкова ще получат след седмица не бързам толкова...тука искам да отбележа че дори техника ми каза да не плащам днеска а след седмица като получат модулите...викам си, много добро отношение към клиентите, НО.... минава седмица, нищо, обаждам се до офиса им, "чакаме", минава две пак нищо, на третата пак отговор "чакаме"...и така четвърта седмица....и днес гледам че вече няма промоция на HBO каналите...не че ще ги гледам, но не е коректно, една от основните причини за която съм избрал този оператор да не мога да ползвам по тяхна вина...

И така... положителните неща са повече от негативните (чакам нова промоцийка на HBO каналите и евентуално да ми намерят КА модул) и с нетърпение чакам пускането на повече HD канали.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на koko за този полезен пост :
dimi (09-01-2013)